Кифлички с кашкавал

  • 3 158
  • 3
Онзи ден се чудех какво да приготвя за вечеря и попаднах на една рецепта на Джема от форума на Гоблените.Кифличките са жестоки и реших да ги споделя с вас: 

Кифлички с кашкавал

200 пр.мляко
30 г мая
1 с л мед
400 гр брашно
50 г масло
150 г настърган кашкавал
щипка сол

Меси се тесто по общите правила за тесто с мая. Накрая се прибавя кашкавалът. Като втаса се оформят кифли, които се оставят пак да втасат, мажат се с яйце и се пекат. Може да се сложат и различни плънки.Например :
100 гр шунка
2 с л магданоз
1 с л горчица
Тестото е много меко и вкусно, приятно е и за обработка и за ядене.

Аз направих малка промяна,като в тестото сложих сирене вместо кашкавал,а плънката я направих с пуешко филе и кашкавал.Поръсих ги със сусам.Да ви е сладко!  chefОт тази доза излязоха две тави и имаше както за вечеря така и за закуска.
И благодарности на Джема за страхотната рецепта! newsm51
Виж целия пост
# 1
Малко съм зле с тестените продукти засега newsm78 (бива ме само да ги ям), ама ще те попитам един тъп въпрос- плънката, която си направила, си я омесила с тестото както кашкавалът според рецептата, така ли? Или се прибавя пък по друг начин. Не съм правила такова нещо и затова питам.
Виж целия пост
# 2
Аз пък благодаря на Карина за рецептата. Laughing
Виж целия пост
# 3
Сиренето съм сложила в тестото,а плънката от филе и кашкавал я слагам на всяко триъгълниче поотделно и навивам на кифличка. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия