Трябва ми бърз съвет, моля помогнете!

  • 642
  • 13
Бебето беше само на кърма + известно количество зел. пюре, плодово,  бисквитена и бананова каша. Сок почти не съм давала.
Това му бях давала.
Сега съм болна, забраниха ми кърменето и минахме на Аптамил.
Обаче аз не знам при АМ как се действа - по колко на денонощие трябва да поема?
Сутринта хапна само 80 мл, не поиска повече, това беше в 6,30...
Сега не знам какво следва?! ooooh!
Виж целия пост
# 1
На каква възраст е бебчето и колко хранения в денонощие имате?
Виж целия пост
# 2
на 26-ти, след 4 дни прави 7 месеца.
Яде така:
8 - кърма
11-кърма
13-зеленчук
16-плодово+кърма
19-кърма или каша
21.30 - кърма

нощем при нужда кърма.
някъде между храненията съм давала сок, предиобед главбо, разреден с преварена вода.
Той вода так аи не пожела да пие - плюе я! Thinking
Виж целия пост
# 3
може би 150 мл вода + 5 мерителни лъжички АМ, а следобедното плодово+75 АМ
Виж целия пост
# 4
През 7м бебето се храни 5 пъти и приема 170 мл храна на хранене. Няма лошо ако яде и 6 пъти по-малко количество. А има деца, който ядат и 4 пъти. Не го насилвай, ако е гладно ще яде.
Виж целия пост
# 5
Детето ще ти покаже само от колко АМ има нужда, пробвай го с 150 мл, ако виждаш, че му е достатъчно, не давай повече.
Виж целия пост
# 6
Схемата средно е така: 5-ти месец 150мл, 6ти 160, 7ми - 170, 8ми 180 и т.н.
Виж целия пост
# 7
Схемата средно е така: 5-ти месец 150мл, 6ти 160, 7ми - 170, 8ми 180 и т.н.

Тази схема при нас върви за твърдата храна, но мляко иска повече. До скоро пиеше по 180мл вода + 6 лъжици АМ. Вече сме на 210мл вода  + 7 лъжици АМ. Но пък започна да проявява мераци да минава на 4 хранения  Thinking
Направи лм вода +  лъжици АМ и виж дали ще го изяде и колко бързо. Ако го изпие на един дъх му направи още 60мл и виж колко ще изпие от тях. Така ще си знаеш за следващото ядене.
Виж целия пост
# 8
В 10,30 му дадох 150 мл вода+ 5 л.АМ - изпи си ги, можеше и още може би да изпие.
Сега сме на зеленчук на обяд, после плодово и малко АМ, после кашата си я значем и вечерта пак АМ.
Ок, благодаря! Отивам за антибиотик и от утре стискайте палци да започнем кърменето си!
Виж целия пост
# 9
Трябва да се нагодиш, спорд детето.
Направи като начало доза, която до сега знаеш, че изпива, примерно 150 мл. и като свърши, ако засмуче 2-3 пъти на празен биберон, направи още 30 мл.
Имай предвид обаче, че в различните часове пият различно количество мляко, затова прави по по-малко, докато установиш нуждите му, иначе трябва да хвърляш остатъка.
Виж целия пост
# 10
На кутиятя най-точно си пише колко АМ е за възрастта. Щом сте минали на АМ може и да си радалечи яденетата, т.е. да ги намали като обща бройка, но не се притеснявай нека бебчо те води   bouquet
Виж целия пост
# 11
Трябва да се нагодиш, спорд детето.
Направи като начало доза, която до сега знаеш, че изпива, примерно 150 мл. и като свърши, ако засмуче 2-3 пъти на празен биберон, направи още 30 мл.
Имай предвид обаче, че в различните часове пият различно количество мляко, затова прави по по-малко, докато установиш нуждите му, иначе трябва да хвърляш остатъка.
Peace
Виж целия пост
# 12
И аз мисля че тази схема е добра поне ние по нея се храним 5-ти месец 150мл, 6ти 160, 7ми - 170, 8ми 180 и т.н.,но не мисля че ако не я спазва е голям проблем
Виж целия пост
# 13
на месеците които сте , трябва д пие по 170-180 мл. на хранене. Най удачно е да правиш по 180гр. вода и 6 л. аптамил и ако го изяде добре, ако пък не то само ще си пецени колко му е нужно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия