лекарства за кърмачка

  • 715
  • 10
КАкви лекарства може да приема кърма4ката?В момента май се разболявам и се 4удя какво да пия,за да стопирам проблема навреме newsm78А и по принцип- не само за простудни заболявания.МОля да изредите позволените лекарства! Предварително благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Не съм голям специалист, но защо не се обърнеш към някой хомеопад. Аз така се лекувах по време на бременността.
Виж целия пост
# 2
Сигурно много хора биха отговорили с хомеопатични лекарства е най-добре! Аз също съм се лекувала с билки или хомеопатични при простудни заболявания. Обаче ако е нещо по-сериозно и трябват антибиотици /които винаги изписват лекарите/-по-добре да провериш на опаковката какво пише и ако има резерв от кърма в "камерата", да го използваш по време на лечението. Иначе да стимулираш кърменето през периода на приема.  bouquet
Виж целия пост
# 3
Хомеопатични, но по-добре да те прегледа и лекар Peace
Виж целия пост
# 4
Ох, тези настинки! И мен ме "затиска" нещо-вирус ли е...?Карам на Парацетамол и вит. Ц, но се чудя дали да взема да посмуча Ефизол. Намерих в търсачката един линк към тема за съвместими с кърменето лекарства, но е на английски и съответно не мога да се възползвам от нея.
Виж целия пост
# 5
Взимала съм Парацетамол и Осцолококцинум.Щом не се чувстваш добре-нека те прегледа личния лекар.
Скорошно оздравявне  bouquet
Виж целия пост
# 6
Хомеопатични . Peace
Виж целия пост
# 7
Много медикаменти, ако се взимат за кратък период от време, не оказват влияние и не са вредни при кърмене или пък има определен начин на прием (веднага след кърмене и се изчаква определено време до следващото кърмене, но за тях е по-добре допълнителна консултация).
Това е списък с безопасни лекарства  от книгата на д-р Сиърс:
Цитат
Безопасность перечисленных ниже лекарств установлена только для  случая их кратковременного использования. Если вам требуется принимать  какое либо из этих лекарств более одной-двух недель, посоветуйтесь с  врачом.
   ацетаминофен
   ацикловир
   анестетики для местного
   обезболивания (например, используемые зубными врачами)
   антацидные средства
   антибиотики (эритромицин, пенициллин, тетрациклин *, триметоприм) ан-
тикоагулянты
   противосудорожные средства
   антигистаминные средства
   аспартам
   средства против астмы (кромолин, бронхолитические средства для  инга-
ляции)
   барий
   хлороквин (противомалярийное средство)
   кортизон
   противоотечные средства
   дигиталис
   диуретики
   ибупрофен
   инсулин
   каопектат
   слабительные
   миорелаксанты
   средства от остриц
   пропранолол
   пропилтиоурацил
   кремний из имплатантов
   лекарственные средства при заболеваниях щитовидной железы
   вакцины
   витамины
   * Не принимайте тетрациклин более 10 дней.




Виж целия пост
# 8
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp това е таблица която е добър ориентир. Разбира се лекарството е добре да се изпише от лекар, лично аз не съм за самолечението.
Виж целия пост
# 9
аз преди 2 седмици бях с температура и стpашно отпаднала Tired.започнах да вземам осцилококцинум и не остана и следа от болеста,а бях зле.пих и парацетамол 2 пъти и на другия ден ми нямаше нищо.дано и на теб ти мине бързо мила Praynig
Виж целия пост
# 10
Ох, тези настинки! И мен ме "затиска" нещо-вирус ли е...?Карам на Парацетамол и вит. Ц, но се чудя дали да взема да посмуча Ефизол. Намерих в търсачката един линк към тема за съвместими с кърменето лекарства, но е на английски и съответно не мога да се възползвам от нея.
Няма проблем да се смуче Ефизол и по време на бременност и по време на кърмене
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия