Детеледачка или баби?

  • 4 390
  • 125
Аз за мене съм с  решила детегледачка, но ми я любопитно, другите какво мислят по въпроса.
И имам причини за избора си.

Виж целия пост
# 1
Аз на твое място бих избрала детегледачка и за нея гласувах  Peace С мойте баби много се разминаваме по отношение на възпитанието на детето. Но пък има и такива дето много добре се справят  . На моята свеки не бих оставила детето за един ден камо ли  да го гледа всеки ден . За няколко часа може но повече  Naughty
Виж целия пост
# 2
Детегледачка. Тя поне ще спазва изискванията ти, а бабите...  ooooh! "Ти не ме учи, аз знам", хайде мед на биберона, сол във водата, ракийка на венците... Sick
Виж целия пост
# 3
Една от причините да избера детегледачка беше, че не мога да оставям детето само на майка ми, защото свеки щеше да се тръшка, че и тя му е баба.
Така нито едната, нито другата го гледа.
Мисти много си права бабите изнежват, разглезват и казват "Да добре" и като те няма си правят каквото си искат, ракийка, медец,сол във водата.
Виж целия пост
# 4
Аз на твое място бих избрала детегледачка и за нея гласувах  Peace С мойте баби много се разминаваме по отношение на възпитанието на детето. Но пък има и такива дето много добре се справят.
Аз съм на абсолютно същото мнение!
Виж целия пост
# 5
И аз съм за детегледачка.
Детегледачка. Тя поне ще спазва изискванията ти, а бабите...  ooooh! "Ти не ме учи, аз знам", хайде мед на биберона, сол във водата, ракийка на венците... Sick
Всичко което са написали момичетата го мисля и аз.
Виж целия пост
# 6
Аз съм за бабите -ако са свободни,ако имат желание,ако държат на внучето си .Казвам го защото съм чувала от баби изказвания от рода на "Който има деца да си ги гледа,аз моите съм си ги изгледала"
Нашите баби са страхотни и с удоволствие ако ми се налага бих им поверила детето си!
Вярно е, че ако е детегледачка ще спазва инструкциите които съм и дала-ще дава това което аз съм казала,ще облича така и това ,което аз съм казала и т.н.,но като си помисля за любовта, с която ще е обградено от бабите и "сухите" грижи на детегледачката ...Искам за детето си цялата любов на света и заради нея съм готова да се примиря с някои "своеволия" на бабите!
Виж целия пост
# 7
Гласувах за бабите, но с уточнение- моята я гледа прабаба й  Grinning Нямам претенции относно изискванията ми- спазват се на 100%. Бабите работят и не могат да я гледат. Пари за детегледачка нямам. Понеделник тръгва на ясла  Confused
Виж целия пост
# 8
Не гласувах, защото съм и за двете.
Когато няма баба на разположение, на помощ идва детегледачката.

Това за ракийката го чувам за пръв път newsm78.
Виж целия пост
# 9
И аз съм за детегледачка по същите причини споменати в другите мнения на мамите.
Виж целия пост
# 10
И аз не мога да гласувам, защото бих ползвала и двете, както и съм го правила вече. Мимка, мен не ме интересува дали свеки ще се засегне, че детето тя не го гледа. Друг е въпросът, че тя и желание няда да изяви. Бих поверила малката на майка ми и да съм напълно спокойна, но жената не може да ми е на разположение нон стоп, защото все още работи. Когато може идва, когато не може ползвам гледачка, както съм в момента. За сега съм най-доволна от сестра ми, но и тя не може да ми е на разположение цяла година, защото така ми е по-удобно. Иначе определено бих я предпочела пред гледачка. Тук водя малката в къщата на гледачката и не мога да съм сигурна, че нещата се изпълняват по моите изисквания, просто не мога да кажа, че предпочитам този вариянт пред майка ми.
Виж целия пост
# 11
Бих избрала бабите,по-точно моята майка Mr. Green,но тя работи-все пак е млада баба,но нямам нужда нито от едното,нито от другото,защото аз си гледкам детето,до 2 годинки ще е така,защото аз така искам,обожавам да съм с нея Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
ласувах за детегледачка, но и при двете опции има едно НО  !!! Зависи от куп фактори, които обуславят избора. Аз например досега не съм оставяла детето на баба му, пък камо ли на детегледачка, но пък ако се наложи спешно да взема решение определено ще избера детегледачка като вариант макар че съм малко или много предубедена! С нашата баба сме на вие по отношение на възпитанието  и отглеждането на децата и затова може би и нямам все още доверие, но вероятно това ще се промени като порасне още малко синът ни .
Виж целия пост
# 13
За мен отговора не е еднозначен -зависи от човека. Според мен много зависи от бабите Thinking От човек до човек има голяма разлика  Thinking, същото важи и за детегледачката, ако попаднеш на добър човек е добре, ама ако не  е  ooooh!
Виж целия пост
# 14
Детегледачка. Тя поне ще спазва изискванията ти, а бабите...  ooooh! "Ти не ме учи, аз знам", хайде мед на биберона, сол във водата, ракийка на венците... Sick

е, не всички баби са малоумни откачалки Simple Smile някои баби са много полезни
аз бих избрала бабите, макар да имам някои дребни забелжчици и към двете ни баби
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия