паразитни навици при бебетата

  • 543
  • 5
Мами, споделете ако знаете!На седем месеца отказа да яде с лъжичка.Иска само нещо сладичко в шише.Залъгалка отказа още през 3-тия мес. и сега прави сучещи движения с език, като си сложи нещо текстилно до устичката.Лекарката каза , че това били паразитни навици при бебетата.Забравих да кажа , че след като не яде през деня, тя си наваксва през ноща.Има ли някой друг с подобен проблем и как да се справя аз с него? Cry
Виж целия пост
# 1
мисля че сама си написала отговора- наваксва си през нощта
обърнало е храненето детето , не трябва да и даваш храна през нощта и за 2-3 дни ще отвикне
давай чай , сок , вода през нощта
сока е сладък и ще я засити за няколко часа
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора, но все пак въпросът ми е  какво точно представляват паразитните  навици , не толкова за нощното хранене.Някой срещал ли е статия по въпроса?Невярвам да сме само ние с подобно поведение! ooooh!
Виж целия пост
# 3
Смятам, че единия от паразитните навици ти сама си го създала  Peace
 
....Иска само нещо сладичко в шише...
Едва ли би искало сладичко, ако никога не му е било предлагано  Stop

Виж целия пост
# 4
   Бебетата инстинктивно правят сукателни движения, това ги успокоява. Ако е време за зъби - още повече. Как може на това да му се каже паразитен навик - абсурдно.
Бебетата май предпочитат да лапат не гумените играчки, а тези от плат  Laughing

   за лъжичката - пробвай да я даваш да си играе с нея и да свикне.
А какво яде през нощта?
   
Виж целия пост
# 5
Може би лекарката ти е имала предвид, че бебоците в началото лапат всичко- така черпят информация за предмета- мек или твърд, еластичен или не, мъхест или не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия