За смяната на АМ?

  • 1 850
  • 14
Дъщеря ми е на НАН ХА, но не ака редовно... Няма чак запек, защото пропуска само ден-два, но я усещам, че не се чувства конфортно, ако не е акала поне веднъж на ден. Освен това НАН е с високо съдържание на желязо и явно организма й не може да усвои всичко и нещата в памперса са с един маслено зелен цвят... Sick Та... въпросът ми е... да го сменя ли с Аптамил, например, тъй като за него изчетох доста хубави неща...  newsm78 Това нали не е лечебно мляко? И можете ли да ми кажете колко струва ХА?
Виж целия пост
# 1
Голямото ми дете беше на АМ.Малкото ми от деветия месец премина на АМ,но не съм им сменяла млякото.Давала съм и на двамата Хумана.
Но ако решиш наистина да смениш на друго АМ то трябва да стане постепенно.
Виж целия пост
# 2
Разликата в цената не е голяма!Аптамилът наистина е най-хубавото според мен мляко ,но не го сменяй отведнъж,ако наистина си решила!Направи го постепенно!
Виж целия пост
# 3
Как се въвежда постепенно, че нещо не ми е много ясно?...  Blush Може ли да се смесва със старото мляко или се прави по лъжичка в отделно шише...  newsm78
Виж целия пост
# 4
Ето накои теми за смяната на млякото. Някои не са конкретно по въпроса, който задаваш, но в други ще намериш отговори:

ЗА СМЯНАТА НА МЛЯКОТО:
Мога ли да сменя млякото?
Смяна на млякото,как???
Сменяте ли без причина адаптираното мляко?
За смяната на адаптирано мляко
Как да сменя адаптираното мляко???
Може ли на своя глава да сменя млякото?
От Frisolac към Frisomel?
От Фризолак на Аптамил1???
Може ли да навреди на бебе, ако сменям млеката?
Смених АМ - някой правил ли го е ей-така без причина?
Зверски колики и запек-да сменям ли млякото?
Как да сменя млякото-отведнъж или по-малко?
Комбиниране на различни адаптирани млека
Вредна ли е честата смяна на адаптирано мляко?
Колко марки АМ сменихте?-Анкета
Хранене с два вида АМ
Виж целия пост
# 5
Аууу, Виви, мнооого ти благодаря! Grinning
Виж целия пост
# 6
Зеленият цвят на акото няма връзка с желязото в АМ-то. НАН ХА не е ли противоалергично, а не за акане или аз се бъркам нещо?

По приницп можеш да го смениш, но е добре да питаш педиатър за това. Аптамил според мен е най-доброто мляко и ако мислиш, че с НАН не е ок, можеш да го смениш.

Не се сменя постепенно, започваш си с новото мляко от раз  Peace
Виж целия пост
# 7
Гери беше с НАН ХА и не е имала прочлем с изхождането.
Виж целия пост
# 8
Малкия по принцип е на Milumil, но по съвет на педиатърката ни минахме на NAN HA.
Детето го понесе зле- много го болеше коремчето, целия се свиваше и започна да ака зелено.

Спряхме го /пак по съвет на педиатърката/ и си продължаваме на Milumil. Тя даже се учуди от реакцията на бебо, но явно не сме само ние  Thinking
Виж целия пост
# 9
Ние бяхме и на Фризолак, после НАН и сега на Аптамил и все така ходим по веднъж на ден или на два дена. Така че може да не е от млякото. За зеления цвят обаче може да се консултираш със специалист.
Виж целия пост
# 10
Зеленият цвят на акото няма връзка с желязото в АМ-то. НАН ХА не е ли противоалергично, а не за акане или аз се бъркам нещо?

По приницп можеш да го смениш, но е добре да питаш педиатър за това. Аптамил според мен е най-доброто мляко и ако мислиш, че с НАН не е ок, можеш да го смениш.

Не се сменя постепенно, започваш си с новото мляко от раз  Peace
Не се бъркаш, хипоалергенно е! Според педито зеленото в памперса се дължи само и единствено на желязото и нямало проблем, но на мен не ми харесва... Sad Иначе няма връзка с ХА формулата. А детето си е жизнено /даже прекалено  Crazy/, така че не мисля, че е болна нещо... Grinning Ще изчакам да стане на 4 мес. и тогава ще реша /щото най-малкото е от 0 до 4, пък за 2 седмици не си струва/. Благодаря на всички!  Sunglasses
Виж целия пост
# 11
Според мен можеш да свериш съдържанието на желязо в НАН НА  и в друго АМ. Правилно си мислиш че може да е от съдържанието на желязо в АМ. При нас случая беше следния бяхме на Аптамил и малката имаше газове, напъваше се силно и се изхождаше на едва ли не през ден. Послушах съвет на Блонди в друга тема - резултата е че смених бибите на шишетата и преминах от Аптамил на Хумана, и сега си ходим ежедневно до памперса, без затруднения. Все пак секонсултирай с педиатъра. Успех
Виж целия пост
# 12
Зеленият цвят на акото няма връзка с желязото в АМ-то. НАН ХА не е ли противоалергично, а не за акане или аз се бъркам нещо?

По приницп можеш да го смениш, но е добре да питаш педиатър за това. Аптамил според мен е най-доброто мляко и ако мислиш, че с НАН не е ок, можеш да го смениш.

Не се сменя постепенно, започваш си с новото мляко от раз  Peace

Напълно съм съгласна с Блонди  bowuu
Виж целия пост
# 13
тъй като даваш хипоалергенно мляко, мога да ти кажа, че смяната му е добре да стане само и единствено с друга хипоалергенна формула, поне до 6 месеца.
Аз давех ХИП ХА, единственият му недостатък е, че има блудкав вкус.Това много не допада на бебетата.Иначе акането е всекидневно с жълт цвят и достатъчна гъстота.
За да те обедя, че смяната трябва да е друго ХА мляко, ще ти кажа че аз опитах да го заменя с нормалната формула на ХИП и положението хич не беше добро.Излязоха пъпки,паяви се зеления цвят в акото.
Виж целия пост
# 14
Е включвам се и аз,ние също бяхме на НАН ХА и при нас акитата бяха зелени дори тъмно зелени.Аз полудях от притеснение, днес пак направихме консулта с педиатър и тя каза да почваме Аптамим.Ще видим хареса го, дано се нормализира акото  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия