Варна или София при астма

  • 800
  • 5
Здравейте!
Моят син е с алергична бронхиална астма. Сега живеем в София, но ни се отваря възможност да се преместим във Варна, ако искаме. Чудя се обаче как би се отразило на малкия. Въздуха в Сф е много мръсен и това не е добре за астматар но пук във Варна влагата е също отрицателен фактор...
И сега се чудя кое е по-малкото зло.
Ако някой може да ми помогне при това решение ще съм много благодарна!
Кажете кой от двата града е по-добър от чисто здравословна гледна точка при астма според вас?
Виж целия пост
# 1
Много,много зависи от самото дете.Брат ми беше астматик до пубертета.Караше много тежка астма.Тогава нямаше помпички,само хапчета и инжекции.Още треперя като си спомня пристъпите му.Лекарите казаха на нашите,че е добре да се преместим в Сандански да живеем.Ние сме от Враца-много замърсен навремеето район.Забраниха му море,заради влагата.Отидохме на дълга почивка в Сандански.Оказа се обаче,че там получи два от най-тежките си пристъпи.После ходихме на море-чувстваше се прекрасно там.Така че моят съвет е ако има възможност да прекарате известно време във Варна и да видите как ще му се отрази на детето.
Астмата на брат ми буквално изчезна в пубертета-желая и на вас същото!
Виж целия пост
# 2
   На север от Слънчев бряг имаше преди около 10г. не знам дали още има училище за деца астматици. Там през лятото като заваля дъжд и после като спря- цял ден миришеше на билков чай. От планината идва някакво въздушно течение. Та тогава научих, че там дечицата се чувствали добре.
Виж целия пост
# 3
Варна newsm10
Астмата в много случаи се развива благоприятно при по-висока влага Wink не знам защо на вас друго са ви казали?
Виж целия пост
# 4
Вземете предвид, че във Варна е доста влажно ... нека ви посъветва пулмолог.
Виж целия пост
# 5
Аз съм за София.Преди години брат ми и снаха ми се махнаха от Варна поради същата причина.Но лекар и то добър ще каже най-добре.Защото ако всички астматици се местят от Варна......????Малко ще е странно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия