Неспокоен нощен сън

  • 1 831
  • 30
Моят син до скоро спеше просто чудесно нощем - през цялата нощ и много спокойно, но от около 2-3 седмици насам просто сме се видели в чудо. Събужда се към 2 часа с писъци. Мъжа ми се опитва да го приспива безуспешно (от както спрях нощното кърмене, той се занимава с него през нощта) и накрая го донася в нашето легло и се почва едно въртене, сумтене, пъшкана и охкане и плач. По цяла нощ не можем да спим. Първо, че е много мъчително за нас и второ - притеснявам се и какво му става на детето, какво го мъчи толкова. Сблъсквали ли сте се с нещо подобно?
На годинка и почти осем месеца е вече.
Виж целия пост
# 1
Зъбче? Има ли си всички зъбки?

Преумора? Да сте променили нещо в режима - по-късно лягане, по-малко следобеден сън, повече игри?

Неспокойствие или превъзбуда? Някакви други промени около него наскоро?

Щом си е спокойно детенце по принцип, най-вероятно това е период, който ще отмине така неочаквано, както се е появил.
Виж целия пост
# 2
А ходи ли на ясла?
Моята дъщеря имаше такъв период, когато тръгна на ясла.
Слава богу, отмина!
Виж целия пост
# 3
Страхове.......буди се , вижда че ви няма и изпада в паника......това мисля аз ....или не се нахранва добре вечер и товеа е причина да се събуди, пък после реве от яд или страх, че ви няма
Виж целия пост
# 4
Такова системно и продължително мрънкане, сумтене и безпокойство ми прилича на зъби. Доста време не сме спали покрай раснене на зъби, а като израстнаха всички, детето започна да си спи спокойно и по-продължително.
Виж целия пост
# 5
Той има 12 зъба до сега. До колкото успявам да видя венците не са му подути Rolling Eyes

Страхове.......буди се , вижда че ви няма и изпада в паника......

Той спи сам в стая повече от половин година и до сега не му беше правило впечатление.

На ясла не ходи и режима не мисля че сме променяли.
Преди 3 месеца сменихме жилището. Аз тогава много се притеснявах как ще му се отрази, а нямаше никакви отрицателни ефекти. Все пак не ми се вярва да е закъснял резултат от смяната на жилището, нали?! newsm78
Виж целия пост
# 6
Моят син до скоро спеше просто чудесно нощем - през цялата нощ и много спокойно, но от около 2-3 седмици насам просто сме се видели в чудо. Събужда се към 2 часа с писъци. Мъжа ми се опитва да го приспива безуспешно (от както спрях нощното кърмене, той се занимава с него през нощта) и накрая го донася в нашето легло и се почва едно въртене, сумтене, пъшкана и охкане и плач. По цяла нощ не можем да спим. Първо, че е много мъчително за нас и второ - притеснявам се и какво му става на детето, какво го мъчи толкова. Сблъсквали ли сте се с нещо подобно?
На годинка и почти осем месеца е вече.

И аз се нареждам да чакам съвети Crazy. Михаил се държи абсолютно по същия начин от месец-два насам, а преди си спеше непробудно Sad. Събужда се с истеричен рев и не се успокоява докато не го вземем при нас на спалнята...И той не ходи на ясла и не е сменял нищо в ежедневието си. Чакаме последните четири кътника и или те са виновни, или има някакви страхове детето, но наистина е мъчително.
Виж целия пост
# 7
Той има 12 зъба до сега. До колкото успявам да видя венците не са му подути Rolling Eyes

Страхове.......буди се , вижда че ви няма и изпада в паника......

Той спи сам в стая повече от половин година и до сега не му беше правило впечатление.




Не си спомням от кога започваха страховете.....детето вече осъзнава разни неща и затова
Виж целия пост
# 8
Според мен му расте някой гаден труден зъб Sad
Ники по време на зъбоникнене става най-противното хлапе , няма денем, няма нощем Twisted EvilИстерясвам направо Close Но когато ми иде да го напердаша, че поне да знае за каво мрънка 25 часа в денонощието, се сещам как се чувствам аз, когато тръгне да ми расте мъдреца/ вече четвърта година расте - тръгне, спре, тръгне, спре Close/ и ми минава и започвам да го гушкам BlushТолкова ме боли, че дори си спомням преди две години в период на зъборастеж, бременна в 9-ти месец, се молех най-сетне да ме хванат родилните болки, че да не си усещам зъба hahahaНакрая, докато раждах, пак си мислех колко много ме боли гадния зъб и как няма файда от раждането като обезболяване на зъбоникненето Joy
Може би и дечицата така ги мъчи, поне някои Confused
Виж целия пост
# 9
Но когато ми иде да го напердаша, че поне да знае за каво мрънка 25 часа в денонощието, се сещам как се чувствам аз, когато тръгне да ми расте мъдреца/ вече четвърта година расте - тръгне, спре, тръгне, спре Close/ ...

И аз точно по същия начин разбрах какво им е на дечицата със зъбоникненето. Защо не отидеш да ти срежат венеца? Ще те боли 10 дена здраво, но после има всички шансове да забравиш. Поне моят зъболекар така твърди и засега изглежда прав.
Виж целия пост
# 10
Като съм била на около неговата възраст, в един период всяка нощ съм се будила с рев, ревала съм половин час и изведнъж съм спирала. Правили са ми изследвания, но са показали, че просто имам по-чувствителни мозъчни клетки и отреагирвам по-силно. Нищо притеснително. Може би и с вас е така. Wink
Виж целия пост
# 11
Ето малко за страховете:

http://rozali.com/parent.php?l=a&p=63

http://www.eadvise.info/?page=show_art&id=56&art_id=121

Пробвай да го сложиш една вечер при вас и виж дали ще се повтори, ако не- явно това е причината
Виж целия пост
# 12
При нас се оказа причината в спалния чувал, не знам ползвате ли ...
Беше ни побъркала, около 10 дена по цяла нощ- "Татииииииии"  #Crazy
Аз зъб до сега не съм усетила кога излиза, а и на 1г. и 11 м. изби последния Tired не искаше вода, не искаше мляко, не искаше да спи при нас- нищо!
Но забелязах, че като се опита да се завърти, чувалчето я спъва и се буди  Rolling Eyes махнах го и вече не се буди. Много ме е яд, защото не е от готовите и е ужасно широк и дълъг, правех си сметка да спи в него още дълги години, без да се притеснявам, че ще се отвие  Confused

Преди време пак стана нещо подобно и тогава причината беше в щорите  Crazy ако са спуснати се буди, ако са вдигнати- не  Laughing
Виж целия пост
# 13
При нас се оказа причината в спалния чувал, не знам ползвате ли ...

Ами и аз започвам да изпитвам съмнения за същото. Винаги съм се оплаквала, че малкият има много неспокоен сън - буди се, пие вода, говори си на сън, смее се, плаче, търси ни, сяда, върти се и т.н. ooooh!
 Обаче от два месеца спи без спално чувалче и в самостоятелна стая - ами не се буди по цяла нощ. Не иска и да чуе да му обличам спален чувал.Пробвах като заспи, но вече и това не минава.
А сестра му спеше до 5 год. в такова чувалче и нямаше проблеми.
Виж целия пост
# 14
При нас се оказа причината в спалния чувал, не знам ползвате ли ...

Мерси Никол, изобщо не съм се сещала, че може това да е проблема- Мишо откакто е със спалния чувал не спи спокойно ooooh!. Ще пробвам без.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия