aku6erkata:hvarli karmata v mivkata

  • 1 360
  • 21
zdr karmi6ti mami !az sam edna ot vas  !karmim se ve4e deseti mesec.
na 19 .10 moq blizka priqtelka rodi v plovdiv v darjavna bolnica(neznam to4no koq)bebenceto ima nqkakav malak problem s hemoglobina i ne i go davat o6te.tq ima karma no ne i davat da go hrani Cry,a go tap4at s adaptirano mlqko  Rolling Eyes ostanah kraino razo4arovana 4e sled kato tq popitala za na4in po koito da go hrani(smisal da se izcejda i da dava karmata ,za6toto tq se cedi i osven tova hrani dr bebe na koeto maika mu o6te nqma karma)aku6erkata i kazala kato se izcedi da si hvarli karmata v mivkata #Cussing out moje li aku6erka da dade takav savet, kajete mi? bqsna sam!!!!i milata mama ni6to ne moje da napravi za da si karmi deteto sled kato ima karma i jelanie daite savet kakvo da napravi ?  bouquetpredvaritelno blagodarq
Виж целия пост
# 1
Нека протестира, вдигне скандал и т.н. #2gunfire Нека да й обяснят първо защо не й дават да кърми, къде е причината? ThinkingАко е заради хемоглобина, в кърмата се съдържа повече желязо!  Може би е под наблюдение, и на мен първия ден не ми го дадоха, защото имахме проблем, но от друго естество. Може да имат причина, но нека да е основателна. Naughty Бебето е нейно, нека настоява!  Crossing Arms
Ако пък не може да се пребори, да не си хаби нервите, Stop да не й спре кърмата! Нека се изцежда, пък като си се приберат, ще си се кърмят на воля! Успех и пишете какво е станало!  bouquet
Виж целия пост
# 2
problema s hemoglobina bil 4e e mn visok i ne mogat da go svalqt ve4i 2 den.moje bi da e za tova.
neznaeh 4e i e visok hemoglobina na beborana newsm78
nqkoi da se e sblaskval s podoben problem-visok hemoglobin?
Виж целия пост
# 3
Всички бебета се раждат с много висок хемоглобин - над 200... Това е заради запасите, които майката му е дала, докато се развие достатъчно неговата храносмилателна система за да усвоява сама количества желязо от кърмата...
Не е обаче практика да се прави ПКК (пълна кръвна картина) на новородените... За да са правили кръвни изследвания - трябва да е имало някакъв друг проблем... Или поне съмнения за такъв...
До 6-ия, 7-ия ден хемоглобина вече пада до около 150...
Едва ли бебе на 2 дни го държат заради висок хемоглобин...
Според мен, има нещо друго...

Що се отнася до кърменето... Тя сама няма да промени цялата система, но... Може да протестира енергично и да си държи на правата... Не може да й забраняват да кърми детето си... А това, че "акушерка" й е казала да я хвърли в мивката... Просто вероятно не е била акушерка, а някоя проста санитарка... Принципно събират кърмата, която цедят майките за децата в неонатологичното отделение (недоносените деца)...



П.С. Моля те, пиши на кирилица...
Виж целия пост
# 4
Аз, когато раждах, бях свидетел на подобна ситуация. Казаха - Нищо не можем да направим по въпроса!
Виж целия пост
# 5
ами възможно е детето просто да не е захранено Sad, ако е с такива сериозни проблеми, в кувьоз под активно наблюдение- много често не ги хранят.
Странно е, че му дават АМ, а кърма не може newsm78
Виж целия пост
# 6
Първо искам да те помоля да пишеш на кирилица , за да си направят повече хора труда да прочетат посинга ти.
Това за хвърлянето на кърмата в мивката го оставям просто без коментар и вече са ти писали за него , но друго не ми е ясно  как цитирам  osven tova hrani dr bebe na koeto maika mu o6te nqma karma newsm78Моля да простите за невежеството , но в Шейново например това бе строго забранено , тъй като там обясниха че всяка майка трябва да кърми само собственото си бебе, тъй като организма произвежда кърма , която е подходяща именно за това бебе.
Моля поправете ме ако бъркам и сори за оффа Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
в Шейново например това бе строго забранено , тъй като там обясниха че всяка майка трябва да кърми само собственото си бебе, тъй като организма произвежда кърма , която е подходяща именно за това бебе.

По-скоро сигурно са против по хигиенни причини (затова и проблема с цедената кърма - ако няма как да се стерилизира оборудването). Иначе, да, всяка майка си произвежда идеалната кърма за нейното дете, но при проблеми кърмата от друга майка е в пъти по-добър вариант от АМ - това си е основен постулат, и затова има банка за майчина кърма, нали?
Виж целия пост
# 8
Всички бебета се раждат с много висок хемоглобин - над 200... Това е заради запасите, които майката му е дала, докато се развие достатъчно неговата храносмилателна система за да усвоява сама количества желязо от кърмата...


По - изчерпателен отговор от това няма май.Simple Smile
Единственото, което може да направи е да намери някаква връзка с лекар и така да и разрешат да го кърми..............че вече почти всичко опира до пари... #Cussing out
Иначе тази практика е от глупава по-глупава АМ вместо кърма....ама май няма да се промени скоро. Confused
Виж целия пост
# 9
Аз като акушерка смятам,че може би майката има някакъв проблем като висока температура и тогава кърмата не може да се използва и се изхвърля
Виж целия пост
# 10
Да съгласна съм на 100 % че кърмата е по-добра от Ам. PeaceА кога кърмата не може да се използва-въпросът ми е към belastela .Аз знам че не е възможно ако майката пие определени медикаменти или е претърпяла оперативна намеса.tzura възможно ли е да има някаква такава причина при вас newsm78
Виж целия пост
# 11
може би майката има някакъв проблем като висока температура и тогава кърмата не може да се използва и се изхвърля

Високата температура сама по себе си не може да е причина да се ИЗХВЪРЛЯ кърма... Единственото противопоказание е приема на някакви лекарства, които са несъвместими с кърмене... Явно вас като акушерки не ви учат достатъчно добре по отношение на грижите около новороденото в постродилния период... Ама какво да говорим, все още продължава да се преподава захранване по система от 70-те години при педиатрите... Та за вас акушерките едва ли ще дойде ред да се обърне достатъчно внимание за това...
Виж целия пост
# 12
Експрес, много си краен и остър в случая... Simple Smile

Сигурна съм, че belastela иска просто да помогне. И на мен в Шейново при висока Т ми казаха да не кърмя (абсолютна глупост - Т беше от зле организирано кърмене, 3 часов режим и липса на адекватна помощ от страна на персонала). Но все пак - майката кърми чуждо бебе, значи проблемът не е в кърмата, а в реда в болницата. Да настоява да й обяснят точно какъв е проблемът и как това е несъвместимо с кърменето! Да си отстоява правата и тези на бебето си!
Виж целия пост
# 13
Принципно събират кърмата, която цедят майките за децата в неонатологичното отделение (недоносените деца)...
Какво съвпадение на изключения... Ние също хвърляхме в мивката.  Sick
Е ми, не можах да им обясня, че искам да си кърмя бебето - така че да ме разберат.
Виж целия пост
# 14
Експрес, много си краен и остър в случая... Simple Smile

Сигурна съм, че belastela иска просто да помогне. И на мен в Шейново при висока Т ми казаха да не кърмя (абсолютна глупост - Т беше от зле организирано кърмене, 3 часов режим и липса на адекватна помощ от страна на персонала). Но все пак - майката кърми чуждо бебе, значи проблемът не е в кърмата, а в реда в болницата.

Е, чак пък краен и остър... Wink

Същото го казвам и аз като теб, само че... С различни думи...
Че не е проблема в майката и нейната кърма... Организацията и "простветеността" на медицинския персонал е основната причина...
newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия