Буш слага ръка на космоса...

  • 1 819
  • 34
Ей, не се спря тоя бе.... Вижте сега:

Буш слага ръка на Космоса
Американският президент подписа документ, който дава право на САЩ да лишат от достъп до Космоса всяка държава, която представлява заплаха за националните интереси в тази област
18.10.2006
Aмериканският президент Джордж Буш подписа документ, който дава право на САЩ да лишат от достъп до Космоса всяка държава, която представлява заплаха за американските интереси в тази област.
Името на документа е "Националната политика в областта на Космоса".
Той отхвърля всякакви бъдещи международни споразумения за контрол над въоръжението, които могат да ограничат американското присъствие в Космоса, предаде БНР.
Свободата на действие там е също толкова важна за САЩ, както мощта на страната по въздух и по море, се казва в документа.
Виж целия пост
# 1
А ето и силно заангажирания емоционален коментар на мой приятел по този повод:

nqma strashno, toi kosmosa si znae rabotata
 
gigantskiq kosmicheski hui shte poseti poznai koi

 Joy   Joy   Joy   Joy   Joy   Joy
Виж целия пост
# 2
Ама този човек е ОТЧАЯН
Виж целия пост
# 3
Оооо ама този човек се излага  Naughty Само на някакъв си Космос да сложи ръка  ooooh! Я да се взима в ръце и да сложи и на Вселената, на извънземните, на черните дупки ..................
Излагация страшна !!!
Виж целия пост
# 4
що бе, той досега не владееше ли Космоса?

как точно ще лишат от 'достъп до космоса' някой, решил да излети от Байконур например. newsm78 може би няма да го пуснат на чек-ина. Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 5
Много е дразнещо, това поведение...

Поне за мен, не че смятам да развивам космо-технологии и да си конструирам ракета, с която ще кацна на Марс...

Просто се чуствам ограничена!
Виж целия пост
# 6
аз се чудя кога ООН примерно,  ще приеме жителите на планетата да имат право да гласуват за американски президент.
извинявам, се но тия хора са навсякъде с тяхната политика и интереси.
имат претенции да пазят света и тн, т.е света също трябва да има някакви права.
не искам някой изскочил от Айова, дето освен царевица друго не е виждал в живота да гласува за американски президент, а аз да нямам това право.
в крайна сметка става в-с за влияние, световни претенции,
 аз съм по-наясно от Джон, дето си с построил бункер срещу терористи насред царевичната си нива.

обичам Холивуд и Макдоналдс,  но това е прекалено
искам право на глас Naughty
Виж целия пост
# 7
Безочието им наистина няма граници...

На мен обаче друго ми беше чудно, понеже не съм хич сведующа по тез въпроси, как е юридически възможно това - как този човек може да реши че нещо, което е ничие, изведнъж ще стане негово, ей така когато той  реши да подпише някаква хартийка..
Какво му дава право?
Виж целия пост
# 8
Някой ще ме светне ли с кого е подписал?  newsm78

От едната страна подписва той, а от другата? Дядо Господ, зелено човече, Мъглявината Андромеда или кой? Може би второто му Аз?  ooooh!
Виж целия пост
# 9
да се чудиш що за глупости могат да родят напъните на една-единствена мозъчна клетка.
Виж целия пост
# 10
Ще падна от смях с вас, а тя темата си е сериозна...
Лени, съгласна съм изцяло с теб, само дето Макдоналдс не обичам, Холивуд ми е безразличен... Що за хора могат да го изберат тоя...
Виж целия пост
# 11
Ето оригиналния текст:
http://www.ostp.gov/html/US%20National%20Space%20Policy.pdf

А ето и конкретния текст, който жъне възмущението тук:
The US will: preserve its rights, capabilities, and freedom of action in space; dissuade or deter others from either impending those rights or developing capabilities intended to do so; take those actions necessary to protect its space capabilities; respond to interference; and deny, if necessary, adversaries the use of space capabilities hostile to US national interests;

Не виждам нищо кой знае колко скандално.
Освен това изречение в програмата има и много други неща. И личното ми мнение е, че отдавна трябваше да започнат да наливат пари в космическите проекти.
Виж целия пост
# 12
Безочието им наистина няма граници...

На мен обаче друго ми беше чудно, понеже не съм хич сведующа по тез въпроси, как е юридически възможно това - как този човек може да реши че нещо, което е ничие, изведнъж ще стане негово, ей така когато той  реши да подпише някаква хартийка..
Какво му дава право?

do kolkoto znam, има разни споразумения и конвенции за Космоса.
нещо от рода, че е на всички.
да, имат достъп тези с пари и технологии, останалите са звездобройци още.
аз се чудя.. дали да не поискам от Дядо Коледа някакъв парцел на луната, да се застраховам отсега. Да хвана после завареното положение, демек. Аз да имам, па те нека после ме спрат да ходя на 'вилата'. Whistling
Виж целия пост
# 13
Тинкърбел,скандалното е че САЩ слагат знак за равенсто между Космос и национални интереси....
Аман от техните национални интереси...
Виж целия пост
# 14
Някой ще ме светне ли с кого е подписал?  newsm78

От едната страна подписва той, а от другата? Дядо Господ, зелено човече, Мъглявината Андромеда или кой? Може би второто му Аз?  ooooh!

Хахаахаа... Може и с гигантския космически хуй да го е подписал  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия