Много ме боли!!! Вече не издържам....

  • 862
  • 10
Мили мами, имам ужасен проблем с едната гърда. Вече от няколко месеца, не се случваше всеки ден, но напоследък е ежедневно - имам много силни болки в едната гърда. Започва около един час след първото кърмене сутрин. И след другите кърмения имам болка, но не е толкова силна... Болката е много остра, все едно си посипал рана със сол. Просто не се издържа!!! Някъде вътре, отвън няма никакви белези, рагади или нещо такова... Боли ме около два- три часа...
Някой имал ли е подобен проблем и как сте го решили? Вече не се издържа, пия течен аналгин, но вече не ми действа и си мисля, че в крайна сметка ще се стигне до отбиване, колкото и да не ми се иска... Ако можете да ми кажете и лекар, при който да отида и да ми помогне наистина, защото моята лекарка не можа да измисли защо така се получава...
Виж целия пост
# 1
Цвърче, как си търпяла толкова време! Tired Може би е трябвало да се обърнеш към мамолог или поне към акушер-гинеколог.Да не би да имаш запушени канали.... Rolling Eyes При мен се получи така след раждането, още в родилния дом. Доста търпях, пък и там никой не ми обърна внимание. Два месеца по късно отидох на АГ, и се оказах със запушени канали на лявата гърда, беше се получила киста, която се беше капсуловала/размери 3х3см/.Сега мястото там е болезнено, от време на време ме пробожда като с шиш,гърдата ми е по-твърда от другата, а бучката си стои.Прогнози за махане на бучката и болката, чак след спиране на кърменето ooooh!.Та дотогава не ми остава друго освен да си трая. Confused Или да посетя мамолог....
Виж целия пост
# 2
Цвърче, а в устичката на детето като погледнеш - има ли бели налепи като каймак или друг някакъв признак за евентуална млечница?
Виж целия пост
# 3
Нямам бучки, гърдата ми изобщо не е твърда.
Бу, нямаме май млечница, поне нищо видимо. Не знам дали се правят някакви изследвания...
Мисля да отида на мамолог тези дни... До скоро нямаше как, защото бях сама с децата един месец и нямаше как да го организирам...
Виж целия пост
# 4
Мисля че най добре  е да се обърнеш към мамолог.А след като личната не може да ти помогне да ти даде направление за специалист. Peace
Виж целия пост
# 5
Цвърче, а имала ли си запушени канали/мастит по-рано?
Виж целия пост
# 6
Ами до мастит не се е стигало, но действително имах запушени канали в тази гърда. Отпушихме ги като налагахме с горещи кърпи и бебка сучеше през това време (45 мин.). Обаче след това ми се получи нещо като мехурче, което излизаше от канала, от вътре. Не знам дали го обяснявам като хората... След този случай всъщност започнаха и проблемите Sad
Виж целия пост
# 7
Аз имах подобен проблем (доколкото прочетох). Гърдата не ме болеше, когато беше пълна, а след първото и второто кърмене от нея и после поотминаваше. Ходих на мамолог и той беше много учуден, че е след кърмене. Оказа се че имам разширени канали, но нищо повече (и по-добре ooooh!). Болката беше много дразнеща и досадна, но отмина. Разтривах гърдата след кърмене, така ми олекваше малко. Най-добре е да отидеш на мамолог поне за твое спокойствие, така мисля аз.
Виж целия пост
# 8
При мен имаше период, когато усещах боцкане в лявата гърда, в този период вдигнах и температура 39,5, понеже имах много кърма, бучки не съм имала, нито други симптоми за запушен канал, но гинекологът ме прати при физиотерапевт и профилактично ми изписаха 10 процедури на радар и някаква червена лампа по 10 минути всеки ден, започнах да кърмя през 3 часа, за да избегна хиперлактацията и всичко се оправи, сега нямам никакви проблеми, кърмим се успешно вече 10-ти месец.
Виж целия пост
# 9
Неудобството ми в една от гърдите о тмесец зачестява.
При мен е достатъчен половин час да се препълни гърдата и да се втвърди, където са и тежестта и болката.
Комбинира се с изтичане на кърмата /така и не спрях да давам пари за абсорбиращи подплънки!/, чувство на тревожност и дразнене.
Препълвам се и туй то!
Обикновено имах такова неудобство след кърмене, когато започне новото пълнене, поне аз така мисля.
Сега имам скоростно напълване, което много ме дразни и както четох в една друга тема, зелево листо му е майката newsm78
А иначе се консултирай с лекар, защото описаното от бтеб ми звучи сериозно, ако не толкова сериозно, то неприятно. Не може все на аналгин да караш! PraynigНадявам се да е поправима ситуацията.
Виж целия пост
# 10
Ама как Аналгин,нене ли вредно за бебчето?Разбирам,че те боли,ама иди на лекар,защото като траеш си товиш детето,а и се самоизмъчваш.
Успех!!!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия