пекане на палачинки

  • 2 594
  • 10
Днес правих палачинки, но не мога да ги обръщам . Рецептата е : 4 яйца,250гр брашно,250гр мляко, 250гр вода,щипка сол и 1 л. захар/май беше малко повече Simple Smile/. Не знам дали е от рецептата , от това на силен или на слаб огън или дали трябваше да мажа тигана/тефлонов/ след всяка палачинка - с масло?   
Накъсани , ненакъсани - бяха вкусни но не искам така да са така - нямат естетичен вид Weary. Някоязалепваше за тигана, друга за шпатулата с която ги обръщам?...Това ми е втори опит и все така стават .След първия опит си взех/подариха ми/ гофретник , но палачинките са си палачинки Simple Smile Simple Smile Simple Smile newsm64
Виж целия пост
# 1
Аз мажа тигана след всяка палачинка с масло; за рецептата нищо не мога да кажа, палачинките ги правя винаги на око,  но слагам в сместа щипка бакпулвер или сода за хляб; пекла съм и на сач и никога не са ми залепвали досега.
Виж целия пост
# 2
Тестото нали ти е с гъстотата на боза Thinking...иначе аз също мажа тигана(тефлонов) за всяка палачинка, никога не съм слагала набухвател(просто казвам, не че това спомага или предпазва от накъсването) в тестото и винаги ги обръщам във въздуха.
Виж целия пост
# 3
Аз точно затова не смея да си правя палачинки и ям само в заведения. На времето на майка ми винаги първата палачинка й залепваше и тя пуфтеше половин час от яд. Последнатъ също се скапваше, ама тогава нямаше тефлон! Та само като си помисля, че може да съм същата, се отказвам. Но съветите ви са добри и като гледам, може да се престраша скоро.  Laughing
Виж целия пост
# 4
Аз не слагам никаква мазнина, но тиганът е тефлонов и може би затова не ми залепват. Спомням си, че баба ми слагаше една кафена чашка олио в сместта и след това намазваше тигана само за първата палачинка.
Виж целия пост
# 5
И аз ги правя на тефлонов тиган, но го омазнявам преди всяка палачинка, За рецептата не знам, аз лично започнах да правя палачинки от 10 годишна, това беше първата храна, която се научих да приготвям, но винаги съм ги правила на око. Може би ти е мног гъта сместа или слагаш по много от нея в тигана.
Виж целия пост
# 6
.....честно да ти кажа, колкото и странно да прозвучи, може и да е от брашното. Аз правя палачинки от много малка и никога не са ми залепвали, ама никога.Преди месец сигурно, правих кекс и палачинки и от двете неща, нищо не ставаше за ядене.Опитах на другия ден с еклери, същата работа.Отначало си казах, че е каръшка седмица, но смених брашното и пак си меткам палачинките без проблем. Това е само предположение, разбира се. А иначе в сместа, половината от водата я замествам със сода/газирана вода/ и отделно след като съм сложила вече палачинката, минавам ръбчетата на тигана с памуче с олио, то потича съвсем леко към краищата на палачинката и те се отлепят изключително бързо.
Виж целия пост
# 7
За да не се накъсват палачинките или да са много жилави,се слагат колкото яйца,толкова и жълтъци(примерно 2 яйца+2 жълтъка).Аз правя на око сместа и мажа след всяка палачинка тигана с много малко олио,не са ми залепвали досега.Наистина може да е от брашното.
Виж целия пост
# 8
Аз не мисля, че зависи от броя на яйцата, защото ми се е случвало да слагам едно или две яйца на по-голямо количество смес и пак не са ми се късали или залепвали, а аз по-често ги пека и на сач вместо на тефлонов тиган, защото вкусът им е съвсем различен;може би всичко опира до гъстотата на сместа   Thinking
Виж целия пост
# 9
В моята рецепта се слага газирана вода. След като объркам сместа я оставям 15 мин. да престои и така започвам да пека.
Виж целия пост
# 10
Никога не са ми залепвали (освен първата), а рецептата ми е като твоята, с тази разлика, че брашното го слагам на око, да стане като боза и не слагам захар, само щипка сол.
Да не би да ги правиш много дебели или пък тестото ти да е рядко newsm78?
Сега ги правя в тефлонов, но преди години ги правех в най-обикновен тиган и пак не залепваха....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия