Моля ви за инфо и помощ.Запушени млечни канали.

  • 918
  • 6
Много моля за вашата помощ и инфо.Една наша съфорума, която е и моя приятелка, още е в болница след секцио.Роди във вторник момченце  Hug
Явно има проблеми с гърдите, защото мъжът и ми се обади с молба да питам във форума за някакво мазило, лекарства или каквото там е необходимо  Praynig  Praynig  Praynig
Моля помогнете  Praynig  bouquet
Аз никога не съм имала такива проблеми когато кърмех и нямам понятие за какво иде реч  Embarassed А нещата са много напреднали вече и разчитаме на вашата помощ  Hug  Praynig
Виж целия пост
# 1
В библиотеката има няколко много подробни статии за този проблем. Трябва да се изцежда гърдата,ако бебето не може да изсуква достатъчно,за да не се препълва, защото тогава стават запушвания, и ако не се вземат мерки навреме може да се стигне до мастит. Ако е вдигнала температура да пие парацетамол. Топли компреси и зелеви листа също облекчават.
Виж целия пост
# 2
В болницата би трябвало да и помогнат, ако наистина е зле положението ще и пръснат в носа окситоцин (помага за потичането на кърмата). Аз бях със запушени канали, много болеше, мнооого Cry и с мокра гореща хавлия си налагах циците и се цедях. Не става лесно и бързо и страшно ме боля, но стана.
Виж целия пост
# 3
В библиотеката има няколко много подробни статии за този проблем.
Blush Предполагам, че е написано много, но няма възможност и време да чета.Хвърлих един поглед, на методите с топла вода , кърпи и т.н., но има ли някакво мазило което да облекчава? Embarassed
Виж целия пост
# 4
Ключът за предотвратяване на запушване на млечните каналите е често и неограничено кърмене след раждането; т.е. на всеки 2-3 часа . ето и някой мерки за предодвратяването им:
- Преди кърмене взема топъл душ или да слага топли влажни компреси на гърдите си.
- След горещия душ или компрес да масажира гърдите с кръгови движения от основата към зърното.
- да кърми на всеки 1,5 – 2 часа от началото на предишното кърмене до началото на следващото.
-Да се уверете  че  бебе е поставено правилно на гърдата и суче ефективно.(в библиотеката има различни пози)
- да позволява на бебето да суче и от двете гърди неограничено време. Да не се ограничава с времетраене на самото сукане.Да оставя бебето само да прецени.
- Може да масажирайте гърдите си с кръгови движения с пръсти от основата надолу към зърното, докато бебето суче.
- Ако бебето не суче достатъчно дълго, за да омекнат гърдите, може да изцежда на ръка или с помпа след кърмене.
- Може да слага компреси със студени зелеви листа на гърдите между кърмрнията, за да се намали подуването.

Тайната за предотвратяване на запушени млечни канали или свеждането им до минимум е честото кърмене и кърмене „на поискване” от раждането!
Виж целия пост
# 5
Ако има бучки може да й  се купи от аптеката лецитин - но само чешкия или канадския вариант,че българския е слаба дозировка, ако взема профилактична доза (по 1 на ден)може да се взима с месеци за предпазване от запушени каналчета.Лецитинът не е лекарство,хранителна добавка е и е безвреден.Действието му е свързано с това,че емулгира мазнините и не позволява да се образуват мастни капчици,които водят до запушване.
Виж целия пост
# 6
Чувала съм че и синотоцинон или нещо подобно също действало много добре ,ама май за него трябва рецепта Thinking
Това вече е последния ми постинг,че само се сещам след като публикувам съобщениета.
Забравих да им честетя бебчето.Да им е живо и здраво и много да ги радва а на майката пожелавам бързо възтановяване и скоро да се похвали,че няма вече запушвания  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия