1 януари 2007 - нова смяна на документите за самоличност?

  • 1 532
  • 21
Здравейте,
интересувам се дали от 1 януари с влизането ни в ЕС се предвижда нова смяна на документите за самоличност: лична карта, шофьорска книжка, международен паспорт?

Питам, защото тази седмица зам. мин на МВР Бойко Коцев май е внесъл промени в закона за българските документи за самоличност, които промени не знам какво предвиждат.

Тъй като с влизането в ЕС пътуването в чужбина ще бъде възможно с лична карта, мисля, че ще има и промяна в документите, или поне е логично. Но просто не ми се мисли какво ПАК ще настане, ако трябва да се променят документите  Crazy.
Виж целия пост
# 1
Стига вече! Мине-не-мине време и айде, кампания за смяна на документите...
Не съм чула подобно нещо.
Личните карти и сега имат реквизити на латиница, холограмен знак и т.н. (тези, които нямат ще се сменят поетапно, когато изтече срокът на старите).
Виж целия пост
# 2
1 януари 2007 година, оправи го, моля Hug

Чух нещо такова, но не е сигурно, докато не се произнесат компетентните органи по въпроса.
Виж целия пост
# 3
не е ли 2007?
Виж целия пост
# 4
Утре ще попитам в Първо Районно и ако имат яснота - ще кажа  Peace
Виж целия пост
# 5
Пак ли ooooh!
Виж целия пост
# 6
поправих годината, благодаря!!!

аз мисля, че трябва да има смяна на докуменитите Sick и съвсем от практичеки опит:

трябваше да си поправям колата, и ми искаха тук книжката
аз я подадох, след което настана голяма суматоха
нищо не може да се разбере, дори номера й .
за номер взеха ЕГНто ми. това ме накара да ги разгледам тези документи, които
би трябвало да са по разни ЕС стандарти и поне да се четат.
разгледайте книжката, всички обяснения на абривиатури от лицето на книжката
са обяснени на български на гърба й.

в личната карта също има доста тъпи моменти, като цяло тя е по-логична, на лицето има някаква латиница, но на гърба не. освен това европейските документи за самоличност ( паспорти) пише Европейски съюз. тоест, рано или късно ще трябва да стигнем ПАК до тоя кошмар , наречен смяна на документите за самоличност.
Виж целия пост
# 7
Ако искат да ги сменят, да го направят за тяхна сметка.
Виж целия пост
# 8
Да бе, тряба се попълни бюджета... Едни нови документи добре ще му дойдат!
Овце, овце, овце!
Виж целия пост
# 9
Моля , ако някой знае нещо със сигурност - да пише .
Аз имах намерение да ги сменям моите до един месец  Sick , да не вземе да се окаже , че е било напразно ... ужас  Confused
Виж целия пост
# 10
И аз чух нещо такова,за да може да се премахнат задграничните паспорти и само с лични карти да се пътува,ама до колко е вярно незнам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
И аз чух нещо такова,за да може да се премахнат задграничните паспорти и само с лични карти да се пътува,ама до колко е вярно незнам Rolling Eyes

ifa, международните паспорти няма да ги махнат, защото ще трябват за пътувания извън ЕС.
въпроса е, че улеснението от 1 ян ще е , че ще може да се пътува в рамките на ЕС и с лична карта.

освен това днес четох, че предишните присъединили се 10 държави са имали период на  'инерция', когато все пак са им проверявали и паспорти, и наличие на парични средства и тн при влизане в ЕС. инерцията е продължила няколко месеца.

тоест, пътуването в ЕС с лична карта няма да стане директно от 1 януари, макар такова право да имаме.
Виж целия пост
# 12
И аз чух нещо такова,за да може да се премахнат задграничните паспорти и само с лични карти да се пътува,ама до колко е вярно незнам Rolling Eyes

ifa, международните паспорти няма да ги махнат, защото ще трябват за пътувания извън ЕС.
въпроса е, че улеснението от 1 ян ще е , че ще може да се пътува в рамките на ЕС и с лична карта.

освен това днес четох, че предишните присъединили се 10 държави са имали период на  'инерция', когато все пак са им проверявали и паспорти, и наличие на парични средства и тн при влизане в ЕС. инерцията е продължила няколко месеца.

тоест, пътуването в ЕС с лична карта няма да стане директно от 1 януари, макар такова право да имаме.

Ясно,явно не съм разбрала информацията,но и да си призная не се заслушах много ,когато я казваха ooooh!
Виж целия пост
# 13
Lennie,а ти как и за колко време успяваш да си смениш документите/ ако досега ти се е налагало изобщо/,имайки предвид,че живееш в Италия?Питам,защото тази година ми предстои местене в Щатите, и няма да имам възможност да се връщам в България /поне в началото/,камо ли да се разправям с разни чиновници и да губя толкова време /вместо да го прекарам със семейството си/
Изобщо,как стои въпроса със смяната на документи на българи в чужбина?
Виж целия пост
# 14
преди час изпратих б. коцев! ако бях видяла темата по-рано, щях да го питам. doh
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия