злояди бебета

  • 1 046
  • 9
Здравейте, мами...Кажете какво ги правите тези неядящи деца. Моята мишка е на 6 месеца и не хапва хич. Вече нямам фантазия как да я храня и с какво. Дайте някоя друга идея. Мерси предварително Grinning
Виж целия пост
# 1
По колко и какво яде?
Виж целия пост
# 2
Не знам какво точно имаш предвид под думата "злоядо"  newsm78 ?
Моята бебка почти нищо не вкусваше до 6-ти месец, освен кърма и малко плодово пюренце между храненията. Че и в 7-мия продължихме с мусенето. Особено на кашите, и сега не ги яде. Но и много повръщаше, всичко й идваше тежко на стомахчето и дори да я залъжа да хапне и глътне, то после се връщаше заедно с кърмата.
Няма нищо страшно, щом и нашата педиатърка не се притесни от това, значи всичко е ОК  Peace
Отминаха ни муцунките /и повръщането/ около средата на 7-мия месец, сега полека лека включвам различни храни и сме напреднали  Grinning
Имай търпение!
Виж целия пост
# 3
споко. И ние се захранвахме месеци наред. Тъкмо прояде някои видове пюрета и каши и малко след това ги отказа. Сега караме на хляб и молитва Wink
Е... днес изяде един малък банан и малко баница та съм щастлива. Надявам се пак да почва да прояжда, въпреки, че изгледи да прояде зеленчуци и месо не се задават  Naughty
Жизнен и пакостлив е поне та затова не се притеснявам. Но че е гадно злоядо детe няма спор. Сигурно само болно дете е по-гадно от злоядо  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Ние не ядяхме почти нищо,видеше ли лъжичката стискаше устата и до там - направо изпадах в нервна криза,като тръгнех да го храня - даже съм стигала до там,че съм го щипала за да се разреве и да си отвори устата за да мога да му бутна нещо и ако имам късмет да не го изплюе.Така беше до към година и половина.След това започна да яде това онова - просто така изведнъж.Сега вече почти няма нещо което да не яде.Така че споко с годините нещата се оправят.
Виж целия пост
# 5
Като е гладен яде, като не иска не го мъча  Wink Ще проядат къде ще отидат  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Здравейте, мами...Кажете какво ги правите тези неядящи деца. Моята мишка е на 6 месеца и не хапва хич. Вече нямам фантазия как да я храня и с какво. Дайте някоя друга идея. Мерси предварително Grinning
На 6 месеца..... ,но какво сте въвели до момента  newsm78.
Някои майки въвеждат храните по рано могат да предложат на детето разнообразна храна ,други въвеждат някои храни по късно и не могат да предложат кой знае какво на децата .
Ако ти отказва каша или пюре можеш да даваш само АМ или кърма.Ще му настояваш и ще започне да се храни ,няма къде да иде. Peace
Виж целия пост
# 7
Приятелката ми има същият проблем - беба е на 7 мес и е само на кърма. Ако изяде 30гр. каша е празник!!! Нито пюрета иска, нито сокове. Не наддава добре и е слабичка - май е с 1кг под средното за възрастта. Майка й вече се е отчаяла.
Виж целия пост
# 8
Виждаш ние колко сме големи, а в момента яде по половин бурканче от пюре разни неща (супичка, пюрета и т.н.).Всичко останало е кърма денем и нощем.
Аз обаче не смятам ,че детето е злоядо, не се притеснявам.
Според СЗО се преперъчва през първата година основното ядене на бебето да е кърма, кърма и само кърма (или АМ ако има проблем).След 6-тия месец започват да се дават разни пюрета, каши и т.н. но само за да ги опита бебето, да свиква с различни вкусове (има статия по темата в кърмаческия форум за захранването).
Аз още не съм заместила кърмене и не смятам скоро да го правя - т.е. няма да насилвам бебо да яде след като не иска, не смятам, че това е проблем, а напротив - естествено е  да прояде след като му поникнат зъбите...
Така мисля, а ти се успокой, бебетата също си имат предпочитания, и също исках да кажа, че никой не е останал цял живот на пюрета, нали?
След като направят годинка ще имат цял живот да ядат каквото си поискат.
Моят съвет е да не насилваш детето, по няколко лъжички от нещо-си на ден е добре, ще му въведеш всичко постепенно и ще видиш,че бебето само ще си реши кога е момента да прояде.
Ще ти разкажа как стана с нас:На 6,5 мес. започнах да въвеждам плодови и зеленчукови пюрета, също няколко пъти каши, но не ги хареса и спрях да ги хабя. Ядеше по 6-7 лъжички на ден. Преди две седмици, точно като направи 9 мес. започна да си хваща сам лъжичката и с голямо удоволствие си изяжда половин бурканче (супа да речем или месно пюре и т.н. по обед и по няколко лъжички след обед плодово пюре или киселче и т.н.).Като реши, че му стига, хвърля лъжицата и си дояжда с кърма.
От 2 мес. насам му давам също да гризе през деня бисквити, корички хляб, сухарчета и го оставам да ми бърка в чинията и да опитва каквото ям аз (стига да не е пикантно или запържено).Всъщност сина ми яде всичко, но просто не иска.Той си знае(усеща) от какво има нужда. Вслушвай се в детето си и няма да сбъркаш, не го насилвай.
Така, че според мен е рано да се каже, че детето ти е злоядо, не се тревожи!  bouquet
Виж целия пост
# 9
Ами давай му мляко..дали сухо или кърма,но постепенно бавничко слагай към млякото плодово пюренце,не мисля,че има бебе,което да не обича млечно-плодовата смес............
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия