За хляба в домашни условия

  • 614
  • 4
Откакто имам машина за хляб, благодарение на този форум, не съм купувала от заводския.Питанията ми са 2:
1. Ръжения и типовия не ми стават хубави когато са 100%, затова ги правя 1:3  бяло/черно брашно. Само ръжен и само пълнозърнест хляб нещо не се получават. И при вас ли е така?
2. Козунак правих по 2 от написаните рецепти в темата за машина за хляб. Имат вкус на козунак, но на вид приличат на кекс и в центъра остава неопечено тесто. Искам да постигна онзи вид на конци, нали се сещате!
Извинявам се , че пускам отделна тема, но така според мен имам по-голям шанс да получа отговор! Дано ми помогнете!
Виж целия пост
# 1
На конци става само плетеният козунак. Замеси тестото, оплети го и го сложи пак в машината, пусни програма печене. Ако е суров- допичаш, т.е пускаш още веднъж за 10-ина минути програма печене.
Виж целия пост
# 2
Благодаря, Джема!
Виж целия пост
# 3
Наде, аз слагам 50 на 50 типово брашно и Грахам. Хлябът става много вкусен, само че не бухва така, както белият.
За козунаците - пускам машината на програма месене, след това си плета козунака, след това пак го оставам малко да втаса и накрая пека. Става страшно вкусно, дори така ми се дояде, че утре ще взема да направя един (после теб ще обвинявам за последствията  Mr. Green)
Виж целия пост
# 4
Благодаря, Дани!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия