ламиниран пракет-слонова кост

  • 2 009
  • 21
Здравейте.За мое голямо щастие дойде ред и на ремонта в нашата къща.Е, още отсега се плаша като знам какво чистене ме чака, но....няма начин.Та...вече чакаме дограмата.Поръчахме кафяво ПВЦ, със зелени стъкла и всакакво отваряне.Двоумя се обаче за ламинирания паркет.Твърдо съм убедена ,че за двете спални ,  антрето  и хола ще вземем наподобяващ старо дърво.Чудя се само дали да е като кестен или малко по-светъл(бук), при положение ,че мебелите ми в къщи са тъмни.а, най-голямо чудене пада за кухнята.Имам стара бяла кухня-от тези големите с плочки навсякъде и бели шкафчета отдолу.Много е запазена и много бяла.Измислиля съм само някакъв барплот да направим.Но.....какъв ламинат да сложим-бял или кафяв.Кухненският ми ъгъл е кафяв ,а стените бели.Според вас много трудно ли ще е да се подържа бял паркет в кухня.
Виж целия пост
# 1
да, мисля, че ще е трудно. а и малко стерилно ще стане - да не замяза на болница. но аз си падам малко циганска душичка - шаренкото ме радва  Crazy
Виж целия пост
# 2
Ако сложиш бял ламинат всичко ще се слива и ще стои някак много скучно. Аз бих сложила кафяв. Peace
Виж целия пост
# 3
Светлия ламинат се поддържа много по-трудно отколкото тъмния. А и с тъмния на мен ми е по-уютно  Peace
Виж целия пост
# 4
Светлия ламинат се поддържа много по-трудно отколкото тъмния. А и с тъмния на мен ми е по-уютно  Peace
На абсолютно същото мнение съм и аз Peace
Виж целия пост
# 5
верно ли светлият се поддържа по-трудно?? щото аз глупашки избрах тъмен, и то бая го избирах, а чак като го сложихме, загрях, че ще е трудна поддръжката  ooooh!
Виж целия пост
# 6
За под съм за по-тъмничко.От опит ти казвам ,че на светрото и най-малката прашинка личи, ставаш й роб.
Виж целия пост
# 7
Ако имах много пари бих си направила дюшаме или обикновен дървен паркет, или мрамор или други неща бех си сложила, ламината е ебаси гадното нещо... От опит вече знам де... За няколго години се амортизира, много си личи всякакъв прах и мръсотия по него и ако искаш да ти изглежда чисто ще тр да го метеш или там чистиш както го мистиш по два пъти на ден.... И не ми създава особен уют честно казано... Абе изкуствена работа някакси...
Виж целия пост
# 8
При мен цялият ми апартамент е в такъв светъл ламинат и мебели венге. Ужас! Един ден да не пусна прахосмукачката и е чудо. Всеки косъм, конец, троха се личи. Сега ще правя нова къща и мислех тъмен да слагам, обаче като ги гледам в магазините как им личи прахта..... Thinking За това аз поне ще търся нещо по средата между двете. Успех
Виж целия пост
# 9
тъмен  Peace
Виж целия пост
# 10
Ето какъв е подът в къщи
Дюшеме е, но байцвано. Изглежда страхотно, но наистина си иска ежедневна поддръжка. Един по-тъмен косъм да падне, се вижда.
Виж целия пост
# 11
Робувала съм на бял под - гадория голяма, спуквах се от чистене и все имаше какво да се желае... Crazy

Освен това бял под, бели стени, бяла кухня...много болнично би се получило...Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Ние пък в спалнята сме със светъл ламинат , а в хола с тъмен. Всичко каквото падне на тъмния си личи - даже и прахта. На светлия не се вижда толкова много
Виж целия пост
# 13
 И аз мисля 4е светлото се поддържа по лесно, но светло не снежно бяло. Ние си сложихме паркет цвят "Аркти4ен дъб" много светъл с шарка на дъб. Не му ли4и праха. Когато забършеш тогава. Не се вижда 4е да дразни.
Ина4е за бялата кухня мисля 4е кафяв под ще е по добре. Да не стане много бяло - сложи цвят може и някакъв контрастен - син, зелен да бялото вси4ко му ходи.
Виж целия пост
# 14
Благодаря на всички за отговорите.Май ще се спра на не много тъмно.Харесва ми този ,който прилича на очукано дюшеме.Но..сега пък друг проблем.Харесах един български  и един немски паркет.Имам приятел -близък,  който от много години продава паркет и ми каза за нищо на света да не си слагам българският.Защото много бързо се износвал.По -добър бил немският.Вие имате ли мнение?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия