взимане на лекарства по време на бременност

  • 4 016
  • 35
Моля ви, помогнете.
Болна съм, сигурно е грип. Личният ми лекар ми предписа анисол-анасоново масло. Това което ме озадачи е факта, че в листовката е записано да не се ползва при бременност. Някой ползвал ли е и може ли да ми каже как да процедирам? И друго - какво мога да взимам за температура?
Виж целия пост
# 1
само парацетамол
Виж целия пост
# 2
Защо не опиташ да свалиш Т с оцет и вода (равни количества) в напоени кърпи, като компреси? Аз като бременна пих няколко пъти по 1/2 Беналгин. За Т не знам кое е позволено.  newsm78
Виж целия пост
# 3
Само парацетамол Peace
Виж целия пост
# 4
бях болна в седмия месец,с 40 градуса температура,някакъв грип ме беше хванал.лекаря ми предписа нурофен(сироп) за бебета и най-много по едно пакетче фервекс на ден.оправих се бързо.не минах и без чайчета и компреси.оправяй се бързо. Peace
Виж целия пост
# 5
Това което ме озадачи е факта, че в листовката е записано да не се ползва при бременност
Няма нищо чудно.
На всички медикаменти пише да не се ползват при бременност,освен по лекарско предписание.
За температура питай пак лекаря,който те наблюдава.Не е желателно да взимаш,каквото и да било без негово предписание просто,защото някой вече го е пил и нищо не му е станало.
Скорошно оздравяване Hug
Виж целия пост
# 6
Това което ме озадачи е факта, че в листовката е записано да не се ползва при бременност
Няма нищо чудно.
На всички медикаменти пише да не се ползват при бременност,освен по лекарско предписание.
За температура питай пак лекаря,който те наблюдава.Не е желателно да взимаш,каквото и да било без негово предписание просто,защото някой вече го е пил и нищо не му е станало.
Скорошно оздравяване Hug
не става въпрос кой какво е пил, а че парацетамола е Единствения медикамент, който може да се пие от бременни и бебе, без да им навреди и без лекарско назначение. за температура, за главоболие .......  а този лекар да препоръчва такива медикаменти Само за температура нещо ме съмнява  Rolling Eyes ако има и други оплаквания може  Peace
Виж целия пост
# 7
За температура - парацетамол може със сигурност  Peace
Виж целия пост
# 8
И аз с един въпрос да се включа - за кашлица какво освен чай и мед (че колкото и да пия, вече 20-тина дни си кашлям)? Вече се замислям дали да не ходя при jp-то да ме види  newsm78, макар че освен кашлицата нямам никакви други оплаквания и се чуствам добре.
Виж целия пост
# 9
на мен за кашлицата ми предписаха студал. мисля, че е безвреден. колко помага - отделен въпрос.
Виж целия пост
# 10
За кашлица може със сигурност да пиеш Хустагил сироп.Напълно безобиден е с екстракт на мащерка,детски Стрепциос.Аз съм ги ползвала.
Виж целия пост
# 11
Осцилококсинум - при първи симптоми на настинка, и парацетамол при температура. За други разрешени медикаменти не се сещам.
Има ли някакви разрешени капки за хрема?
Виж целия пост
# 12
  Може да пробвате с хомеопатични лекарства-разрешени са за бременни Peace-Стодал-а е от тях Wink
  За хрема-ползвах Ксилометазолин-няма проблеми,въпреки че на мен ми бяха нужни само 3-4 дни newsm78
Виж целия пост
# 13
Парацетамол вземах аз
Виж целия пост
# 14
Осцилококсинум - при първи симптоми на настинка, и парацетамол при температура. За други разрешени медикаменти не се сещам.
Има ли някакви разрешени капки за хрема?

За хремата ми предписаха Биопарокс - изрично пише, че може да се ползва от бременни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия