лактогонен чай и рицинус

  • 13 454
  • 25
Здравейте,
прочетох едно стара тема за рицинуса и там пише , че не трябва да се приемат заедно лак. чай и рицинус, но не разбрах защо. Аз пия от три месеца рицинус заедно с балгарския лак. чай а пък то било напразно. Моля някой да каже защо не се пия заедно.

Извинявам се, че повтарям тема. Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Защото в лактогонния чай имало нещо дето уж неутрализира действието на рицинус.
Но аз съм ги пила и двете заедно. Имаше ефект.
Виж целия пост
# 2
Аз,още пия рицинус,лактогонен български чай и чая на Хип,определено има ефект Peace!
Виж целия пост
# 3
Кажете ми какъв е тоя рицинус newsm78 И аз се замислям да приемам нещо допълнително за лактация,но се 4удя какво  ThinkingИ за чая да попитам - Как и по колко  го пиете?
Виж целия пост
# 4
Velmar,аз пия бълг.лактогонен чай по 0.500л. на ден като слагам 2 с.л. смес-пие се като изстине,струва около 1.30 стига за 3-4 дни,чай на Хип-пия по три чаши на ден,струва 6.301стига ми за около седмица,Ricinus communis 5ch-вземат се по пет гранулки,слагаш под езика,но не пипаш с ръце,а изсипваш в капачката.Това правя аз Peace.
Виж целия пост
# 5
Ricinus Communis- 5 CH  е за увеличаване на кърмата, а Ricinus Communis- 3 CH било за спиране- така, 4е внимавайте.
Виж целия пост
# 6
Рицинусът не ти върши никаква работа в случая - просто го спри
Виж целия пост
# 7
Здравейте,
прочетох едно стара тема за рицинуса и там пише , че не трябва да се приемат заедно лак. чай и рицинус, но не разбрах защо. Аз пия от три месеца рицинус заедно с балгарския лак. чай а пък то било напразно. Моля някой да каже защо не се пия заедно.

Извинявам се, че повтарям тема. Благодаря.

Системата е претоварена и търсачката не ми работи, за да ви постна статия, която мисля, че Хедра беше пуснала за видовете хомеопатични таблетки и предназначението им.
Та там бяха изброени много други препарати, които въздействат по различен начин на лактацията. Там пишеше, че Рицинуса всъщност не е за усилване на лактацията, а за подобряване качествата и.
Но искам да ви препоръчам да сте много внимателни със самоназначаването на хомеопатично лечение. Като начало ви трябва консултация с класически хомеопат. Той разпитва доста, преди да назначи каквото и да било лечение. Хомеопатията е доста специфичнва и това, което помага на един, може да навреди на друг, така че... не избързвайте с препоръките и дозировките на препаратите (за съжаление, и аз съм го препоръчвала смело Рицинуса Embarassed)
А по темата, не е добре да се смесват, защото при лечение с хомеопатия е изключен приема на мента, и редица други навред безвредни неща), дори и пастата за зъби! В лактогонните чайове има мента.
Успех каквото и да решите всички, които се колебаете относно Рицинуса!  bouquet
Виж целия пост
# 8
Ricinus Communis- 5 CH  е за увеличаване на кърмата, а Ricinus Communis- 3 CH било за спиране- така, 4е внимавайте.

Това не е вярно, предполагам заради правописна грешка. Рицинус 30 СН е за спиране, приет еднократно.

Всички хомеопатични лекарства се антидотират от мента, камфор, кафе, всякакви билки, парфюми и силни миризми, алкохол и др. Поради тази причнина не трябва да се пият успоредно с лактогонния чай. По принцип ментата и камфорът са най-силните антидоти и спират действието на хом. л-ва, а останалите неща само намаляват действието им повече, или по- малко.

Рицинус Комунис 5СН не трябва да се пие повече от 4-5 дни, независимо дали има, или няма ефект! В противен случай може да се "докаже", т.е да намали кърмата, вместо да я увеличи!

Аз съм си увеличавала кърмата няколко пъти с него, но съм го пила най-често 1 месечно по 2-3 дни. След всеки период на прием трябва да се направи голяма пауза.
Ако Рицинус не увеличи кърмата и не повлияе никак за 2-3 дни е разумно да се спре и да се консултира с хомеопат за точното лекарство, което би увеличило кърмата на дадената майка, защото той не е универсален за всички.
Ако същия увеличи кърмата и има положителен ефект, трябва да се спре веднага, за да не започне да се доказва.
Виж целия пост
# 9
благодаря за уточнението за Рицинуса. Този за спирането не го знам, но пих другия 5 CH  само 3-4 пъти по 5, пих и лактогонния чай и изведнъж се почувствах напълнена с мляко и спрях Рицинуса- сега си пия само чайчето. Бебето ми е на 3,5 мес. и вече не се цедя- пробвала съм няколко пъти, но помпата ми не ме захваща дори след кърмене- омекнали са ми. Нормално ли е? Вие кога спряхте да се цедите? И дали и стига на бебка?
Виж целия пост
# 10
Много добре, щом ти е подействал Рицинуса, значи случайно е подходящ за теб. По принцип хомеопатичните лекарства действат и дни след спирането им (някои и месеци), за това след като спреш така добре подействалият ти Рицинус, би трябвало да се пазиш от антидотиране и след това, конкретно в случая поне седмица, ако можеш и повече. Хомеопатичните л-ва нямат нищо общо с алопатичните, те подават енергиен сигнал на организма, а билките (лактогонният чай) и останалите антидоти го прекъсват.
Не е необходимо да цедиш, освен ако не искаш да натрупаш запаси във фризера. Нормално е след 1-2 месеца кърмата да се регулира спрямо потребностите на бебето и да не чустваш никакво напрежение в гърдите. Доизцецдането е само в първите дни, за общекчаване на напрежението. Някои майки не цедят изобщо, никога, а децата им са само на кърма 6 месеца, а после кърмят и повече от година.
Виж целия пост
# 11
Това за изцеждането много ме успокои- бях го чела, че няма нуйда вечно да се цедим, че се нормализира, но все се притеснявах да не би да не и стига, макар, че си спи спокойно, нощем не се буди. Друго си е някой като сподели. Благодаря още веднъж !!! И на мен ми се иска да кърмя колкото се може по-дълго
Виж целия пост
# 12
здравейте момичета.не мога да разбера защо в аптеката ми дадоха рицинус 30сн за увеличаване на кърмата newsm78 дали трябжа да ги пия?
Виж целия пост
# 13
здравейте момичета.не мога да разбера защо в аптеката ми дадоха рицинус 30сн за увеличаване на кърмата newsm78 дали трябжа да ги пия?
Не, не трябва. В тази потенция Рицинус действа за намаляне на кърмата.
Неслучайно хомеопатия, както всяко лекарство, се изписва от хомеопат, а не се самоназначава. Аптекарките може да са искали да помогнат, но нямат нужните знания и явно са сбъркали. Не го пий.
Виж целия пост
# 14
здравейте момичета.не мога да разбера защо в аптеката ми дадоха рицинус 30сн за увеличаване на кърмата newsm78 дали трябжа да ги пия?
Защото в момента не са имали 5 СН и защото си нямат грам понятие от хомеопатия. Ако идеш при класически хомеопат може да ти определи твоето точно лекарство, което ще ти увеличи кърмата, защото Рицинуса може и да не ти подейства.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия