За нощното НЕспане

  • 760
  • 8
Здравейте, мами!
От няколко дни насам имаме следния проблем. Не иска да спи през нощта. По цял ден нямаме никакви проблеми със заспиването - заспива сам, където го оставиш - там си остава. Глас не му се чува. Но затова пък нощно време не ще да заспи и това си е. Цяла нощ плаче, а видимо нищо му няма. Да кажеш, че го боли нещо, не. Просто си плаче, когато е в кревата или количката. За да спре, трябва някой да го вземе, а тогава започва да си гледа нещо из стаята и изобщо няма намерение да затваря очички. Цялата къща сме се видели в приключение.
Понеже Бранко яде на четири часа, с баща му мислим да пробваме да го държим буден в интервала от 18:00 до 22:00 часа, с надеждата, че след банята ще заспи. Само че през ум не ми минава как да държим будно едномесечно бебе! А и не знам дали е редно, когато са толкова малки да ги лишаваме от сън, когато им се спи.  newsm78
Утре сме на консултация и ще попитам докторката, разбира се, но исках да разбера някоя имала ли е същия проблем и как се е справила.
Поздрави и усмихнат ден!  Hug
Виж целия пост
# 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130047.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135889.msg2569277#msg2569277
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=123280.0
Виж целия пост
# 2
все повече се затвърждават съмненията ми, че коликикте и зъбите се появяват/растат само нощем. през деня държим нещата долу-горе под контрол, но нощите превръщат детето ми в малко чудовищенце  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Ами опитайте да го задържите буден както сте решили.Ние така правим или пък го оставям да дремне само около половин час и го будя.Малко игра,малко на шезлонга,малко под активната гимнастика,малко да си полаче,по-продължителна баня и то времето минава,но после пък мнооооооооооого бързо заспива и се буди само като е гладен Simple SmileДано и при вас подейства Peace
Виж целия пост
# 4
най-вероятно има колики и затова е цялата дандания. пробвайте с грейка на коремчето. Забелязала съм 4е когато му е добре бебчето спи много през деня но това не му пречи на нощния сън. Поне докато е малко. Купете му капки против колики - Еспумизан, Саб симплекс и др. а има и едно много хубаво мехлем4е с което се маже коремчето. то загрява и поне на мойта бебка и действаше много добре.
Виж целия пост
# 5
само, че не си казала дали си от мамите които хранят нощем или правиш пауза, защото ако е второто може точно това да е причината.и още нещо-не, че се меся, само ми стана интересно това, 4е го храниш на 4 часа, понеже мислех, че малките бебета издържат максимум 3 4аса, поне Олег е от тях
Виж целия пост
# 6
Благодаря за отговорите и съветите! Най-вероятно човекът беше решил, че нощта е ден, и обратното. Втори ден се мъчим успешно да го задържим буден от 18:00 до 22:00 часа и резултатът е на лице - нощно време спи като къпан.

малките бебета издържат максимум 3 4аса, поне Олег е от тях

Бранко сам си определи този режим - буди се като по часовник точно четири часа след хранене от третата седмица! И аз знам, че по принцип трябва да ядат по 6 пъти на ден през 3 часа, но той хапва по 5 пъти. Вчера ходихме на консултация - наддава чудесно и доки каза, че няма проблем - важното е на детенцето да му е добре!  Peace
Виж целия пост
# 7
И ние така бяхме с малкия ми Пламен по цяла нощ не спеше когато беше мъничко бебче,ревеше по цяла нощ не знам да ли той си беше сменил режима но аз със сигурност вече не знаех ден ли е нощ ли е.....Сега е вече е на почти 1.2 месеца и пак се пробужда нощно време по няколко пъти.
Виж целия пост
# 8
Дими, аз се уверих, че действа - така че вече го препоръчвам на всеки. Опитай се да го държиш буден между предпоследното и последното хранене за деня. Нощно време ще спи непробудно (само за храненето се буди и пак заспива). При нас подейства. Е, доста е кофти отначало, защото беше кисел, едва го задържахме буден, но по-добре да мрънка, докато всички са будни, отколкото нощес.
Успех!  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия