За храни увеличаващи кърмата????-Спешно

  • 7 132
  • 26
Момичета скоро се бях включила в форума с притеснението че след като родих отделиха бебчо от мен ,защото е в ковиоз и нямах никаква коластра или кърма първите два дни.Сега вече имам малък напредък,но количеството е много малко.А бебчето ми е по-добре и вече може да се захрани с носена от мен кърма.Че въпроса ми е какво спотред вас трябва да ям,за да ми помогне по-бързо да ми се увеличи кърмата.Някои по-специални храни?Чувала съм за ядки,боза ,мляко.Имало някакво специални чаьове?Знаете ли други?Малко ми е спешно и нямам време за търсачката.
Виж целия пост
# 1
на мен лично ми помагаше Овесени ядки в прясно мляко накиснати и бира Peace
Успех в кърменето и не се отказвай!
Виж целия пост
# 2
Боза не, ядки какви, по-добре нерискувай, мляко само нискомаслено и то в не големи количества. Вземи от аптеката лактогонен чай и семена копър, ще ти помогнат много, както и да пиеш повече течности. За съжаление няма магически храни и напитки. Моето дете започнах да го кърмя чак на 9-тия ден след раждането и вече 6 месеца успешно се кърмиме. Успех!
Виж целия пост
# 3
Здравей, хубаво е че искаш да кърмиш. БРАВО  smile3501. Като за начало трябва да се храниш редовно, значи три основни /закуска, обяд и вечеря/ и още две хранения. Овесени ядки, бадеми, печен фъстък, магданоз, бира, боза, прясно и кисело мляко. Много течности всякакви натурални сокове, вода. Успех и хубав ден
Виж целия пост
# 4
Много течности - 3 литра на ден (по съвет на акушерка): личен опит, много е важно. На мен също бадеми и орехи ми помагаха, но ти преценяваш - може би малко по-нататък, защото ги водят алерген.
Виж целия пост
# 5
Здравей, хубаво е че искаш да кърмиш. БРАВО  smile3501. Като за начало трябва да се храниш редовно, значи три основни /закуска, обяд и вечеря/ и още две хранения. Овесени ядки, бадеми, печен фъстък, магданоз, бира, боза, прясно и кисело мляко. Много течности всякакви натурални сокове, вода. Успех и хубав ден
Пропусни магданоза-наскоро имаше статия, че той, в по-големи количества намалява кърмата.  За бозата също не съм съгласна. Пробвай с варено жито и най-вече водата , в която е вряло.
 Успех!
Виж целия пост
# 6
Внимавай с млечните продукти и ядките - може да се отразят зле на бебчо.

От моя опит - овесени ядки (с гореща вода или с кисело мляко си ги правя аз) и българския билков лактогонен чай.

Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 7
Български лактогенен чай или този на Хип, овесени ядки, мюсли, бирена мая, бира, много течности независимо какви (вода, сокове, безалкохлни по-добре не приемай), копър.Не е нужно да се храниш обилно, нормално здравословно хранене (мисля че трябваха +още 500кл на ден).
Успешно кърмене!  bouquet
Виж целия пост
# 8
Също фолиева киселина, от тази която си пила през бременността. Продължавай с по една таблетка на ден и също българският лактогонен чай и много течности. Освен това кърмене м/у 3 и 8 сутринта поне няколко пъти
Виж целия пост
# 9
Без боза и бира - все пак съдържат алкохол.
Без прясно мляко в големи количества, ядки, фъстъци - възможно е да алергизират.

Най-важното е да се храниш балансирано, и да пиеш повече течности - най-добре вода.
Избягвай и натурални сокове в големи количества, имат разни добавки...

Има лактогенни чайове - български, на Хип.

Почивай си и спи заедно с бебето.

Ако бебето суче мъничко, слагай го на гърдата често - на половин-един час. Не правете паузи по-големи от 2,5 часа.
Допълнителното цедене стимулира лактацията.

Кърми го нощем или се цеди поне веднъж - ако не се буди, в периода 3 - 8 часа. Тогава нивата на пролактин са най-високи, което е благоприятно за лактацията.


Виж целия пост
# 10
Имаше тук някъде една рецепта zа торта с овесени ядки на Сладка хапка  chef...zа мен това е невероятно лактогонно средство, имах чувство, че мога да кърмя още две деца...иначе другите неща момичетата са ги писали.
Виж целия пост
# 11
Всяка сутрин закусвам овесени ядки, през деня безалкохолна бира (действа страхотно), ядки всякакви, хубаво е да са сурови. За млякото не знам, но от него рискуваш да образуваш колики на бебчо. Месце също трябва да хапваш, най-хубавото, крехко без мазнини, течности, спокойствие и както е казала Синеочка кърмене му е майката
Виж целия пост
# 12
Също и сусамов тахан ,много е полезен Peace
Виж целия пост
# 13
Аз бих добавила месо - нетлъсто. А също и пресен лук, най-добре червен!
Боза (прави дупе, кърма не), ядки(повечето са алерген) , натурални сокове (съдържат консерванти и оцветители) - не
Изцеждай често, двете гърди и до край. Ако имаш наблизо майка с новородено, което суче лакомо може да пробваш да го накърмиш него (ако майката позволи). Мисля, че добрата стимулация ще ти увеличи кърмата. А също и хомеопатичното Рицинус Комунис 5-то разреждане.
Виж целия пост
# 14
Аз пих с втората ми дъщеря едни дребни хомеопатични хапченца/пих ги два дни/, от които толкова ми се увеличи кърмата, че можех да изхраня  три бебета  Wink
 Не помня как се казваха, но предполагам всеки хомеопат ще ги знае...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия