Дните,в които се пият противозачатачните?

  • 972
  • 10
Здравейте,
от 4 месеца съм на противозачатъчни (3 месеца бях на "Дияне 35" и от 1 месец съм на "Ясмин")и искам да попитам нещо..защитата от забременяване до кога е надеждна..в смисъл..надеждна ли е по време на 7 дневната пауза?Питам,защото днес ми е последното хапче от блистера на ЯСМИН,но днес правихме секс с приятеля ми и той свърши в мен..искам съвет...да направя ли пауза или направо да продължа със следващия блистер "ЯСМИН" за по голяма сигурност???
 Мерси много предварително!!:))
Виж целия пост
# 1
Пих " Диане "35  3год.и винаги със почивка от 7дни.Доколкото знам тези дни забременяването е много малко вероятно,но нали знае винаги има изключения.Аз знам че всеки месец се прави тази пауза от седем дни,защото иначе ще наруши цикъла. Peace
Виж целия пост
# 2
Ами аз пиех хапчета 8 години винаги с 7дневна пауза, и не съм се пазила по време на нея.Но пък и точно тогава ми идваше и менструацията(така де, не точно менструация, но кръвотечение е все пак) и така или иначе не ми беше много  комфортно да правя секс през този период.Случвало се е все пак  и не съм имала нежелани последствия.Мисля че не трябва да се притесняваш.Пий си хапчетата както досега.
Виж целия пост
# 3
Да, защитата е надеждна, няма нужда да започваш новия блистер преждевременно.
Виж целия пост
# 4
7-дневната пауза се прави, за да ти дойде тогава менстуацията. Ако започнеш нова опаковка, изобщо няма да ти дойде, докато не спреш да пиеш хапчета- т.е. отлагаш менструацията. Първо няма никакъв смисъл, второ едва ли е много полезно.

Защитата е надеждна, защото хапчетата всъшност пречат на овулацията, т.е. ако пиеш хапчета, нямаш овулация и затова на можеш да забременееш. Това не е спешен контрацептив. Няма никакво значение по кое време на цикъла си. Защита няма, ако спреш да пиеш хапчетата изобщо.
Виж целия пост
# 5
и в дните, които почиваш от таблетките, контрацептивният ефект е налице
Виж целия пост
# 6
Направи си спокойно 7 - дневната пауза, не започвай нов блистер!Действието на хапчетата си продължава. Важното е да не си правила паузи по време на приема на самата опаковка.
Виж целия пост
# 7
Да, защитата е надеждна, няма нужда да започваш новия блистер преждевременно.
Виж целия пост
# 8
Да, защитата е надеждна, няма нужда да започваш новия блистер преждевременно.
Peace
Виж целия пост
# 9
Е, нали по време на тази пауза трябва да ти дойде М  newsm78 Иначе да, защитата си продължава  Peace
Виж целия пост
# 10
И аз навремето питах този въпрос гинеколога си Simple Smile Винаги съм правила седмичната почивка. Пила съм противозачатъчни 5г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия