Диаметъра на главичката на бебо???

  • 3 849
  • 10
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Искам да ви попитам относно главичката на бебо! Колко максимум трябва да е диаметъра на главичката за нормално раждане и при колко см предприемат секцио?
На настоящите мами - колко см беше главичката на бебчо при вас като родихте.

Питам защото в края на 33г.с ми казаха че е 9,33см и сме 2560г и ми се вижда големичка,а ми се иска да раждам нормално. newsm78
10х предварително
На следващата ЖК ще ви докладвам колко сме пораснали!
Виж целия пост
# 1
Точно днес гледах старите ехографски снимки от "коремния период" на дъщеря ми, в 36г.с. главичката е била 96,4мм.  Confused
Виж целия пост
# 2
главата на бебето не преминава през родилния канал с най-големия си диаметър, споко Laughing
Виж целия пост
# 3
Хаха, а откъде преминава?! 10 см е разкритието на шийката, следователно повече не могат да минат оттам.  На моя приятелка бебето беше с толкова голяма глава, че ехографът давал грешка, та се наложе да роди секцио. Аз също се ошашках, когато н 35 г.с. ми казаха, че вече е 95мм. Скоро ще ходя пак, та ще видим как върви. Надявам се, че в последните седмици растат на килограми повече, отколкото да се удължават костите, ама ще видим...
Виж целия пост
# 4
Дани се роди с обиколка 36 см #Crazy,но той си беше и много голямо бебе.
Родих го по нормален път.
Виж целия пост
# 5
именно, де, не преминава с най-големия си диаметър- предно задния- около 12 см или с косия- брада-тил- около 13 см, а с бипариеталния, който се мери на ехото по тази причина и е 10тина см.
Виж целия пост
# 6
И Никол беше с обиколка 36, ама я извадиха секцио.  Hug
Виж целия пост
# 7
Дани се роди с обиколка 36 см #Crazy,но той си беше и много голямо бебе.
Родих го по нормален път.

И Никол беше с обиколка 36, ама я извадиха секцио.  Hug

Ами на Крис беше 37 и родих нормално.
Виж целия пост
# 8
момичета, диаметър и обиколка определено е много различно нещо Wink
Виж целия пост
# 9
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Искам да ви попитам относно главичката на бебо! Колко максимум трябва да е диаметъра на главичката за нормално раждане и при колко см предприемат секцио?
На настоящите мами - колко см беше главичката на бебчо при вас като родихте....
   BPD - предполагам, че за това става дума - бипариетален диаметър - между слепоочията. На моето бебе беше към 12 см и си се роди нормално, даже и аз съм си цяла-целеничка Grinning - самият диаметър не мисля, че е от значение.
Виж целия пост
# 10
На Руми диаметъра беше 12 см. 2 седмици преди да родя. Поради тази причина раждах секцио. Мисля че нормално е някъде около 9-10 см.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия