Има ли "пикльовци"?

  • 1 398
  • 27
Мами, имате ли си пикли или пикльовци? Дени на 24 януари ще навърши 4, а сутрин памперса и  ще се пръсне. Скоро говорих с лекар, каза, че все още е много малка, да не се притеснявам. Пък и имаме инцидентни случаи, в които е оставала суха.
Денем като спи няма проблеми. Но тя пие много вода денонощно, още от бебе. Такъв уникат не съм виждала, даже и правихме изследвания за диабет, защото се притеснихме...пие вода с тонове. Другото кофти нещо е, че аз като малка до 4-ти клас се подмокрях, брат ми и до по-късно, баща ми е бил така, негова братовчедка и децата и...При сина ми не се прояви, обаче.
При вас как е, нормално ли е още да се напишква нощем или вече да си мисля, че ще прилича на мен (не, че ще се юрна да вземам специални мерки, така или иначе ще мине от  самосебе си).
Виж целия пост
# 1
Има има  Grinning и ние сме така, махнахме дневния памперс, ама нощния е пълен яко ние пък се наливаме с мляко по няколко шишета и не виждам как ще го махнем, ама всичко с времето си аз така се успокоявам  Peace
Виж целия пост
# 2
Синът ми е на почти  4 год.Одавна дневният памперс,когато спи през деня го махнахме.Чудех се дали ще свикне без памперс и вечер.Случи се така,че го бяхме оставили да погустува на майка ми за една седмица.Аз обаче,забравих да оставя памперси и така моето момченце беше издържал цяла седмица,вечер сух.
Не казвам,че изведнъж спря.На месеца веднъж се случва да се напишка вечер,говоря само за напишкване.Ако му се ака вечер се буди редовно от сън и казва.
Ето вече от почти месец не се е напишквал вечер.Много се надявам така да е и занапред.
Опитай се вечер да не даваш много течности.
Аз Боби съм го ограничила до минимум.
Виж целия пост
# 3
Предполагам с времето ще премине.Моята от 3 и половина и махнахме памперса напълно.Също пие много вода,но хубавото е ,че през нощта се усеща ,че и се пика и ме буди.За сега не се напиквала нощем.Докато аз и брат ми се напиквахме до 4 клас Embarassed не питай на лагери как ходехме. Водиха ни на лекари,изследвания - нищо. После това отмина.
Виж целия пост
# 4
Ние сме на 3г и 9м. Отдавна забравихме за дневните памперси, но уви  Confused нощният се оказа проблем. Той вече не се напишква от доста време и ако има пиш през нощта се буди и ми казва. Тя обаче спи непробудно цяла нощ и рядко сутрин да намеря памперса сух. И двамата пият страшно много течности през деня, но май не точно това е проблема. Бях чела някъде, че нощното напишкване остава по-дълго при хипер активните деца, защото техният сън е много дълбок и просто не успяват да усетят. Но в крайна сметка все идва един момент, в който проблема отзвучава и то най-често от само себе си, така че няма място за притеснение Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 5
Предполагам с времето ще премине.Моята от 3 и половина и махнахме памперса напълно.Също пие много вода,но хубавото е ,че през нощта се усеща ,че и се пика и ме буди.За сега не се напиквала нощем.Докато аз и брат ми се напиквахме до 4 клас Embarassed не питай на лагери как ходехме. Водиха ни на лекари,изследвания - нищо. После това отмина.
  Ооо, знам как се ходи на лагери...все не ме пускаха или ако отидех, все при учителките спях  #Cussing out .И на нагревки ме водиха и на какво ли не, но си мина от самосебе си.
Виж целия пост
# 6
Предполагам с времето ще премине.Моята от 3 и половина и махнахме памперса напълно.Също пие много вода,но хубавото е ,че през нощта се усеща ,че и се пика и ме буди.За сега не се напиквала нощем.Докато аз и брат ми се напиквахме до 4 клас Embarassed не питай на лагери как ходехме. Водиха ни на лекари,изследвания - нищо. После това отмина.
  Ооо, знам как се ходи на лагери...все не ме пускаха или ако отидех, все при учителките спях  #Cussing out .И на нагревки ме водиха и на какво ли не, но си мина от самосебе си.


 ха ха сега има памперси и за по-големи,дори и за възрастни ....тогава нямаше.Имаше найлони под чаршафа,но това не пречеше да напикая и дюшека.......за ужас на майка ми
Виж целия пост
# 7
С моето дете нямам такъв проблем, на две и половина е. Спи без памперс и се изпуска много рядко. Аз самата обаче съм имала такъв проблем и то до ученическите ми години, все още си го спомням. Голям кошмар беше. По онова време нямаше памперси, а пък да е имало  не мога да си представя ситуацията дете в трети клас да спи с памперс. Въпреки найлона, както казва майка ми колко дюшеци съм скапала. Голям кошмар е било и за нея. Събуждала ме е нощно време да ставам да п...я. Постоянно ме е проверявала. Не си спомням да са ме водили по прегледи, нито да съм вземала някакви лекарства. Проблема е отшумял от само себе си.
Успех и на вас и всичко да минава бързо.
Виж целия пост
# 8
Децата са различни. Писах по темата в ... хм... май беше "Пак за нощния памперс". Там ме схрускаха за закуска, така че няма да повтарям грешакта си, но вие разгледайте мненията. Имаше за всекиго по нещо Grinning
Виж целия пост
# 9
Има има  Grinning и ние сме така, махнахме дневния памперс, ама нощния е пълен яко ние пък се наливаме с мляко по няколко шишета и не виждам как ще го махнем, ама всичко с времето си аз така се успокоявам  Peace
И ние сме същите. Изпиваме  две чаши мляко след вечерята и минимум чаша вода преди заспиване.
Виж целия пост
# 10
Борко е на 4 и още се напишва. Има сухи нощи, но има и големи наводнения!
Виж целия пост
# 11
 И моята малка дъщеричка е голяма пикла. Вярно е, че все още е само на 2, но ме притеснява, че изпива по повече от 0,500ml нощно време. Дори има нощи, в които и сменям памперса, защото е прелял. Опитвах се да не и давам шишето, но не става- тя е пристрастена към него. А през деня пие от чаша!?... И аз се притесних да не би да е диабет, но педиатърката ми ме увери, че при децата това не са симптоми на на никаква болест, а на пристрастяване. Може би пък да отшуми с възрастта, а? newsm78 Е-да се надяваме...    smile3506
Виж целия пост
# 12
Ние махнахме и дневния и нощния памперс на 1година и 5 месеца и почти не сме имали проблеми.
Но малко преди това спрях наливането й с течности през нощта,защото сутрин не само памперса ами й леглото беше подгизнало. Трудничко беше,но си струваше няколкото безсънни нощи.
Успех и на вас.
Виж целия пост
# 13
Махнах ме памперс на 1 ,6 .Не сме имали никакъв проблем и до сега пие много течности преди да си легне ,но не се напикава през нощта.Буди се нощем като му се пика и аз ставам и го водя до тоалетната.
Виж целия пост
# 14
Говорих с педиатърката си и с медицинската сестра в детската градина.
Дадоха ми и четива по въпроса. Спорд това което изчетох, не се счита за болест напикаването до 5 годишна възраст (а при момчетата можело да се чака до 7). След това има медикаменти. Надявам се обаче да не прибягвам до тях!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия