Съвсем се обърках-помагайте!

  • 539
  • 4
Моят бебок първият месец беше само на кърма и наддаде 800 грама.Вторият месец също,но на втората консултация се оказа,че е наддал само 400 грама.Педиатърката ми препоръча да го кърмя по-често и да дохранвам.Аз наистина почнах да кърмя на 1,5-2 часа,но адаптирано мляко давах по 60 милилитра само на 1-2 хранения-през деня и на последното,преди да заспи.Какво беше изумлението ми,когато днес след претегляне се оказа,че мъникът е наддал 400 грама за една седмица.. Shocked Не е ли твърде много?И как да продължавам?Когато само го кърмя,после реве,че е гладен..А с адаптирано мляко очевидно го помпам като балон.Лекарките твърдят,че си наваксва за изгладуваното,но мен ме притеснява този темп на наддаване...Кажете какво мислите!
Виж целия пост
# 1
Явно е, че кърмата му стига, но е свикнал с добавката. Махни я постепенно. Следващия път направи 40 мл, после 30-20 и така. И продължавай да кърмиш често. Поздрави.
Виж целия пост
# 2
На тази възраст е характерно, че децата не наддават с едни и същи темпове и ако тази седмица е наддал 400 гр., може другата да наддаде само 100гр. Не се притеснявай и не го мери често. Ива Д ти е написала много хубаво какво да напрвиш.
Дано се справите бързо и успешно с проблема.
Виж целия пост
# 3
Може би кърмата ти стига,а бебо иска просто да си суче повече. Дали го оставяш достатъчно дълго на гърдата? Моята госпожица изкарва, имам чувството, повече време в сучене без гълтане и отказва всякакви биби... Просто ме използва като залъгалка
Виж целия пост
# 4
Цитат на: dalala
Може би кърмата ти стига,а бебо иска просто да си суче повече. Дали го оставяш достатъчно дълго на гърдата?

И аз си мисля така.Те бебешоците като са по-малки все искат да сучат и все изглеждат ,че са гладни.И като вземат да въртят глава, като им се опре нещо до бузката ,все едно не са яли.
Не се притеснявай бъди уверена в себе си.В крайна сметка детенцето си надава съвсем нормало.Ако останете само на кърма ще ти е най- лесно,пък и явно имаш достатъчно както пишеш..
Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия