Мамо не искам да ходиш на работа!

  • 1 488
  • 23
Ей това го слушам всеки ден от миналия понедлник насам Sad
Аз се върнах на работа още преди 2 години и Боби се гледаше с бавачка, от миналата есен е на ясла и после пак с бавачка. До този момент нямаше никакъв проблем.
Откакто тръгна на ясла тази есен обаче всяка сутрин ми е ад. Мрънка, после реве, пищи и не иска да ходи - направо истеричен го оставям (това е малко преувеличено, но имайки предвид, че по принцип е доста кротък и овладян, та ми се струва истеричен сега).
Изговориха ни се приказките да обясняваме, как майките и бащите трябва да ходят на работа да изкарват парички и т.н. и в крайна сметка той заключи, че баща му ще изкарва парички, а мама ще стои вкъщи да го гледа Cry
Даже не знам защо го пиша това. Май просто искам да се оплача, но не бих отказала всякакъв съвет  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ако работното ти място позволява и детенцето разбира достатъчно, бих те посъветвала да го заведеш с тебе на работа някой ден, или някой близък да ти го доведе на гости за малко. Така виждат къде забягват мама и тати, става им интересно, придобиват конкретна представа, абе кеф им е.
Виж целия пост
# 2
 Нещо в яслата го притеснява, не се справя с адаптацията/ситуацията там и има нужда от твоята помощ, разбери къде е проблема защото такъв има, щом детето реагира така.
Виж целия пост
# 3
И аз мисля, че има проблем в яслата. Поне в други случки, които съм чела тук, е било така. Поразрови се в по-стари подобни теми. Ще се потресеш от разни случки. Скоро имаше един случай като вашия, родителите надникнали през прозореца и видели как леличката набива детето...

Непринудено накарай детето да ти разказва. Без той да знае, че се опитваш да извлечеш конкретна информация. Хвани на разговор, когато е спокоен.

Не оставяй нещата така. Можете ли да смените яслата, ако се наложи?
Виж целия пост
# 4
Питам го да ми разказва много подробно как е в яслата. Хубаво било, лелките били добри, не му се карали, не го биели.
Ни искал да си играе с играчките там - не били интересни - само това не му харесвало.
Не че хия, не ми минава пре ума, че нещо може да му правят в яслата (чукам на дърво), но яслата е същата в която ходи цялата минала година. Правиха ремонт това лято обаче и започнаха чак на 15.10. та му се събра доста дълга лятна ваканция.
Освен това сега имат много нови дечковци, които са малки, плачат постоянно.
Питах лелките - след като си тръгна сутрин се успокоява и няма никакъв проблем цял ден newsm78
Виж целия пост
# 5
Имам същия проблем. Не смятам че е свързан с яслата. Моя син реве за мен всяка сутрин от една година, а до преди месец се гледаха с бавачка и още не ходеше на ясла. Смятам че децата преживяват някакъв необясним страх от раздялата /по мое мнение това важи особено за момчетата/.
Виж целия пост
# 6
Според мен просто детенцето ти е по-чувствително, а и щом е оставал и вкъщи с бавачка (която вероятно го е гледала добре, щом тогава е нямало проблеми), е видял, че има и начин да си стои вкъщи. Има деца, които трудно се адаптират в нови ситуации, особено с много хора наоколо.
Моите момичета, примерно много харесват яслата, но лелите казаха, че едната отказва да играе с децата и ходи само след госпожите (особено си е харесала една младичка, която винаги, когато е на смяна, е принудена да я гушка и да й чете приказки - детето я обсебва изцяло  Embarassed); в същото време другата играе с деца и е много общителна, но ревне ли някой и тя веднага ревва с него (за компания  Wink).
Т.е. имам предвид, че всяко дете реагира по различен начин в обстановка различна от домашната. А твоето момченце вероятно тежко преживява плаченето на другите дечица за техните мами и това го подсеща. Дори миналата седмица си говорихме с лелята в нашата ясла и тя ми каза, че при тях думата "мама" е буквално забранена през деня (чак следобед започват да си говорят как мамите се прибират от работа и идват да ги вземат), защото ако през деня някой се присети - всички надуват гайдата. За разлика от възрастните, децата нямат реална представа за времето и мястото. Когато са вкъщи и мама е на работа, се чувстват сигурни, докато ако мама ги остави другаде и изчезне - за тях това е трагедия. А и при вас го има този момент, че в рамките на 1 г. той е преживял твърде много промени - ти си тръгнала на работа, после бавачка, после ясла, после пак бавачка, сега пак ясла, нови дечица (а и ако сте сменили яслата или госпожите) и т.н.
А и реално той ходи на ясла само от 2 седмици (от 16-ти октомври) и времето е кратко за адаптация. Дай му време да свикне, защото сега е по-голям от миналата година и доста повече неща сигурно го притесняват (защото вече много повече неща осъзнава).
Първите 2 седмици в яслите - следобед носех на моите щерки разни лакомства и подаръци, а вечер ги вземахме при нас на спалнята. И постоянно повтарям как в градината ще си играят с дечицата, колко весело ще е (добре, че там наистина им е забавно - измислят им разни игри, идват театри и т.н.) и как вечер мама ще си ги вземе вкъщи и в градината се ходи само "на училище", докато мама и тати са на работа, а после се прибираме вкъщи и т.н.
Виж целия пост
# 7
Здравей,
не мисля че проблема е в яслата. По скоро е период в осъзнаването на дечицата. Мартин - на 2,5 г. е същият - даже бях пускала подобна тема- сутрин и вечер е - мамо не искам да ходиш на работа.
Да отбележа че тръгнах на работа когато беше на 1 г. и от тогава се гледат вкъщи с баба му. Правихме опит да тръгне на ясла септември, но бързо се отказах  и продължаваме вкъщи.
Така че - повече гушкане и внимание и да чакаме следващия период Wink
Виж целия пост
# 8
Това е репликата, която и аз слушам всяка сутрин, като я събуждам за градината. Реве и  нарежда "Не искам на гадинката, искам с тебе" Това е абсолютно всяка сутрин. Най-интересното е че като я взимам вечер, казва че утре пак ще е на градинка и че там и харесва.
Виж целия пост
# 9
Според мен е от адаптационния период... Щом в самата ясла няма проблеми, яде и спи, не мисля, че има от какво да се притесняваш. Пък и не ти ли се е случвало да ти се прииска днес да не идете на работа и да сте си цялото семейство. Знаеш, че не може, ама ти се иска  Wink Може би при него е същото.. просто е мъничък и няма така да се каже приоритети...
Виж целия пост
# 10
И моята е така, гледам да я забаламосам с нещо всяка сутрин, давам бонбон, носим някаква играчка, която да я чака в шкафчето, да знае, че си има компания. Сега, да чукам на дърво, от 2-3седмици, не е ревяла, много зависи и дали другите деца реват, ако като го водиш има друго дете, което реве и твоето ще ревне, колкото и да е спокойно.
Така са те нашите чувствителни деца. Ако можеш води го или малко по-рано или малко по-късно, когато децата са спокойни.
А пък за това, че не иска да ходиш на работа, тя сама си отговаря тати каза, че трябва да се бачка.
Виж целия пост
# 11
Това е репликата, която и аз слушам всяка сутрин, като я събуждам за градината. Реве и  нарежда "Не искам на гадинката, искам с тебе" Това е абсолютно всяка сутрин. Най-интересното е че като я взимам вечер, казва че утре пак ще е на градинка и че там и харесва.

 Laughing
Сетих се за репликите на моите щерки. Сутрин репертоарът е: "Мамооо, Кики/Сесе не иска гадина." Вечер: "Мамоооо, гадинааа. Искам гужата. Искам иглая с децата."
 Joy
Виж целия пост
# 12
И Деничка е така! Миналата година ходеше с кеф на ясла, но откакто тръгна на градина от средата на септември всяка сутрин мрънка, че не иска да ходи на градина, иска в къщи  при мама. Това го нарежда непрекъснато до градината а там вече като я съблека и  се почва и реването! Sad Като я взимам вечер е весела казва, че там й харесва, играе с децата, храни се, спи, но на другата сутрин пак същото!  ooooh!

Надявам се скоро да свикне, но вече един месец продължава това и ми е много криво като я оставям сутрин.! Sad Вярно, че за момента съм си вкъщи с малката, ама и тя ще тръгне след 3-4 месеца на ясла и тогава пак ще е същото, че и двете ще реват по едно и също време, та съвсем да полудея!

Дано бързо се адаптират дечицата!
Виж целия пост
# 13
Абе стига с тия ясли Stop не може за всичко да са виновни те Wink

Valery , Бобо и миналата година си беше на ясла, нали? Нищо му няма, просто му се иска да е повече с теб.
И не прави грешката да го водиш в работата. Аз лятото водих Анджи няколко пъти, защото имах работа и тя реши, че там е супер хубаво - винаги има някой, който да ти рисува, черпят те, люлеят те, въртят те, щракаш си на компютъра, хартии, лепки, флумастери, машинарийки сащо са в изобилие - живот Joy
Виж целия пост
# 14
Значи, аз също мисля, че е въпрос на осъзнаване, децата навлизат в по-сериозна възраст, тресе ги и бебешкия пубертет на 2-3години. Яна също от както се преместихме в Сф и тръгнах на работа започна всеки ден да ме пита и казва - "мамо, ти все ходиш на работа"... На 2г4мес е, баща и я води и взима и голям рев е за мен всяка сутрин. Реших днес аз да я заведа и изобщо не плака, сигурна съм, че и харесва по разни дребни неща, просто и беше ново всичко. Може детето ти да епозабравило и съчетано с това осъзнаване, нормално за възрастта - и ето го "проблема". Спокойно, това означава, че децата ни се развиват психически нормално, задават си въпроси, не приемат всичко просто така...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия