епидурали

  • 906
  • 18
епирудалът в опитни ръце може да доведе до пълно облекчаване на болката,като при това жената остава в пълно съзнание и с будна мисъл.често се твърди,че епидуралната упойка по никакъв начин не влияе на бебето,но сега вече се знае,че сърдечния ритъм на детето се променя и има известна бръзка м/у епидуралите и обстоятелството,че някои бебета са в добро състояние при раждането,но няколко часа по-късно реакциите им са забавени и мускулите отпуснати.макар повечето жени,които са ползвали епидурал са доволни,някои от тях описват неприятни странични ефекти.сред тях са:внезапно понижаване на кръвното налягане,гадене,повръщане и замайване.епидуралите снижават кръвното и,докато това е полезно при родилки с повишено налягане,при всички останали е недостатък.остатъчните ефекти на епидуралите понякога са:изчезване на усещанията в краката за няколко часа,неспособност да се изпразни пикочния мехур в продължение на няколко дни,така че се налага да се използва катетър.някои жени се оплакват от главоболие,но при такива случаи може би на родилката погрешно да е поставена гръбначна упойка,която често има този ефект.всяка жена трябва да знае,че приемането на епидурал увеличава вероятността за намесата на форцепс.причината за това вероятно се крие във факта,че епидуралите причиняват загуба на нормалния тонус на тазовото дъно и вследствие на това,когато главата на бебето стигне дотам,тя не се завърта пор обичайния ъгъл.ако се остави да мине действието на епидурала,шансовете в това отношение са по-добри.                                                                                  какви ли коментари крие тази статия? newsm78
Виж целия пост
# 1
Хубаво е да посочиш източника все пак  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
източника е:Радостта от раждането ,автор Шийла Китцингер. Peace
Виж целия пост
# 3
явно на никой не му е интересно или пък незнаят какво значи думата"епидурал".явно в тоя форум всички се делят на групички.е,какво съм виновна,че не съм от София и не посещавам училище "9 месеца".на моите постинги никой не отговаря.нищо свикнах Cryлек ден!няма да ви преча повече.значи има значение дали си от СТОЛИЦАТА или си от провинцията.  bouquet
Виж целия пост
# 4
Раждала съм с епидурална упойка и имам чудесни спомени.
Коя година е писана книгата?

Не съм чула от никой лекар, че тази упойка може да доведе до форцепс.
Ако екипа е опитен, това е най-приятния начин за естествено раждане.

П.П. не е много основателно да се сърдиш, че цели 15 минути никой не е писал в темата ти и да правиш такива генерални изводи.
Виж целия пост
# 5
Ей, ей Lavizata 1000, не се сърди така, моля те.
Пуснала си темата и имай малко търпение, ако  им е интересно на хората ще се включат, но да правиш такива кардинални изводи ми звучи малко несериозно,  никой не се бил включвал защото си от провинцията  newsm78
Виж целия пост
# 6
Имам хубави спомени от раждането си ,защото си сложих такава упойка . Peace
Не се сърди ,че не се пише по темата ,има време ще се включат още майки .Защо сама се навиваш ,че няма реакция по темата като не си от София  Shocked?
Виж целия пост
# 7
Всичко написано е абсолютна истина. Не случайно лекарите не искат да слагат епидурална упойка на първескини. Това са минусите на упойката. Но май плюсовете са в повече.
Виж целия пост
# 8
Не случайно лекарите не искат да слагат епидурална упойка на първескини.

Кои лекари?
На мен точно лекар ми предложи първия път и ми обясни всички плюсове.
Виж целия пост
# 9
поставянето на епи е въпрос на преценка на израждащия АГ и съответния анестезиолог. Ако се спазват определените критерии, а целта е не да се вземат парите на жената, проблеми обикновено няма.
Подкрепям Реза и въпроса
Виж целия пост
# 10
явно на никой не му е интересно или пък незнаят какво значи думата"епидурал".явно в тоя форум всички се делят на групички.е,какво съм виновна,че не съм от София и не посещавам училище "9 месеца".на моите постинги никой не отговаря.нищо свикнах Cryлек ден!няма да ви преча повече.значи има значение дали си от СТОЛИЦАТА или си от провинцията.  bouquet
Е, не така де няма такова нещо  Mr. Green. Аз като съм от провинцията да не съм страдала от липса на внимание   bouquet. Пък да ти кажа аз никога не гледам от кой град е мамчето пуснало постинга. Ако мога отговарям и това е, мисля че това се отнася за  всички включващи се във форума. Та по въпроса, ами да всичко написано се случва понякога ама не е задължително. Имам познати раждали нормално с епидурална упойка, при някой без проблеми, но при някой се наложи форцепс понеже наистина липсата на чувствителност понякога изиграва лоша шега. Но всичко си е индивидуално. Колкото до главоболието ами често се случва  newsm78, при мен също имаше ама аз родих секцио не нормално.  Peace
Виж целия пост
# 11
явно на никой не му е интересно или пък незнаят какво значи думата"епидурал".явно в тоя форум всички се делят на групички.е,какво съм виновна,че не съм от София и не посещавам училище "9 месеца".на моите постинги никой не отговаря.нищо свикнах Cryлек ден!няма да ви преча повече.значи има значение дали си от СТОЛИЦАТА или си от провинцията.  bouquet

Нямам навика да гледам кой от къде пише, аз също не съм от София, въпреки, че живея тук, повярвай ми това е последното нещо, което оказва влияние  Simple Smile

По темата- мисля, че в разните статии излишно се плашат майките, за да покажат авторите колко много разбират  Crazy ако пуснеш анкета, за да видиш как е на практика, ще се окаже, че нищо от посоченото не се случва на майките в действителност, а други последици, които се приписват на този вид упойка се появяват и без нея. Аз бях с пълна, но имах много силни бокли в гърба, от самото лежане по гръб, но ако бях родила с епидурална, сигурно щях да го отдам на нея  Laughing

Риск има винаги във всяко едно раждане, независимо дали е с епидурална или без, съдба ...
Виж целия пост
# 12
Раждах с епидурална и съм много доволна ,че го направих.Мисля ,че никой не отдава значение на това кой от къде пише.
Виж целия пост
# 13
Аз съм на мнение, че епидурал не трябва да се слага, ако не се налага. Аз лично раждах с епидурал, защото не можах да родя без окситоцин, който тък върви в комплект с епидурал. И сигурно има защо, след като от епидурала тотално се обезболих, но като пуснаха окситоцина едва не се споминах от болки - питах изрично няколко пъти дали не са ми спрели упойката, но не бяха  #Crazy Не мога да си представя по-силна болка, а сигурно без епидурал щеше да бъде. После нямах никакви странични ефекти и като цяло съм доволна.
Виж целия пост
# 14
много ви благодаря за отговорите!ще са ми от полза.  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия