Отново избори или как от мързел плащаме двойно за удоволствието да гласуваме

  • 7 742
  • 217

Анкета

Как гласувахме?

Опции:

Да коментираме току-що приключилите избори и защо отново мнозинството от гласоподавателите отиде за гъби. Thinking
Виж целия пост
# 1
34% активност... Мъка...
Виж целия пост
# 2
Не вярвам от мързел, че българина не гласува. По - скоро неговата апатичност се дължи на обезверяването му и недоверието което изпитва към българския политик, като цяло. Животът на българина в момента е доказателство, че е оцеляващ, но и отчаян. Така мисля. Та за кого да гласува българина? За един доста стар и непознат, като личност човек? Или за онзи, който така и не направи нищо добро за народа си? Или за една неуравновесена и доста крайна личност? УЖАС! Така че, българина не гласува защото е мързелив, а защото е обезверял.
Виж целия пост
# 3
Не мисля, че нещата стоят точно така.  Stop  Доколкото ми е известно, тези неща се планират предварително. Т.е. парите за балотаж са планирани и осигурени. Ако не се изразходват, влизат в перо "Икономии" и най-вероятно ще бъдат раздадени като премии на чиновниците в края на годината. Съмнявам се да бъдат върнати в бюджета...  Thinking
Откъде мислите идват всички "икономии" на министерските чиновници, които винаги им осигуряват прилични премии? newsm78
Виж целия пост
# 4
Ами ти си го казала много точно в заглавието на темата-сами си го правим,вярно е! Peace
Виж целия пост
# 5
Нека да са икономии! Толкова ли сме богати, че вместо да икономисаме тези пари ще ги дадем за втория тур, на който няма да се случи нищо различно, понеже на тези избори интрига няма.
Виж целия пост
# 6
ми след като прочетох току-що една млада мама да пише: първо не ми харесват кандидатите, и второ не ми се разкарваше до другия район да гласувам по постояненн адрес....
липса на политподготовка и мързел в едно, му викам аз.

Кой каза втори тур?
Виж целия пост
# 7
Мен не ме мързи, но нямам особен фаворит.... Какъв е проблема с негласуването? Българският президент има представителни функции, +главнокомандващ на войска, числяща се вече към НАТО... ми не мерси...
Виж целия пост
# 8
абе ще ви дойде друг акъл в главите, ама късно... поне телевизия гледайте, и оттам човек може да се просвети.
Виж целия пост
# 9
А, още нещо - за гъби не бях, но бях на чист въздух на Витоша.... Някой да е ходил за гъби днес? Споделете...
Виж целия пост
# 10
A az da vi kaza che prosto parite za izbor na prezident po zakon sa hvyrleni na viatyra Zashto li??? ami tova e samo edna predstavitelna skopena institucia ot koiato nezavisi pochti nisto. Taka che po normalno e vmesto da se pileiat pari za izbori po dobre e parlamenta da si izbira prezident kakto behe v samoto nachalo i tolkova, ili da se razshiriat znachitelno pravomostiata na instituciata i togava da se praviat izbori
Виж целия пост
# 11
Не ме мързеше и в 9.30 тази сутрин гласувах.
Фаворита съм си го избрала отдавна.
Бюлетината пусна сина ми, както на всички избори до сега, откакто може да ходи, той е с нас и помага при гласоподаването. Grinning
Виж целия пост
# 12
Не мога да разбера какво толкова се тюхкаме, когато ВИНЕМАН го е написал по-горе-България да не би да е Франция или някоя друга сила, че Президентът да има реални правомощия???
Хайде да си говорим честно-каква е ролята на Президента в нашата държава?
иначе аз лично съм гласувала по начин, който съм счела, че е достоен за тези кандидати.
Виж целия пост
# 13
A az da vi kaza che prosto parite za izbor na prezident po zakon sa hvyrleni na viatyra Zashto li??? ami tova e samo edna predstavitelna skopena institucia ot koiato nezavisi pochti nisto. Taka che po normalno e vmesto da se pileiat pari za izbori po dobre e parlamenta da si izbira prezident kakto behe v samoto nachalo i tolkova, ili da se razshiriat znachitelno pravomostiata na instituciata i togava da se praviat izbori

 Peace

Щях да пускам празна бюлетина. След това се отказах въобще да се занимавам... Никой от кандидатите не заслужава времето и усилията, които са необходими на моето семейство да се замъкне към избирателната сексия. За първи път в живота си НЕ гласувам.

Пардон, за втори. Първия път не гласувах на балотажа за кмет на София...  Confused
Виж целия пост
# 14
беше ясно, че ще има балотаж.
и социолозите се оказаха прави, за съжаление (кой ще е на балотаж Confused)
само не мога да си обясна, какво ритат и плюят срещу държавата и управниците тези, които не ходят да гласуват...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия