Кога наистина започват да ядат обща храна?

  • 4 328
  • 18
Здравейте, не пиша много в този форум, но винаги търся информация когато ми е нужна.
Не успях да си кръстя много точно темата.

Искам да кажа за хранителния режим на моя син (2 години и 1 месец).

Той не може да яде каквото ядем ние, просто необича. Аз не съм от майките, които се втеляват на тема хранене, и предлагам всякакви неща за вечеря (на обед яде в яслата).
Готвя чушки, мусака, пиле с картофи примерно - е не може да ги яде.

Сухо му е, винаги трябва да има сос или супа. С което много ми усложнява живота, защото трябва да му готвя и на него специално.

Давам пример - оная вечер му давам пълнена чушка, готвена него ден, прясна - не иска. Плюе, просто неможе да я глътне. Давам кюфтенце на скара - пак така. Накрая изавдих от камерата една замразена крем супа  Sick, изяде я. Значи гладен е бил.

Та да питам искам - кога наистина ще можем да седнем с него на масата и да вечеряме еднакво? Голям е, но още яде бебешки манджи. То е здравословно де, особено супата, сухата храна знам, че не е полезна.

Интересно ми е какво ядат другите деца, които са на т. нар "обща кухня"?
Иначе се старая винаги да готвя така, че да става за него.
Виж целия пост
# 1
Да, трябва да има сосче някакво. Чушката примерно с кисело мляко, картофките с доматче, кюфтенцето също. Нещо подобно. На моите деца така съм давала докато свикнат. Мусаката варена....
Виж целия пост
# 2
 Simple Smile Мерси за отговора, ето, знаех, че нещо бъркам.

Кисело мляко към ястие не се бях сещала, ще опитам така.  Hug

Защото честно казано, макар, че съм свободна по цял ден, не ми се готви всеки ден за него супа да има (ние с баща му не ядем толкова често супи).

Иначе аз в тавата като слагам във фурната пилето, или чушките примерно - слагам вода почти до горе, само и само да не е сухо, но пак не стига.
Виж целия пост
# 3
Готви яденетата с повече сосче.
Ния също някой неща ги предпочита с кисело мляко - мусаката (не и правя застройка), пълнени чушки (не ги печа а ги варя и стават по сочни).
Виж целия пост
# 4
Около годинка беше, когато мина на обща храна. Не се мръщи на нищо- сухо, течно, само й дай да яде  Sunglasses
Единствено зеле не яде, не го иска и това е  Stop Laughing


Виж целия пост
# 5
Да. Манджите трябва да със соче. Мусаката с мляко, пълнените чушки и те. Иначе моя Иван и той не ще  Rolling Eyes Още не е свикнал  Simple Smile, но и това ще стане  Peace
Виж целия пост
# 6
Моят Злати още се храни с храна от детската кухня. В събота и неделя му готвя отделно за него, в повечето случаи, НО без проблем си яде и от нашата храна /предимно докато ние се храним/. Яде си и печено пиле с картофки, и мусака и пълнени чушки, кюфтета, пържоли......... абсолютно всичко, което му хареса. А само до преди 3-4м ядеше храната пасирана. Hug
 Thinking Явно си зависи от самото дете.
Виж целия пост
# 7
Иво още не иска да яде нашата храна. С много малки изключения, които е направо смешно да изброявам, не яде нищо от нашите неща. До 3г. беше на детска кухня и много харесваше храната там. В чудо се видях докато свикна горе-долу да готвя като лелките в кухнята Crazy, само и само да яде. Откакто спряхме детската кухня готвя отделно за него. Само че не се занимавам с по порцийка-две.... Готвя в юнашки количества-10-12 буркана, стерилизирам и държа в хладилника. Не че не му предлагам от нашата храна-предлагам, но не я иска и това си е.
Досега 8 дни е ходил и на градина. Първите дни госпожите казваха, че е ял само хляб-не е искал да яде кюфтета, руло стефани..... и разни таива неопитвани досега неща. После започнаха да ми казват, че са по-доволни от яденето..... сигурно лека-полека ще свикне да яде човешка храна.
Виж целия пост
# 8
Никол яде каквото и ние, не съм забелязала да иска да има сос, макар че много обича супа. Но пред супа и спагети/макарони мисля че би избрала спагетите. Явно е до дете.
Виж целия пост
# 9
Руми все още е на кухня. Около 2,2 г. започнах да й давам по малко от нашето ядене. Оцени подобаващо пълнените ми чушки с повечко кис. мляко, но другите (мусака и т.н.) още не ги иска. Иначе кюфтенца и пържолки хапва доста Laughing.
Виж целия пост
# 10
хубаво, лошо, детето правилно си показва- резно е да яде манжи със със и супи.
Като поизрастне още малко, ще мине на сендвичи без друго.
Не можеш ли да вземаш от кухнята, като не ти се готви?
Виж целия пост
# 11
Голямата ми дъщеря е на 5г и все още яде почти изцяло манджи и супи,както и малката-2г.В нашето семейство просто това се яде-манджи,много рядко суха храна,тогава готвя отделно за децата.Всеки ден ядат на обяд супа,за вечеря -манджа или обратното,т.е. готвя всеки ден две манджи.Много съм доволна от факта,че не обичат сухоежбини. Grinning
Виж целия пост
# 12
Моят син е рода на твоя, да знаеш  Wink

Не само, че не яде сухо, ами яде всичко съвсем гладко пасирано  Close  Пет трохички да се мотат из 250гр манджа, ела да видиш какво държане в устата пада... с часове  Rolling Eyes

Мачкай, корки, с вилицата, слагай сосове и кисело мляко и това е. Купувай готови сосчета и супи, които са на прах, прави малко за него и така му втечнявай манджите  Peace
Виж целия пост
# 13
Вече трябва да яде обща храна.Когато седнем на масата сипвам за всички едно и също/супа,ядене,десерт/и го оставям да се храни сам.Ако нещо не му харесва или не го иска -не насилвам.Има дни,в които си изяжда само основното и десерта,а в други всичко.Казвам си,че ако е гладен ще яде,ако не-няма.В крайна сметка и той може да си има предпочитания,нали е човек.Вико например не яде леща и компоти не обича.Предупредила съм ги в яслата да знаят и да не го тъпчат.
Вирги,нали се храни на яслата?там ядат обща храна-едра,не е смляна.Може просто вкъщи да си капризничи,защото малкият хитрец сигурно чуства,че се тревожиш,пък и знае,че мама винаги може да предложи друго.
Виж целия пост
# 14
Голямата ми кифла е на 8 г и все още не мога да я приобщя към общата храна Joy Дребната е на 1г и 2 м и е абсурд да я нахраня с нещо различно от обща храна - хич не ги тачи бебешките и сосеститет манджи Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия