Сока срещу кашата

  • 471
  • 7
Лекарката ни е "за" късното захранване, но не реагира положително на идеята ми да започна с оризова каша на 5 месеца и нещо.Според нея трябва да започна със сок от моркови и ябълка, защото стомаха не е готов да обработва нишесте. Моля ви споделете вашия опит, какво избрахте за начало и на колко беше бебчето
Виж целия пост
# 1
аз започнах с варено картофче смесено с изцедена кърма,седмица преди да навърши 6месеца.сокове недавам.
Виж целия пост
# 2
Ориз на 5,5 месеца. На втория ден последва рев и извиване и спрях за 1 седмица. После дадох пюре от картоф, после пюре от морков и след това пак пробвахме ориза - този път без проблем.  
Сок не съм давала, освен другите доводи против, за мен това е излишно губене на време за приготвяне, пюрето става по-лесно и има много повече ценни съставки.

Да не би лекарката ти да е имала предвид не нишесте, а глутен? Така или иначе, в ориза и елдата няма глутен и може спокойно да пробваш с тях.
Виж целия пост
# 3
Аз започнах на 6 м. именно с оризова каша. Соковете от плодове (особено от ябълки) са с високо съдържание на плодови киселини. В БГ не съйществува практиката (както е в Западна Европа) соковете да се разреждат с вода, тук се препоръчва даването им директно след изцеждането, като така концентрацията е доста голяма и затова доста деца реагират. Аз лично имам проблеми със стомаха дори след като ям ябълка. Синът ми при захранването си направи остра реакция, затова реших да не го правя и с малката. Що се отнася до реакция към ориза - досега не съм чувала за такава. Лекарката даде ли ти някакво по-подробно инфо?
Виж целия пост
# 4
Захраних на когато навърши 6 месеца с оризова каша, след това продължих със зеленчукови пюрета, сокове не давам. Според това, което съм чела кашата е най-щадяща стомахчето.
Виж целия пост
# 5
А при положение, че се захрани с оризова каша, колко време трябва да се дава тя и кога да се пробва друго?
Виж целия пост
# 6
Първата, различна от кърмата, храна на бебка беше оризова каша. Изборът беше мой, не на педиатъра ни, който не подкрепя късното захранване. Захраних на 6 навършени месеца. Избрах също и сокчета да давам по-нататък (в библиотеката на форума има доста неща и за първите храни и за сокомете). И досега оризовата каша е любимото нещо и яде всякак (само каша и като добавям различни плодове/зеленчуци). Не е имало проблеми.

А при положение, че се захрани с оризова каша, колко време трябва да се дава тя и кога да се пробва друго?
При захранване е добре да се въвежда само по една храна няколко  дни и след това да се предложи друго. Ако кърмиш, може да я приготвяш само с вода.
Виж целия пост
# 7
Сока е вода, захар и киселина, не разбирам кое му е щадящото и суперполезното, та толкова много го тикат на майките като първа храна.
Оризовата каша е лесно смилаема и се усвоява добре, не затормозява незрялото бебешко стомахче, хипоалергенна е и полезна. Освен това е една добра основа, след нея ако се въведат няколко плода или зеленчука могат да се смесват и става чудна манджичка.
Аз лично сок дадох това лято (значи на година и половина) и дъщеря ми не му е голям фен, баткото все намазва.
Захраних след 6-я месец с оризова каша забъркана с кърма, прие се добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия