Бета-хемолитични стрептококи кл.А

  • 1 167
  • 4
Здравейте, мами!

В понеделник отидохме на лекар с Марти, защото 3 вечери подред се дереше до пресипване и се бях притеснила, че нещо е болен. Педиатърката му назначи изследвания на кръвта и урината и между другото му взе гърлен секрет (гърлото му не беше червено). Изследванията бяха повече от добри, но посявката показа Бета-хемолитични стрептококи кл.А . Много се уплаших! Предписа антибиотик на база на антибиограмата, а днес ходих и аз да ми вземат гърлен секрет.

Моля, има ли някоя мама, която да е имала този проблем? Уплашена съм за малкото ми момченце

 Sad  Sad  Sad
Виж целия пост
# 1
Аз не зная нищо по твоя въпрос, но исках да придвижа темата ти по-напред. Дано скоро да се отзове някоя мама, която знае нещо по въпроса Wink
Мога да ти кажа само, че всички коки се лекуват с антибиотици и предполагам, че не е нещо страшно. Е, проблем е , но не за паника.
Успех.
Виж целия пост
# 2
И аз не знам нищо по въпроса , но мисля да пусна една тема в бъдещи и настоящи мами.Дано някой да дойде и да ти даде инфо.Дано бързо и лесно се оправите Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Just a Girl
Здравейте, мами!

В понеделник отидохме на лекар с Марти, защото 3 вечери подред се дереше до пресипване и се бях притеснила, че нещо е болен. Педиатърката му назначи изследвания на кръвта и урината и между другото му взе гърлен секрет (гърлото му не беше червено). Изследванията бяха повече от добри, но посявката показа Бета-хемолитични стрептококи кл.А . Много се уплаших! Предписа антибиотик на база на антибиограмата, а днес ходих и аз да ми вземат гърлен секрет.

Моля, има ли някоя мама, която да е имала този проблем? Уплашена съм за малкото ми момченце

 Sad  Sad  Sad


Не се притеснявай - много бебета имат стрептококи. В повечето случаи ги изписват с този "подарък" от болницата и когато бебешока се разболее малко тези стрептококи могат да предизвикат усложнения. За съжаление са много упорити и понякога се налага няколко курса на лечение докато се махнат. А понякога не се махат и децата си ги носят с години. Важно е обаче когато се правят ваксините бебето да е напълно здраво, за да не стане беля. Важно е, че сте ги открили и сте започнали лечение! Успех!
Виж целия пост
# 4
Цитат на: albenadi
Цитат на: Just a Girl
Здравейте, мами!

В понеделник отидохме на лекар с Марти, защото 3 вечери подред се дереше до пресипване и се бях притеснила, че нещо е болен. Педиатърката му назначи изследвания на кръвта и урината и между другото му взе гърлен секрет (гърлото му не беше червено). Изследванията бяха повече от добри, но посявката показа Бета-хемолитични стрептококи кл.А . Много се уплаших! Предписа антибиотик на база на антибиограмата, а днес ходих и аз да ми вземат гърлен секрет.

Моля, има ли някоя мама, която да е имала този проблем? Уплашена съм за малкото ми момченце

 Sad  Sad  Sad


Не се притеснявай - много бебета имат стрептококи. В повечето случаи ги изписват с този "подарък" от болницата и когато бебешока се разболее малко тези стрептококи могат да предизвикат усложнения. За съжаление са много упорити и понякога се налага няколко курса на лечение докато се махнат. А понякога не се махат и децата си ги носят с години. Важно е обаче когато се правят ваксините бебето да е напълно здраво, за да не стане беля. Важно е, че сте ги открили и сте започнали лечение! Успех!


Мисля, че бъркаш стрептокок със стафилокока, който е доста упорит и обикновено той се лепва в родилния дом  Grinning
При адекватно лечение стрептокока се лекува лесно. Александра се излекува с един курс антибиотик. А стафилокока е доста упорит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия