Права на деца със 70% инвалидност

  • 1 265
  • 11
Здравейте на всички. Синът ми Евгени е от два месеца с диабет тип 1 и преди три дена си взехме решението от ТЕЛК,
което е със 70% инвалидност. Много ще се радвам ако някой ми каже какви са му правата.

Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Ако е до 18г. има право на двойни детски , 70% от минималната работна заплата-112,00лв., 8,25лв-транспортни, 8,25лв, - за лекарства, поне ние това взимаме  за 58%,Но най добре ще ви кажат в социалните ако има още нещо което ви се полага.Тези неща задължително ще ги взимате.
Виж целия пост
# 2
newsm78 Мисля, че имаш право и на допълнителни 100 лв. към онези 200лв. които се полагат при раждане на дете. По-добре виж в темата "Мили родители, търсете правата на децата си!!!". Там има доста подробности.
Виж целия пост
# 3
За всички деца до 18 год се изплащат еднакви суми ,независимо от ТЕЛК-имам впредвид процентите.Ако детенцето е до 2 год се изплащат еднократно 100 лева.Иди в социалните и подай молба за всички добавки които по горе са изброили.Зареди се със здрави нерви ,защото ще са ти нужни! Успех!
Виж целия пост
# 4
Това за транспортните се полага след 7 г. възраст!
А също има право на балнеолечение!
Виж целия пост
# 5
Има някъде една тема, в която съм написала какви са правата на децата с увреждания.
С копие от ЕР и личната си карта канидатстваш за двойни детски, добълнителна еднократна помощ /100 лв./, за интеграционна добавка съгл. чл.43/ЗИХУ /112 лв./ и за социална оценка, за да ти се отпуснат после другите интеграционни добавки. Не забравяй в молбата по чл. 43/ЗИХУ да впишеш, че искаш да ти се изплатят от дата на инвалидизирането на детето-пише се ръкописно над подписите.
Ако имаш въпроси, питай, аз съм социален работник.
Виж целия пост
# 6
Ако имаш въпроси, питай, аз съм социален работник.
Синът ми е с ъс 70% инвалидност и диагноза-генерализирано разстройство на развитието-детски аутизъм ,на 15 г е и от тази година не ходи на училище.Какво ще стане с детските?
Виж целия пост
# 7
Ако имаш въпроси, питай, аз съм социален работник.
Синът ми е с ъс 70% инвалидност и диагноза-генерализирано разстройство на развитието-детски аутизъм ,на 15 г е и от тази година не ходи на училище.Какво ще стане с детските?
До навършване на 20 г. детето има право да получава двойната месечна добавка съгл. чл. 7/ЗСПД без условия, стига ЕР да е в срок.
Добавките съгл. чл. 43/ЗИХУ (112 лв.) се полагат до 18 г. без условия, а от 18-20 г. - само ако детето учи.
Ако ЕР изтече и не му издадат ново с над 50 % ТНВСА, обаче, помощите се спират, ако детето не учи.
Виж целия пост
# 8
kati_v-Благодаря!
Виж целия пост
# 9
За нищо, затова съм тук.  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
newsm78 Мисля, че имаш право и на допълнителни 100 лв. към онези 200лв. които се полагат при раждане на дете. По-добре виж в темата "Мили родители, търсете правата на децата си!!!". Там има доста подробности.
Пак сте по - добре от тук
Дезата имат пражо на 35000 исландски крони които ж сражнение с минималната работна заплата нйамат и 30% при полжение Че всиЧко е ужасно скъпо  #2gunfire
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички че ми отговориха. Вече си подадохме молбата в социалните и сега чакам да ми се обадят.
Дано стане по-скоро
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия