Попарата или месното пюре - кое да е първо?

  • 1 179
  • 28
Маменца, педито ме посъветва седмица преди навършване на седем месеца да захраня с попара, обаче ние досега не сме яли месни пюрета Laughing Давала съм само зеленчукови и после плодови. Та въпроса ми е какво да дам сега - попара или месно, предвид правилото да не се включват по едно и също време различни храни.
Виж целия пост
# 1
Аз бих дала първо месото  Peace В него има доста повече неща, които са нужни на бебо отколкото в попарата.
Аз, като захранвах с месо започнах с пуйка, после пиле и накрая заек, като по-мазен от предните. Въвеждах всеки вид месо за 7дни. Като започнах да давам месо за първи път педито ме посъветва да дам в началото няколко лъжички и да дохранвам с мляко, като постепенно увеличавам дозата на месото до пълна порция /както си захранила със зеленчуците/. Така и направих. Със следващите меса просто в първата порция слагах малко от новото месо, а останалото беше от вече въведеното.
Като въведеш тези меса, може да пробваш и с попарата.
Аз така процедирах Peace
Виж целия пост
# 2
И аз дадох месното пюре първо ,попара яде от два месеца. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Вкарай първо месните пюрета, и след месец, можеш и попарата Peace
Виж целия пост
# 4
Вкарай първо месните пюрета, и след месец, можеш и попарата Peace

Съгласна съм  Peace Нищо не пречи и двете едновременно да ги вкараш. Имам предвид още същия месец  Wink
Виж целия пост
# 5
месните, може и без попара  Wink
Виж целия пост
# 6
Месните пюрета естествено.В попарата няма нищо полезно,освен сиренето,пък и не бързай ако не си въвела глутена.
Виж целия пост
# 7
И аз съм за месното пюре.Ние попара още не сме яли.
Виж целия пост
# 8
Месо разбира се. Това е от което има нужда детето ти на тази възраст. Трябва му желязо и няма да си го набави от попарата. Попара и никога да не му дадеш, няма да му навреди. Но месото е много важно за бебетата. Всъщност аз съм абсолютен противник на попарите защото с тях само се измества млечно хранене за да се даде на бебе хляб с вода.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Пробвай първо с месно пюре. Peace
Има деца които например отказват новите храни ,ако бебо не го иска пробвай тогава да въведеш попарата. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Ами аз дадох първо попара, но май беше по-добре да започна с месните.
Виж целия пост
# 11
Аз съм за месното, а попарата може изобщо да я пропуснеш  Grinning
Виж целия пост
# 12
Аз дадох първо месното пюре,попарата-доста по-късно,даже не е задължително да я даваш Peace
Виж целия пост
# 13
Първо захраних с месно пюре после с попара.
Виж целия пост
# 14
по-добре започни с месце,попарата по натам
и аз дадох първо месо,а попарата така и не я хареса
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия