Дайте ми съвет мами,имам бодежи в гърдите.

  • 422
  • 1
Здравейте мами,искам да ви помоля за съвет.С моята принцеса се кърмим на всеки 3 4аса,но след кърмене запо4ват едни бодежи,като 4е някой ми забива игли4ки в гърдите.Така съм ве4е седмица,не се цедя защото малката изяжда по4ти вси4ко и от двете ми гърди-много е лакома.Някой ще каже 4е е рано за реголиране на кърмата или 4е нямам много,но тя си наддава много добре за 10 дни е наддала 650грама,пробвах да се цедя след ядене,но изцедих едва30мл. от двете гърди.Ве4ер също си хапва след като се нахрани в 22.00 или 23.00 се събужда 4ак към03-04.00 да яде и от там пак на 3 4аса си яде.Незнам от какво се полу4ава така ве4е по4вам да си мисля 4е е от силното и сукане,защото имам 4увството 4е имам агрегат на гърдата си или ел.помпа.
Благодаря ви предварително за отговорите Hug Hug  bouquet.
пп.това ми е второ детенце,каката я кърмих само 30дни,защото ми се вдигна кърмата на нервна основа.Но това не е от зна4ение защото тя е ве4е на 5год.
Виж целия пост
# 1
А гърдите ти как се чувстват - имаш ли ранички по зърната? Какво е на цвят зърното, след като бебето го пусне? А някакви проблеми с оросяването (на крайниците) да имаш?
Силното сучене на бебето е една възможна причина за тези болки. Понякога някои бебета прегъват зърното, когато струята е много силна и освен че го травмират, прекъсват кръвоснабдяването му. Затова може зърното да е побеляло и с променена форма след кърменето и когато се възстановява кръвоснабдяването, се усещат тези ужасно болезнени пробождания (като при изтръпнал крайник, но много по-силни). Ако мислиш, че при вас става въпрос за нещо подобно - един метод да си помогнеш на момента е да слагаш нещо топло веднага щом бебето пусне зърното - но не влажно, защото изстиването му ще провокира пак бодежите, а затоплена кърпа примерно. Това разширява съдовете и помага бързо да преминат болките.
Другите неща - много да се внимава как се поставя бебето на гърдата, да се лекуват раничките (ако ги има), а също и да се следи за твърде силен рефлекс на потичане- ако млякото вземе да пръска и бебето да се дави, тогава да се маха нежно от гърдата и да се остави силната струя да изтече в кърпа, а после пак да се сложи детето да суче спокойно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия