Тоалетната да стане перално - какво мислите?

  • 3 977
  • 31
Хрумнала ни е следната идея от няколко дни - да си направим малката тоалетна на перално помещение. Но още не можем хубаво да претеглим плюсовете и минусите и да вземем решение Thinking Изникват и още въпроси...Вариантите общо взето са следните:
1. Оставаме с две тоалетни, а пералнята отива в кухнята, сушилнята в килера.
2. Оставаме с две тоалетни и някак си вместваме пералня с горно зареждане в миниатюрната ни тоалетничка, сушилнята остава в килера.
3. Преустойваме тоалетната на перално помещение и слагаме там нормална голяма пералня/харесала съм си Блумберг, за 7 кг., скъпа, но разкошна ми се вижда/ и сушилнята върху нея/ ей това не знам дали е възможно - видях го в каталога на Блумберг, но дали е полезно за пералнята да й плясна тежката сушилня отгоре newsm78/. Това би ми дало възможност за повече шкафове в кухнята и за свободен килер, в който да си направя стилажи за хилядите простотийки, които се чууудя къде да дяна Close Излишно е да уточнявам, че този вариант най-много ме блазни Heart Eyes
Но пък мъжът ми много държеше на жилище с две тоалетни, защото една му се струва недостатъчна и неудобна, имайки предвид, че е в едно помещение с банята. Признавам, че и той е прав.
Какво мислите вие?
Виж целия пост
# 1
Номер 3 Simple Smile
Виж целия пост
# 2
вариант 3.
има специални стойки точно за такова разположение на пералня и сушилня една върху друга
Виж целия пост
# 3
   Наши познати си оставиха втората тоалетна като такава, точно защото таткото смята, че ще бъде по- удобно с 2 !
Ако питаш в темата за фън шуй ще ти кажем,че е по- добре да си запушиш тая в банята и да си останеш с малката, отделна, ненабиваща се тоалетна Crazy
Но идеята за мокро помещение е страхотна, особено както си го описала Hug
Виж целия пост
# 4
Аз това с пералня в кухнята никак не го харесвам. Какво общо има кухнята с мръсните дрехи. Представи си сядаш си да си хапнеш и гледаш мръсните чорапи или гащи в пералнята. А да направиш това с тоалетната само че в килера, може ли? Хем ще си имате отделно тоалетна и баня. А сушилнята може да я сложите върху някаква стойка - да не е директно върху пералнята newsm78.
Виж целия пост
# 5
А да направиш това с тоалетната само че в килера, може ли?
Мислихме го и това. Не става. Намират се от двете страни на антрето помещенията/килера и малката толаетна/ и мръсният канал ще трябва да се прокара под пода му, а там минават тръбите на парното. Има начин де - да се разбива, да се подкопава, да се изгражда после под наклон...ама много разправия и бая скъпичко ще стъпи. Пък и ме е страх с тия тръби да не стане беля.
Виж целия пост
# 6
Колко ви е голям килерът? Няма ли вариант да се смести там всичко и да си запазите втората тоалетна?
Трима сте, може и повече да станете - от опит казвам, че само с 1 тоалетна в апартамент (особено ако е в банята) и двама души си пречат.

Ето ти един примерен вариант за пералня и сушилня една върху друга, в случая е във вграден гардероб в коридора.

Виж целия пост
# 7
Сега видях, че нямало там изводи за вода Tired
Кофти.
Виж целия пост
# 8
Според мен е добре да си запазите втората тоалетна.Детето ще порасне и тръгне на у-ще, може и второ да решите да имате и тогава в сутрешния диапазон всеки трябва да я ползва и е доста неприятно отвън винаги да има някой , който да подвиква "излизай вечеее".
А в килера - не може ли там да стане, дори да няма изводи за вода може да се издърпат, зависи къде са ви щранговете.
Виж целия пост
# 9
Ако мъжъти е като моя и прекарва около 2/3 от времето си в къщи в тоалетната, четейки вестник, не бих се разделила с втората тоалента за нищо на света  Laughing. Аз в момента се чудя как да си направим още една.
Ако обаче не я използва за кът за четене  Laughing, и винаги в къщата има достъп до тоалетна, е най-добре да си я преустроите в перално.
Виж целия пост
# 10
Ние това отдавна сме го направили и  е функционално от твоята гледна точка, но честно да ти кажа ако сте повече хора направо си има нужда от втора тоалетна.
Виж целия пост
# 11
Ами честно казано, планираме да се умножаваме в най-скоро време Laughing, така че явно втората тоалетна ще ни е нужна Thinking
Ех, с каквато и площ да разполага едно семейство, все не стига Laughing
Виж целия пост
# 12
не си унищожавай 2-рата тоалетна за нищо на света. 3-ма (дай боже в скоро време и 4-ма) души с един кенеф е убийствено.  ooooh!
Може да се сложи сушилня в/у пералнята или както е показала КТрамел или със специална поставка м/у 2-та уреда. Аз пО съм навита както е показала Трамелката  Peace

За пералнята ти с горно ще замълча какво мисля  Sick, но и ще ти кажа, да не се хвърляш в покупка на нови уреди с екзотични марки  Stop. Просто за тях няма части на пазара...  Confused
Виж целия пост
# 13
Не се отказвай бързо от идеята с килера, виж къде са ви наистина щранговете и не може ли по-безболезнено да стане извеждането на водите. В случай, че трябва да се разбива е кофти ако сте направили вече всички настилки; ако не сте - не е чак толкова голяма бира. Ще сложите полипропиленови тръби и т.н., те майсторите си знаят работата. Аз поне така бих направила, иначе ще ме гложди после Wink.

Вариант пералнята в тоалетната също става (дори като временно решение), може и да не разбиваш нищо - стига да има мивка с една специална врътка се свързва маркучът на чистата вода към крана на смесителя, за мръсната - другият маркуч се закача за тоалетната чиния и така. Като приключи пералнята, прибираш маркучите. Странно решение, но съвсем наскоро го видях и то в чужбина, във въпросния апартамент в кухнята място за пералня въобще не е предвидено, в банята са я сложили хората, и то много малка, толкова място има. А отделно, че и това им помещение е само едно, барабар с тоалетна.
Виж целия пост
# 14
Миии....накрая пак ще си останем на първоначалния вариант - с две тоалетни, паралня в кухнята и сушилня и сушилня в килера Confused
CTramell, не можело да стане безболезнено това с водите, питахме мнооого отдавна, още като правеха блока. Не ставало заради тия тръбиляци в пода на антрето и заради наклона, който изискват каналите на пералнята. Трябва да се вдигне нивото на пода в антрето, за да се спази наклона на мръсния канал. Така ни обясниха. Ще питаме още, ще го мислим Thinking
Шани , Блумберг екзотични ли са? На мене сериозна фирма ми се видяха - сайтове, каталози, ала-бала...Не предполагах, че са екзотика в бранша Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия