Какво трябва да знам за корка?

  • 12 379
  • 43
Мисля пода във всекидневната да е покрит с корк.
Обаче нямам идея какво да търся  newsm78
Ще се радвам,ако някой ми помогне с инфо или личен опит.
Виж целия пост
# 1
Нашата всекидневна е с корк,защото е обща с трапезарията и бокса,а не искахме сто вида настилки.Мога да кажа,че изключително лесно се поддържа,приятно е да ходиш дори бос.Ако стане авария с разливане или изтърване това не е проблем.Коркът си го купихме на квадрати.Малко странно се лепи-със специално лепило и се удря с чук/при нас това го направиха майсторите/.После ние си го лакирахме.Мъжът ми дори съжалява,че не сложихме корк в другите стаи./те са с паркет/
Виж целия пост
# 2
И аз така съм чувала,но като се разтърсих,се оказа че имало коркови паркети,натурални настилки,с ПВЦ покритие,с лаково покритие.
И сега не знам кое е по-добро  newsm78
Виж целия пост
# 3
На нас лично ни препоръчаха да не е корков паркет/бил скъп и за натоварени помещения като магазини/,да не е с никакво покритие,защото винаги можеш да си го лакираш.
Виж целия пост
# 4
Защо не поразпиташ на "Стройко" Peace
Виж целия пост
# 5
Благодаря за идеите   bouquet
Виж целия пост
# 6
Ние сме с плаващ, многослоен корков паркет в хола, коридорите и кухнята и сме изключително доволни от избора си. Grinning
Ето ти малко информация:
 
Коркът е прекрасен изолатор от студ и шум, освен това е еластичен, непромокаем.
Най-луксозният вариант е фурнированият „плаващ" паркет с подложка от корк, с която се избягва „тракането след монтирането „мъжко-женско". Има го и без фурнир с дебелина 9 мм и 12 мм, представляващ многослойна настилка с най-високо качество.
Както дюшемето и паркета, трябва да пазим и корка от изгаряния с цигара или въгленче от камината.
¨     Почистването им става с влажна кърпа. Ако върху тях няма лак, тогава те не бива да се почистват с активни химически препарати.
Лакираните коркови паркети могат да се почистват с препарати от рода на
- ИРСА Корк Клийн и веднъж месечно /може и по-рядко/ с нещо такова -ИРСА МАСЛО High-Protection, подходящ и за корк или могат да се използват парафиновосъчни препарати. 
За възстановяване лаковото покритие на подовия корк е необходимо да измиете пода   свлажна кърпа или препарати, а след това да нанесете няколко слоя лак.

¨     Превъзходен топлинен и звукоизолатор: поради ниското специфично тегло и порестата структура, коркът дава най-добрата термична изолация; запазва изолационните си свойства в много широк температурен спектър, през зимата той съхранява топлината, а през лятото държи хладно.

 ¨     Еластичен, непромокаем и не гние; един от вътрешните слоеве твърди клетки поддържа формата и запазва здравината; при натиск газовете в тези клетки се свиват и намаляват обема си; преустанови ли се натискът, коркът възвръща предишната форма без трайни следи от деформация; затова дамските токчета не са опасни за подовите плочки! Корковите покрития не се овлажняват, не гният, лесно се почистват и са химически инертни към въздействието на битови  химически препарати. След специална обработка в заводски  условия в корка не се развиват патогенна микрофлора, гъбички и насекоми.
 
¨     Антистатичен – не поема прах и по повърхността му не се образуват електрически заряди. Това обеснява защо паркетите и лампериите от корк не предизвикват алергии и не са опасни за астматиците.Коркът не се пропива със странични миризми като например цигарен дим, не се наелектризира.

¨     По корковия под се ходи с удоволствие бос, той не се хлъзга и почистването му е възможно най-енергоикономично и без да се нуждае от прохосмукачка, от килими и др.постелки.

Виж целия пост
# 7
Дивиана,а какво е плаващ паркет  newsm78
Виж целия пост
# 8
Здравейте момичета, малко извън темата - в кухнята балкона ми е присъединен към кухнята. На стените има изолация, но яно са студени и през зимата по ъглите се образува по малко мухъл и латекса става на люспи. Мислех си ако на стените се залипи корк/ от този на ролките / дали ще си решим проблема или няма да ни свърши никаква работа?
Виж целия пост
# 9
Здравейте момичета, малко извън темата - в кухнята балкона ми е присъединен към кухнята. На стените има изолация, но яно са студени и през зимата по ъглите се образува по малко мухъл и латекса става на люспи. Мислех си ако на стените се залипи корк/ от този на ролките / дали ще си решим проблема или няма да ни свърши никаква работа?
Не съм сигурна,че това ще реши проблема,но и аз ще следя отговорите,защото ние направихме същото.
А на пода и тавана на терасата имате ли изолация?
Виж целия пост
# 10
Да, имаме изолация, но балкона е студен, защото е от тези ,които стърчат извън блока...и сме на високо и открито....
Виж целия пост
# 11
Прегледай този сайт, има доста инфо,  мисля, че ще ти е от полза.
www.cork-bg.com
Виж целия пост
# 12
Дивиана,а какво е плаващ паркет  newsm78

Който не е захванат за основата с винтове, пирони или лепила. Лепят се само сглобките или се използва т. нар. клик-система - съединяване на парчетата от паркета без лепене.
Виж целия пост
# 13
Много благодаря за сайта. Хубав е. Ще ходя само д а питам за цената...
Виж целия пост
# 14
А може ли някой по-запознат да каже каква е цената на квадрат?! В момента сме в ремонт, предстои да слагаме паркет, но това, което прочетох за корка ми хареса доста Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия