Виене на свят

  • 1 411
  • 7
Приятелки, да ви попитам правили ли сте си изследвания за вашия хемоглобин и желязо? Аз още не съм, до късно следобед понякога ми се вие свят и ме боли глава. Може и само ниско кръвно да е де, което си е нормално. На мен до сега не са ми правили кръвна картина.
Моя позната зъболекарка в началото на бременността ми каза, че ако в пети месец майката приема флуор и калций, зъбите на детето до пубертета гарантирано ще бъдат много здрави. Аз засега пия само МагнеВ6 и по едно хапче Матерна на ден. Вие какво приемате?
Виж целия пост
# 1
Утре за четвърти път ще ми изследват хемоглобин и желязо. Последните два пъти бяха ниски и ми предписаха Малтофер Фол (това е желязо+фолиева киселина). Освен това пия гигантски дози Магнерич (магнезий), защото матката ми се стяга. Питах за калций, но лекарката каза, че той има обратното действие на магнезия и ще стегне матката, да го приемам само от храната.
Ти в коя седмица на бременността си? Може би скоро ще те изследват?
Виж целия пост
# 2
Скъпа Дона,

Не се притеснявай за виенето на свят. Може да не се дължи на липса на някакви витамини или минерали. Най-вероятно е от кръвното, защото в началните месеци на бремеността ниското кръвно е обичайно явление.
Преди да забременея имах желязно кръвно, но с напредване на бремеността започна много да ми пада, да събирам границите и да ме боли глава. Сега постеменно това отшумява.
Колкото до кръвни изследвания, бих те посъветвала в началото на 5-ти месец да си пуснеш пълна кръвна картина и да видиш за магнезии и др.подобни, за да няма изненади.
Може да си пуснеш и урина, за да се видят и други показатели.

Ако имаш други въпроси можеш да ми пишеш и на лична.

Желая ти късмет! Grinning
Виж целия пост
# 3
Със сигурност ти е ниско кръвното... и аз бях така преди.... ама едно виене на свят и пречерняване беше......

яж повече шоколад и пий кафе  Wink
Виж целия пост
# 4
Нормално е сутрин кръвното да е по-ниско. Нищо непречи да пиеш по едно кафе на ден или кока кола, шоколад. Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви много за съветите за виенето на свят, ще ги следвам. Интересувах се кога е нормално да се правят такива изследвания за майката, защото моята майка пък когато е била бременна с мен е направила страшно тежка анемия. Аз съм бременна в 19г.с. и онзи ден на ултразвука се видя, че бебчето е момченце (макар, че зная, че има изненади по отношение на пола. На една моя приятелка й казвали до 8! м. , че ще си имат момченце, купили всичко за детската стая в синьо - тапети, пердета... и в 9 месец вече окончателно потвърдили, че е... госпожичка! А и съпругът й е гинеколог!). Мъжът ми обаче твърди, че със сигурност е видял пишле с атрибутчетата!
Моят докторът ми увеличи магнезия на три таблетки дневно, защото ми била чувствителна матката.
От книгите за бременни чета "За майката и бебето" на Фенук и "Аз съм бременна, всичко за бъдещата майка" на Мари-Клод Дьолае, смятам че информацията в тях е много полезна и изчерпателна. Достатъчни са ми и се въздържам да се ровя прекалено много в подробности и да се вглеждам в себе си, макар, че мъжът ми може би ще ме опровергае:)))).
Поздрави и бъдете здрави!
С коремчетата напред!!!
Виж целия пост
# 6
А случвало ли ви се е да ви се вие свят/ама наистина много/ при нормално кръвно? Моето е нормално, а от няколко дни ще полудея....В началото беше само сутрин, но сега е през целия ден...В момента съм в 33 г.с.
Виж целия пост
# 7
Дона, магнезият много сваля кръвното. Пий повече течности и не влизай в банята на празен стомах.
Аз пия Магнерот и има дни, в които изобщо не мога да се вдигна от леглото заради ниско кръвно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия