Сина ми-3г изпада в невиждано за мен състояние!Помогнете ми!!

  • 2 106
  • 35
Сина ми е на 3години и от седмица две изпада в невиждано за мен състояние!!!
Реве без причинно и крещи,иска разни неща и безчинства.Но нещата са малко по-сериозни за мен бременна съм в 7 месец.Помогнете ми-може би е от възрастта или..... Praynig
Виж целия пост
# 1
Да не се е уплашил?
Виж целия пост
# 2
Dа не би много да говорите за предстоящото раждане и новото бебе и той вече да ревнува
Виж целия пост
# 3
А може би е от наближаващото събитие? Много зависи от това как се отнася той към твоята бременност и към бъдещата и най-вече наближаващата поява на новия човек в семейството. Той е достатъчно малък, за да отстоява себе си и да иска цялото внимание за себе си и достатъчно голям, за да разбира, че неговата привилегирована позиция е застрашена. Обърни му повече внимание, доколкото ти е възможно, разбира се. Най-вече с разговори и обяснения. И имай предвид, че занапред ще имаш все по-малко време за него. То ест, не го залъгвай сега с много внимание, защото той после ще иска най-малко толкова, а ти, колкото и да искаш, няма да си в състояние да му го даваш... С една дума, според мен, проблемът не е в детето, а в ситуацията. И за да не се превърне това в проблем на детето, ти трябва да проявиш максимум гъвкавост и разбиране.
Успех!
  bouquet
Виж целия пост
# 4
Да но той знае за бебето от половин година,защо сега започна?
Но всепак аз си мисля,че той ме изпробва докаде може да стигне,защото аз като ми ревнеше преди за нещо-и го правех или купувах.Но мисля,че вече е голям да си поеме отговорностите и за да поиска нещо,трябва да си го заслужи-Греша ли?
Много пъти ме излага по улиците с нервните си изблици и аз незная как да реагирам!
Не смея да го шляпам-до сега не съм го правила,а може би там ми е грешката?
Но не мисля,че ревнува от бебето,защото нищо не се е променило все аз си го гледам,карам и прибирам от градината и т.н. newsm78
Виж целия пост
# 5
Най-вероятно се опитва да ти привлече вниманието. Просто му дай цялата обич и целувки, на които си способна, не му се карай, успокой го и после може би ще ти каже сам. На 3 годинки вече могат да формулират долу горе чувствата и притесненията си.
Виж целия пост
# 6
Dа не би много да говорите за предстоящото раждане и новото бебе и той вече да ревнува
Не не мисля,може би след месец като почне еуфорията по покупките newsm78
Виж целия пост
# 7
Най-вероятно се опитва да ти привлече вниманието. Просто му дай цялата обич и целувки, на които си способна, не му се карай, успокой го и после може би ще ти каже сам. На 3 годинки вече могат да формулират долу горе чувствата и притесненията си.
А може би там ми е грешката аз толкова често и по-много му показвам,че го обичам!
Не спирам да го гушкам и да си говоря с него,че той ме брои за най-добрия си приятел newsm78
Виж целия пост
# 8
Предполагам, че няма нищо общо, но Никола е същия: за най-дребното ляга на земята, реве и се тръшка ... нощес пак ми спретна от нощните си истерии, сутринта се събуди, взе си един панталон и настояваше да е с него ... още имам ухапано от едно негово изпълнение ... не мисля, че обезателно е свързано с предстоящото ти раждане ... почвам да се чудя кога са тези пубертети ...
Виж целия пост
# 9
Да но той знае за бебето от половин година,защо сега започна?
Но всепак аз си мисля,че той ме изпробва докаде може да стигне,защото аз като ми ревнеше преди за нещо-и го правех или купувах.Но мисля,че вече е голям да си поеме отговорностите и за да поиска нещо,трябва да си го заслужи-Греша ли?
Много пъти ме излага по улиците с нервните си изблици и аз незная как да реагирам!
Не смея да го шляпам-до сега не съм го правила,а може би там ми е грешката?
Но не мисля,че ревнува от бебето,защото нищо не се е променило все аз си го гледам,карам и прибирам от градината и т.н. newsm78

Лошо, Седларов, лошо...това си е живо разглезване...ревне - купуваш, пак ревне - правиш каквото иска...досега си го учила така, сега ще го отучваш  newsm78
Не си много ясна в изказванията си...кога точно се тръшка...както си вървите и изведнъж - рев, така ли...или преди това първо нещо му е отказано или забранено...
опитай се да обясниш по-точно кога какво се случва и кога започва да се тръшка...
Виж целия пост
# 10
Предполагам, че няма нищо общо, но Никола е същия: за най-дребното ляга на земята, реве и се тръшка ... нощес пак ми спретна от нощните си истерии, сутринта се събуди, взе си един панталон и настояваше да е с него ... още имам ухапано от едно негово изпълнение ... не мисля, че обезателно е свързано с предстоящото ти раждане ... почвам да се чудя кога са тези пубертети ...
За тези нощни истерии-събужда се и започва да реве без причинно и неможеш да го успокоиш? Cry
Виж целия пост
# 11
Нямам много голям опит, но си мисля, че най-вероятно е ревност и битка за окупиране на територията (т.е. ти) от сега newsm78
Виж целия пост
# 12
... За тези нощни истерии-събужда се и започва да реве без причинно и не можеш да го успокоиш? Cry
Да, но ако при теб ги няма: забрави, това си е друга тема ... Идеята ми по-скоро е, че все нещо би трябвало да го инициира, като при нас всяко нещо си има конкретно обяснение ... опитвам се да се правя на психолог, да анализира и ако не е травмиращо да не му обръщам внимание ... в крайна сметка Александра не е лигла, защо да допусна Никола да е ...

Нямам много голям опит, но си мисля, че най-вероятно е ревност и битка за окупиране на територията (т.е. ти) от сега newsm78
Не мисля, че все още осъзнава какво се случва, а още по-малко как ще му се отрази ... но все пак това си е мое мнение
Виж целия пост
# 13
Като ляга и крещи - хич да не ти пука. Само да не е на улицата, където може да мине кола. Не го шляпаш, а го оставяш и се отдалечаваш дори малко и спокойно чакаш да поотмине истерията. Вкъщи просто го затваряш в някоя стая да се поуспокои.

След това можеш да разговаряш с него, че много го обичаш, но не е добре дето прави така и т.н. И повече не му угаждай за всичко. Все някога трябва да започнеш с тази част от възпитанието и колкото по-рано толкова по-добре. Ще го отучваш, няма как.

Моята Габи е същата картинка, но аз поне мога да я нося на ръце ако се наложи.
Виж целия пост
# 14
..ако можете не се навивайте на тема "ревност";това е от любимите ми катеоргии дето ама хич не са валидни за всички,но хората лепят етикети и не му мислят повече(като коликите при бебе на 3 дни и ред други)
**
децата си минават през етапи,дайте му време,пренастройте си методите на възпитание,говорете,сложете му лимити-има доста техники описани по книгите(има и теми тук,вижте в библиотеката),но аз лично отказвам да си "категоризирам" децата и да обяснявам всичко свързано с тях или с другото дете или с "градината"

търпение ви желая,
Анна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия