Нар

  • 1 579
  • 7
Подариха ми една торба с нарове и се чудя какво да ги правя. Исками се някакъв сок да разбъркам.Знам, че наровете действат запичащо за това си мисля в комбинация с какъв друг плод е подходящо да ги смеся?
Виж целия пост
# 1
Нара е страхотен плод, но аз не бих рискувала със сок (страхотно запича). Освен може би с комбинацията на други, но разхлабващи плодове като крушите например...или ако правиш сок да е много разреден и да го пиете по-малко.
При щерката против разхлабване й давам 1 ч.л от сока на нара....води си изводите за действието му Laughing

Но пък можеш доста дълго време да го съхраниш без да се развали плода, също така ти препоръчвам да си запазиш корите (изсушени). Действат по същият начин като сока, но се пият във вид на отвара(чай)

Успех   bouquet
Дано някой ти даде по-добро предложение от моето Hug
Виж целия пост
# 2
фреш -страхотен е,но наистина не трябва да се прекалява.
Виж целия пост
# 3
Може би сироп,който се разрежда с вода?Захарен сироп от нар имам предвид.Става и за заливка на кремчета и сладкиши.
Сетих се за шербет от нар.Чела съм го в "1001 нощ".
Виж целия пост
# 4
Олееее видях темата и утре отивам на пазара да си търся нар. Направо ми се загнезди в главата мисълта за нар.  Laughing
Виж целия пост
# 5
Каквото и да решиш да ги правиш, на всяка цена запази коричките. Изсушени се съхраняват. При разстройство правиш чай от тях- действа безотказно.
Виж целия пост
# 6
Каквото и да решиш да ги правиш, на всяка цена запази коричките. Изсушени се съхраняват. При разстройство правиш чай от тях- действа безотказно.
Това не го знаех, благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 7
Каквото и да решиш да ги правиш, на всяка цена запази коричките. Изсушени се съхраняват. При разстройство правиш чай от тях- действа безотказно.
Това не го знаех, благодаря   bouquet

Най-вече това чайче помогна да овладеем диарията на дребното това лято  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия