очен преглед и лещи

  • 2 988
  • 12
Привет! Имам един въпрос към майките носещи контактни лещи. Трябва ли очите да " починат "  от контактните лещи 1 ден преди очен преглед за определяне на диоптъра? Споменаха ми, че от притискатето на лещата върху окото се получавали неточни резултати при определянето на точния диоптър, затова окото се нуждаело от поне еднодневна почивка. Това вярно ли е или не? Дали трябва да ходя един ден с очила, че изобщо не ми се слагат?
Виж целия пост
# 1
ми ходи без Laughing
Да, някои офталмолози препоръчват почивка.
Виж целия пост
# 2
Аз нося лещи вече 17 години и за първи път чувам за тази почивка  newsm78
Винаги когато отида ми свалят лещите в кабинета и проверят дали се е променил диоптъра. Друг е въпросът, че без тях няма да намеря кабинета, нямам очила.
Виж целия пост
# 3
Аз си отивам на преглед с лещите, свалям ги там, преглеждат ме и си ги слагам пак.
Виж целия пост
# 4
И аз за 1 път чувам, но може би има нещо вярно, последния път когато ми преглеждаха очите - за очила, там свалих лещите и ми направиха адски силни очила! Сега не ги нося, защото ме боли глава от тях..жалко за рамките, че са много готини:( Най-добре се консултирай с лекаря си !
Виж целия пост
# 5
Привет! Имам един въпрос към майките носещи контактни лещи. Трябва ли очите да " починат "  от контактните лещи 1 ден преди очен преглед за определяне на диоптъра? Споменаха ми, че от притискатето на лещата върху окото се получавали неточни резултати при определянето на точния диоптър, затова окото се нуждаело от поне еднодневна почивка. Това вярно ли е или не? Дали трябва да ходя един ден с очила, че изобщо не ми се слагат?
Според мен е вярно за да може да се определи точния диоптър на очите.
Дори преди години, когато ми правеха лазерна корекция на зрението - трябваше 1 месец преди манипулацията да ходя без лещи за да може изцяло да си починат очите - за да могат да ми определят точния диоптър и да направят съответната корекция!
Виж целия пост
# 6
Извинявайте,4е разводнявам темата, Embarassedно искам да питам bibi-t, тази лазерна корекция на зрението -скъпа ли е и боли ли,а най-ве4е има ли ефект от нея?Ако иска да пише на ли4ни,ще бъда много благодарна за информацията!  bouquet
Виж целия пост
# 7
За първи път чувам за подобно нещо newsm78, а редовно си ходя на прегледи
Виж целия пост
# 8
Някои офталмолози го препоръчват, но аз лично никога не съм го спазвала newsm78
Виж целия пост
# 9
Извинявайте,4е разводнявам темата, Embarassedно искам да питам bibi-t, тази лазерна корекция на зрението -скъпа ли е и боли ли,а най-ве4е има ли ефект от нея?Ако иска да пише на ли4ни,ще бъда много благодарна за информацията!  bouquet
Преди време имаше такава тема във форума и аз там писах подробно,
но за да не се повтарям, а и там имаше и други мнения, които ще са ти от полза,
затова ще ти пратя линк към нея:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96203.0
Надявам се да съм ти помогнала!  bouquet
Виж целия пост
# 10
Да, вярно е. Когато съм ходила да ми определят диоптъра zа очила винаги са ми каzвали да не нося лещите определено време (до 3 дена) преди прегледа, zа да могат да определят точния диоптър.
Виж целия пост
# 11
Най-добре е един ден да не ходиш с лещи и ако диоптъра ти е малък - и без очила. Направи го в неделя, например.
Виж целия пост
# 12
Да преди преглед и особено когато се налага смяна на диоптъра на лещите очите трябва да "си отпочинат",така диагностицирането е по точно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия