Cilest

  • 1 128
  • 7
Момичета, имам следния проблем: пия Цилест, но ми дойде 6 дни преди да свърша опаковката хапчета. Консултирах се с лекар и ми каза, че причината е, че пих антибиотик. И да продължа да си пия противозачатъчните както си е по схема. Само че не ми стана ясно едно ... нали нормално трябва да ми дойде след като изпия и последното хапче, а новата опаковка да я започна 7 дни след това. Сега кога да започна приема на следващата опаковка Цилест? Някой има ли идея?
Виж целия пост
# 1
Продължаваш с хапчетата  докато свършиш опаковката, правиш си паузата - и след това  нова опаковка Цилест.
Виж целия пост
# 2
Ако кървенето ти е по- слабо може да е от хапчетата, особено ако ги пиеш отскоро. Ако не както е казала denis_d
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 4
Пих Цилест около 2г, случвало ми се е да ми идва по-рано, но обикновено в случаите когато наруша схемата на прием. Мамите са ти казали. Свършваш опаковката, седмица почивка, и нова. Най-вероятно след края на 1вата опаковка да имаш нормален цикъл.
Виж целия пост
# 5
И аз съм пила много време Цилест, независимо от това кога ти е започнал и свършил цикъла си направи 7 дена почивка след края на тази опаковка и започни новата.
Виж целия пост
# 6
Ами Цилест не съм пила, но на хапчетата, които съм ползвала, пишеше, че е възможно приемът на определени лекарства, сред които и антибиотици, да отслаби действието на противозачатъчните. За това и се препоръчва в случай на комбиниран прием да се дублират методите за предпазване, най-добре с презерватив и за срок от 14 дни или докато ти дойде цикъла по време на паузата. Във всеки случай не променяй схемата на прием.
Успех!  Peace
Виж целия пост
# 7
На два пъти съм пила цилест по мед. предписание(нередовен цикъл). започвах да ги пия от първия ден на цикъла(това е само за първия месец) и си откарвах по 25 дни с мензис.тогава спирах хапчетата,пак по препоръка на гинеколог и след още седем дни ми идва отново.Така два пъти.И след двата пъти се получаваше страхотна вагинална дизбактериоза и последваща кандидоза!!!
Изводът е,че тези хапчета дават много странични ефекти!!!Те са от първа генерация противозачатъчни.Т.е много стар вид.Прогестеронът и естрогенът не са дозирани по дни от месеца,а са в еднаква дозировка във всяка една таблетка.
Има много по-нови и добри медикаменти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия