Дайте съвет...

  • 417
  • 1
Мам4ета намалява ми кърмата.Кажете какво да правя.
От на4алото имах толкожа много кърма,4е сега се 4удя каде е.
Може ли да се дължи на това,4е се храня много малко/не спазвам диета/,ама просто нямам никакав апетит.

Моля ви дайте ми съвет,какво да правя и как да постапя.Ще ви бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Здравей,
по какво съдиш, че ти е намаляла кърмата?Бебето се буди по-често да суче или не усещаш гърдите да се напрягат между храненията?Ако е второто, да знаеш, че това е много измамно чувство.В първите няколко дни кърмата "слиза наведнъж" и затова гърдите пращят по шевовете, седмица-две по-късно (при някои по-рано, при някои по-късно) се регулира и гърдите се пълнят преди хранене, ако храниш под час, което не е желатилно поне първият месец.
Ако бебето се буди по-често да цока, то това също е нормално.Първите дни то изсуква не повече от 20-30 мл. и затова в гърдите ти остава много мляко след кърмене, и колкото повече расте, толкова по-голямо количество мляко суче.Затова, за да си спокойна, че се наяжда, недей да спазваш часове, ами кърми винаги когато проплаче или ти се струва че е гладен.Така и количеството на млякото ще се регулира според нуждите на бебето и ти ще произвеждаш толкова, колкото му трябва.
Храната е не е причина да ти намалее кърмата, освен ако не се храниш изобщо по цял ден.Хапвай по малко и начесто, щом нямаш апетит, плодове, може по едно кисело мляко на ден, прави си сокове от ябълки и моркови, яж много супи, пий течности и почивай винаги, когато имаш възможност.

Ако искаш, мога да ти дам съставките на един лактогонен чай, който ми изписа на мен Филипов, в началото, когато и аз се съмнявах с себе си Wink .Много съм доволна от него, прави се в аптеките и струва няколко левчета, а количеството е доста.

Най-важното е да си спокойна, да кърмиш често и всичко ще е наред, сигурна съм.
Целувки на малкия Любо Heart Eyes !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия