Пътуване до Германия - помощ!

  • 832
  • 6
Привет, момичета! Тази Коледа съм решила да празнувам в Германия. Проблемът ми е, че не съм пътувала зад граница и нямам идея за подробностите. Първо да уточня, че ще сме двете с 10-годишната ми дъщеря. Паспортите са ми ясни, другото? Как е най-удачно да се пътува (и от финансова гледна точка)? Чувам, че от там насам пътуват много изгодно с чартъри, но има ли и бг такива? Как да си намеря билети? Ами с автобус как е? С влак? По принцип нямам нищо против дългото пътуване, и на двете ще ни е интересно да зяпаме през прозореца по-дълго време Laughing Споделете опит и дайте съвети, моля  Hug
Виж целия пост
# 1
Има и самолетни билети за нормални цени.
Трябва обаче 2 месеца преди пътуване да
купиш. Виж на страниците на air.bg или hemusair.
Има и варианти с wizz air през Будапеща.
С автобус съм пътувала преди 15 години за Прага,
никак не ми хареса. Но пък други хора предпочитат.
Виж целия пост
# 2
Според мен зависи до къде в Германия точно ще пътуваш. Със самолет е изгодно ако наистина купиш билетите възможно по рано, както ти е писала Liska. Относно wizz air съм чувала много лоши отзиви, включително отказване на полетите в последния момент. След като с дъщеричката ти намате нищо против дългото пътуване, може да се окаже автобус по-удачен вариант за вас. Обръщам ти внимание на момента пътуване с непълнолетно дете. До колкото ми е известно е необходимо да имаш нотариално заверена декларация от бащата, че е съгласен детето да пътува зад граница. В противен случай можеш да имаш проблеми с граничните власти, тъй като се счита, че може да искаш да отвлечеш детето от него. Лек път и весело посрещане на празниците Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ти ще съклетяса в автобуса. Пътуването е хубаво и има какво да се гледа, но не забравяй, че рано се стъмнява, късно става светло и повечето линии пътуват през нощта. Т.е. - няма да видите кой знае колко.
Предпочети самолета - ако сега се ориентираш за билети, може да намериш по-евтини, но не се мотай с решението, че по Коледа става невъзможно да намериш места в последния момент и цените скачат до тавана.
Виж целия пост
# 4
Ако дадеш повече информация , ще ти бъдем по полезни.
В кой град смяташ да отседнеш, за колко време и т.н....Пътуването ти е най-малкият проблем.
Луфтханза имат евтини полети , провери на страницата им, може би за Нова Година не са, но аз преди 2-3 дена проверявах, имаше за 220Евро в двете посоки до София за след месец.Мисля , че и от София са горе долу толкова.
Автобуса, дете повече от 20-24 часа, трудно ще го удържиш..Колата също е вариант.

Виж целия пост
# 5
Аз бих ти препоръчала автобус, по-евтино е, а и едва ли ще намериш вече билети за чартър. Същото се отнася и за автобусните билети, така, че ако знаеш долу-горе кога ще пътувате, те съветвам да ги купуваш вече, защото много хора пътуват по празниците.
Пътувала съм често с автобус, използвам услугите на една единствена фирма, те пътуват обаче само до München, ако те интересува коя е фирмата, пиши ми на лични, за да не им правя тук реклама.
Аз също ще имам гости по Коледа, ще пътуват с автобус, много е удобно, чисто, минават лесно границите. Лятото като си пътувахме имаше поне 10 деца в автобуса, от 3-месечно бебе, до 12 годишно дете, нямаше никакви проблеми, така че не се плаши за дъщеря си, все пак не е бебе.
Освен паспорта, се препоръчват най-малко по 500 евро на човек, който да можеш да покажеш на словенската граница, защото там правят най-големите цигании. Автобусната фирма, с която ние винаги пътуваме предлага на пътници, които нямат толкова пари в себе си, да им даде евро, което само да покажат, и после им ги връщат.
Важно е да си направите здравна застраховка за времето на престоя- във всяка застр. агенция знаят каква е точно. Внимавай, цените не са еднакви навсякъде, попитай на няколко места, преди да си направиш.

Виж целия пост
# 6
Благодаря ви много, момичета  Hug  bouquet
За огромно мое съжаление пътуването се отлага за април. Много исках да видим коледна Германия, но... уви. Дано да е за хубаво. Предполагам, че след 1 януари ще се променят някои подробности около пътуванията, пак ще ви искам помощта  Hug
П. П. А колко време преди пътуването да почвам да търся билети?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия