Дърпа се от гърдата с писък...

  • 762
  • 13
Помогнете, не знам какво да правя. Беба от 3 дни се дърпа с писък от лявата ми гърда и не иска да суче от нея, а преди тя й беше любимата гърда. Водих я на лекар, каза че нищо и нямало, явно си е недояждала, което не ми се вярва да е така. Бабите вече почнаха да й дават адаптирано мляко, за да не е гладно детето, и тя го яде, защото не суче изобщо от въпросната гърда. Започнах да я изцеждам и се цедят около 50 мл и да го давам на бебо вместо въпросното адаптирано мляко, обаче ме е страх да не се отбие.
Какво й става?

Благодаря ви предварително!!!!
Виж целия пост
# 1
Да не би да си сменила марката сапун, боди лосион, парфюм или т.н.При нас го иамше този проблем, но когато имаше колики, но вие вече сте големи за колики, може нещо да я боли, да има някаква промяна в позата, мястото на кърмене. Понякога такива глупости оказват влияние
Виж целия пост
# 2
Пробвала ли си различни пози. Например може да я обърнеш към тази гърда по начин, наподобяващ кърменето на другата, в смисъл крачетата й са извън тебе. Пробвай позата футболна топка, легнала.
Сега се сещам, да не са й били ваксина от страната, на коята лежи, за да суче от "нежеланата" гърда.
Непременно се опитвай да я кърмиш от нея, когато е сънена или спи. Не дохранвай с адаптирано мляко. Напъно е възожно да я кърмиш достатъчно и с една гърда ( ако това се наложи).
Успех!
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Iva_D
Пробвала ли си различни пози. Например може да я обърнеш към тази гърда по начин, наподобяващ кърменето на другата, в смисъл крачетата й са извън тебе. Пробвай позата футболна топка, легнала.
Сега се сещам, да не са й били ваксина от страната, на коята лежи, за да суче от "нежеланата" гърда.
Непременно се опитвай да я кърмиш от нея, когато е сънена или спи. Не дохранвай с адаптирано мляко. Напъно е възожно да я кърмиш достатъчно и с една гърда ( ако това се наложи).
Успех!


Мерси за съветите, ще пробвам. Още не са й били ваксината за 2-я месец, ДТК
Виж целия пост
# 4
На същата възраст като Вас и ние имахме този проблем, решихме го кото се кърмими на тази гърда имитирайки, че е другата. Държа го с крачетата на вън и придържам главичката с едната си ръка, в тази поза съответно съм права и леко се поклащам и задължително на тъмно. Сега вече се ърмими по същият начин, но без да е от значение светлината. Аз също бях започнала да дохранвам и много се притеснявах да не би да е гладен и кърмата да ми намалява, но всъщност още сте в период на адаптация едн към друг при нас той продължи около 4 месеца.
Успех и пиши дали сте се справили с проблема.
Виж целия пост
# 5
гарантирам ти, че ако продължаваш с шишенцата отбиването ти е в кърпа вързано - 100% за около месец!!!
При мен беше абсолютно същото, бабите ми бяха надули главите да дохранвам, за да не е гладно детето и направих грешката да ги слушам, и да повярвам, че нямам достатъчно кърма, което беше безумие, защото бебка си наддаваше по 1 кг, и сега мнооого съжалявам!

малко търпение имай и ще видиш че нещата ще си дойдат по местата
Виж целия пост
# 6
Ако знаеш как добре те разбирам.И ние от известно време сме така, даже при нас май си имаме кърмачески стачник.
И преди седмица писах тема почти по-сщия въпрос.
Възможно е да има някакво запушване на каналчето и да тече по-бавно, та затова.
За канския писък и аз питах лекарката и тя каза ,че според нея е защото започва да тече по-бавно, и мързеланка се ядосва и рев.Възможно е в началото да е по-трудно да засуче и това да я влудява.Пробвай да изцедиш първите капки ,за да тръгне кърмата и да и е по-лесно.
[/quote]Водих я на лекар, каза че нищо и нямало, явно си е недояждала,
Цитат

Как лекарката е разбрала това?
Ами имаш и друга гърда , по-добре я дохранвай с нея, хиляди пъти е по-добре пред това да се тъпчете с адапт.мляко.
Това ,което мога да те посъветвам-да пробвате да се кърмите на тъмно или, когато е в сънено състояние. Например в следобедните часове започнах да сменям памперса след ядене или между яденето.Така премахнах разсънването и разбуждането преди манджарене.
При нас като кресне  и директно я махам от гърдата Чакам да се успокои и чак тогава я предлагам отново.
Детето не е на бабите, а си е твое.Так че не им позволявай да извършват нещо, с което ти самата не си съгласна.По добре според мен да поостане няколко пъти леко гладна и да започне да се храни, вместо да вземе на "хляба мекото".Ако продължавате да дохранвате, тогава е най-добре да го правите с лъжичка или чашка-дай това занимание на бабите ,щом толкова им знае глават.
Аз също смених сапуна,спрях парфюма и деодоранта-де да знам, струва ми се малко по-спокойна тези дни.
Сменяйте позите.
Пожелавам ти успех!И много търпение, защото знам каква голяма болка изпитваш, когато детето извръща глава с крясък.
Да пишете, че скоро се оправяте!
Виж целия пост
# 7
Оправихме се да ви се похваля  Grinning  Grinning
Имитирам че кърмя с другата гърда, подлагам си възглавница и маймунката се върза, дърпа здраво както преди, е га си и акробатиката прилагам...

Много ви благодаря за подкрепата и съветите!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 8
Цитат на: evpraksia
Оправихме се да ви се похваля  Grinning  Grinning
Имитирам че кърмя с другата гърда, подлагам си възглавница и маймунката се върза, дърпа здраво както преди, е га си и акробатиката прилагам...

Много ви благодаря за подкрепата и съветите!!!!!!!!!


 Grinning  Stuck Out Tongue

Човек понякога трябва да е доста изобретателен, за да излезе на глава с малките човечета.
Браво на вас!
Виж целия пост
# 9
И ние го имахме този проблем и решението се оказа много просто -възпалено ушле!  ooooh! Какви ли не мисли ми минаха през главата, а то го боляло детето #Puppy dog !Слагах капки 2-3дни и всичко беше ОК! Дано ти помогна,че този начин на кърмене (с крачетата навън) ми изглежда много неудобен. Добър апетит!  cook
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Mal4o
И ние го имахме този проблем и решението се оказа много просто -възпалено ушле!  ooooh! Какви ли не мисли ми минаха през главата, а то го боляло детето #Puppy dog !Слагах капки 2-3дни и всичко беше ОК! Дано ти помогна,че този начин на кърмене (с крачетата навън) ми изглежда много неудобен. Добър апетит!  cook


Водих я на лекар първия ден като започна с тези изпълнения и тя каза, че нищо му няма на детето, каза, че му е направила пълен преглед, слуша го със слушалката, опипва му главата. Може ли да е ухо, пък тя да не е видяла, аз как мога да разбера? Какви други признаци имаше при вас?
Виж целия пост
# 11
Ти не присъства ли на прегледа?Ако си била там няма как да не си забелязала дали му е видяла ушенцата. Можеш и сама да провериш дали го боли като натиснеш с пръст малката издутинка до дупката на ухото от страната на бакенбардите. Уф, май много сложно го обясних ама не знам как иначе.Та като натиснеш там и изплаче значи я боли ушлето. Симптомите са силен плач когато легне на страната на болното ушле и кривене през останалото време.Понякога проплакване на сън или често събуждане.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Mal4o
Ти не присъства ли на прегледа?Ако си била там няма как да не си забелязала дали му е видяла ушенцата. Можеш и сама да провериш дали го боли като натиснеш с пръст малката издутинка до дупката на ухото от страната на бакенбардите. Уф, май много сложно го обясних ама не знам как иначе.Та като натиснеш там и изплаче значи я боли ушлето. Симптомите са силен плач когато легне на страната на болното ушле и кривене през останалото време.Понякога проплакване на сън или често събуждане.



Благодаря ти за отговора!!
Натискам я и не реагира, хили ми се. А иначе присъствах на прегледа - и педито й гледа ушетата, но не ги е натискала.
Относно съня - спи като пор след като се наяде, няма събуждане до следващото хранене. Явно не е ушето, ами тя си прави номера. Сега да видим колко време ще ядем в тази поза, утре ще пробвам пак нормално кърмене, че ми писна
Виж целия пост
# 13
Не давай мляко с шише защото за няколко дни може да се отбие. Моя син му бяха давали в родилния дом мляко с шише до 4 ден и после така и не поиска да засуче. Мъчихме се една седмица и тъкмо посвикна ми се запуши гърдата и тръгнах на физиотерапия. Две седмици ходих на физиотерапия като през това време той беше на адаптирано мляко и повече не поиска и да погледне гърда. Много малко им трябва за да свикнат с лесното и лошото е че ще се отбие изведнъж, докато се усетиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия