Коледни книжки за 2-3-4 годишни дечица

  • 4 131
  • 17
Вярно, че е раничко Grinning, но... Какви книжки с коледни приказки или стихчета четете на своите 2-3-4 годишни малчугани. Миналата година само песнички слушахме и си съчинявахме истории, сега е по-голяма и ми се иска да "усети празника".
Напатих се с разни "вълци-дистрибутори" (от "Червената шапчица" да не си помислите нещо друго Mr. Green) затова моля да споделите опит.
Първа в списъка е Франклин и коледният подарък.

Попаднах на "Коледни надежди" от Мария Христова и "Коледа в гората" от Атанас Цанков, някой има ли впечатления?
Виж целия пост
# 1
Още никакви. Blush
Виж целия пост
# 2
Това са любимите ми празници. Искам да науча и децата си да се радват и почитат коледния дух. Затова и  имат доста коледни книжки.

"Сладка Коледа с Мечо Пух" - - коледна приказка
"Дядо Коледа, не ме забравяй" - коледна приказка
"Зимна приказка" - много сладка коледна приказка в стихотворна форма
"Дядо Коледа в гората" - книжка с коледни приказки, стихчета и песни
"Животът и приключенията на дядо Коледа" - разказ
"Коледна книга на българското дете" - много полезен сборник за коледните традиции, обичаи, има  приказки, песни, стихчета и гатанки също.
И разбира се "Коледна песен" на Дикенс, макар, че са още малки за нея струва ми се.
Виж целия пост
# 3
Ааа, хич не е рано, ние започнахме вече Коледната тематика. тези, които имаме до момента и ми харесват са :

1. - стихчета, песнички и кратки разказчета.

2. - много сладка Коледна история.

3. - много сладка приказка с подаръци.

Имаме и още 2-3 книжки със стихчета и песнички, но не ги откривам в нета - "Весели снежинки", "Колееда е веднъж в годината" ....
Вчера поръчах още няколко и чакам да пристигнат до края ва седмицата. тогава ще пиша отзиви и за тях  Grinning.
Виж целия пост
# 4
"Дядо Коледа, къде си?" на 'Фют'. Хубава приказка с хубави картинки.
Виж целия пост
# 5
Миналата година на "Фют" излязоха две поредици, по четири малки книжки в картонено куфарче. Може би още ги има. Подарихме на някои деца, а и Самуил много ги харесва. "Моята коледна библиотека" се казва поредицата, може би ще издават още.  newsm78
Виж целия пост
# 6
Благодаря, момичета Hug!
krasi 76, а трябва   PeaceGrinning!
 
dodo_dodo, имате чудесна коледна библиотека! Благородна завист ме обзе, но имаме време и ние да съберем все още е само на две годинки дятето Grinning.

3ори, на кое издателство е "Моята бяла Коледа"?

А за книжките на издателство"Фют" още утре ще проверя, хареса ми "Моята коледна библиотека" и според мен е чудесен подарък.
"Къде си, Дядо Коледа?"  я добавям към поръчката още днес Grinning.


Остана да направя списък и да видя какво ще намеря и кое ще харесам.
Много ми помогнахте, благодаря ви Grinning!
Виж целия пост
# 7
Щом е на две годинки, "Коледни надежди" със сигурност не е подходяща - дълга приказка, по-висок стил, почти без картинки. На мен, всъщност, дори не ми допадна стилът на авторката, но това е лично мнение и е субективно
За "Коледа в гората" - мисля, че ще й хареса.
Всъщност, те са две книжки. И двете са на Ат.Цанков и на изд.Фют.
Подобни са, в стихотворна форма, леки, богато илюстрирани.
На мен и двете ми харесват, тази от поредицата "Във вълшебната гора" с една идея повече от другата  Wink

Ето още едно предложение от мен. Коледни вълшебства на изд. Златното пате. Може би приказките са за мааалко по-големи от две годишни деца, но пък книжката е хубава, а илюстрациите са направо разкошни.
Виж целия пост
# 8
Здравейте,
от изброените книжки засега имаме само тази за Франклин и "Коледни надежди" на Мария Христова. Последната ми е подарък от самата авторка. За запознатите със сюжета - аз съм катеричката-учителка там, дечицата-животни са от моята група. За малки деца не е наистина подходяща да се чете дума по дума, но на бърз преразказ - става. Определено е за по-големи деца, към 5 годишни.
"Коледният подарък на Франклин" моят син много я харесва, но той си харесва всички книжки за Франклин по принцип. Grinning Пък и нали за подаръци се разказва. Joy
Виж целия пост
# 9
3ори, на кое издателство е "Моята бяла Коледа"?


на "Златното пате"  Simple Smile.
Виж целия пост
# 10
хммм, нищо такова не съм й взимала. Чакайте бе, хора, още октомври не е свършил!!! Още сме на есенна вълна. Като стане гадно-ноемврийско, може да се позамислим.
Виж целия пост
# 11
Анда, някои си ги пазим от миналата година все пак Grinning Laughing
Виж целия пост
# 12

Благодаря!

Анда, страдам от есенна умора и ми е гадно Simple Smile, прииска ми се да е Коледа. А ноември ей го е къде е има- няма една седмица...

P.S. Зная, че е раничко. Ама работата отговорна изисква сериозна подготовка Grinning.


Виж целия пост
# 13
Палечка,на нея и са интересни само картинките.Като и чета изобщо не ме слуша. Laughing
Но тази година е две годишна и предполагам че доста ще се радва на новогодишните празници. Grinning
Виж целия пост
# 14
   Хубави коледни книжки са: "Къде си дядо коледа?" ( сладка коледна история на мечето Берти) и "Весела коледа!" (български коледно-новогодишно-сурвакарски стихчета) на издателство "ФЮТ", а също добра с твърди корици е "Сладка коледа с Мечо Пух" на Егмонт
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия