Отказва вече Аптамил,с какво АМ да го заменя

  • 1 096
  • 17
От 3-4 дена яде по-малко-70-90гр.Педито мисли,че трябва да сменим АМ.От началото сме на Аптамил.Споделете опит,дайте съвети!
Виж целия пост
# 1
Забравих да спомена,че беба е на 2,5 месеца и здрава според докторката.
Виж целия пост
# 2
Милумил нали беше уж за злояди деца? newsm78
Виж целия пост
# 3
а докторката откаде е сигурна че причината да яде малко е в ад , защото чак към 6-тия месец започват да им се образуват вкусовите усещания
млеката на милупа и нутриция са добри млека всяко от тях си е достатъчно пълноценно , но ако го смените аптамила опита друго и пак не яде достатъчно , трети вид ли ще се даде , не е ли мн. за нейната възраст
а преди по колко грама ядеше и откога е така като дни , как е емоционалното и състояние между хранинията
Виж целия пост
# 4
Ядеше 110-120гр.Сега едва дочаква 3 часа,яде лакомо 50гр. и започва да се криви ,да мята ръце пред лицето и очите си. За коликите пие Еспумизан.
Виж целия пост
# 5
Бебе на 2 и 5 месеца не може да откаже АМ, прекалено е рано още. Също така толкова малко бебе не прави разлика между млеката и ако й понася Аптамил, не те съветвам да го сменяш, освен това то е най-доброто мляко на пазара засега.
За коликите лек няма, нито капки, нито чайчета, така че е твърде вероятно да е това. Колкото яде - толкова, изчакай, давай колкото поиска и изчаквай да огладнее, трябва да има около  3 часа между храненията  Peace

С какъв биберон храниш, колко дупки, каква темепература на млякото и колко затегнат пръстен?
Виж целия пост
# 6
Aвент биберон за 2-месечни,стегнат пръстен на шишето,съвсем малко затоплено мляко.
Виж целия пост
# 7
 
Милумил нали беше уж за злояди деца? newsm78
а докторката откаде е сигурна че причината да яде малко е в ад , защото чак към 6-тия месец започват да им се образуват вкусовите усещания
млеката на милупа и нутриция са добри млека всяко от тях си е достатъчно пълноценно , но ако го смените аптамила опита друго и пак не яде достатъчно , трети вид ли ще се даде , не е ли мн. за нейната възраст
а преди по колко грама ядеше и откога е така като дни , как е емоционалното и състояние между хранинията

Не мога да ти кажа с какво да го смениш, защото моето бебе е на Преаптамил откакто съм му дала изобщо АМ и не съм го сменяла. Но със сигурност мога да ти кажа, че Милумил е за по-големи бебета и никак не е подходящо на 2.5 месеца, така че ако наистина ще сменяш, си избери нещо друго.
Виж целия пост
# 8
Би трябвало да няма проблем тогава, всичко изглежда ок. Ако искаш потърси съвет и от друго педи, ако искаш изчакай още няколко дни и виж как ще е.

Не мога да ти кажа с какво да го смениш, защото моето бебе е на Преаптамил откакто съм му дала изобщо АМ и не съм го сменяла. Но със сигурност мога да ти кажа, че Милумил е за по-големи бебета и никак не е подходящо на 2.5 месеца, така че ако наистина ще сменяш, си избери нещо друго.

Преаптамил, доколкото знам, в България не се продава. И не е вярно, че Милумил не е подходящ за малки бебета. Това си е АМ като всяко друго АМ  Peace

Виж целия пост
# 9
Ядеше 110-120гр.Сега едва дочаква 3 часа,яде лакомо 50гр. и започва да се криви ,да мята ръце пред лицето и очите си. За коликите пие Еспумизан.

А опитваш след около половин час пак да му предложиш.И моето дете имаше такъв период.В чудо се видях, но след това и хванах цаката и сега проблем нямам.Започне ли да се криви я изправям веднага и следва мощно оригване Mr. Green, изглежда във въздуха и е проблема. В повечето случай непосредствено след това продължава да цока.Ако не иска предлагам и след 1/2 час.Ако и тогава откаже не я насилвам да яде. Все още храня на 3 часа по 150мл., но не виждам за сега проблем в това.Детето натдава много добре.
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 10
Би трябвало да няма проблем тогава, всичко изглежда ок. Ако искаш потърси съвет и от друго педи, ако искаш изчакай още няколко дни и виж как ще е.

Не мога да ти кажа с какво да го смениш, защото моето бебе е на Преаптамил откакто съм му дала изобщо АМ и не съм го сменяла. Но със сигурност мога да ти кажа, че Милумил е за по-големи бебета и никак не е подходящо на 2.5 месеца, така че ако наистина ще сменяш, си избери нещо друго.

Преаптамил, доколкото знам, в България не се продава. И не е вярно, че Милумил не е подходящ за малки бебета. Това си е АМ като всяко друго АМ  Peace



Блонди, Преаптамил няма в България, дадох го като пример, че не е нужно да се сменя млякото и при доста по-големи бебета. До 1 годинка е най-добре храненето да е с най-ранните млека, те са най-близо до кърмата. В случая това е Аптамил. Поне на кутията на моя Преаптамил пише ако бебето не се засища с него, да се мине на Аптамил. И не споменават Милумил. Затова мислех че Милумила е по-късно мляко. Сега обаче видях че и него го дават за деца до 5 месеца, поне Милумил 1. Явно информацията която са ми изпратили е за Милумил 2.
Виж целия пост
# 11
Преамтамил по приницп е за основно кърмени бебета и за дохранване при нужда. Както и за недоносени, също на смесено хранене. Максимум до 4 месеца може да се ползва.
Млеката с единици също по принцип са до 4ти месец вкл., препоръчват се максимум до 6-ти. След това не набавят достатъчно от необходимите неща за развитието и растежа на бебето. Все едно да държиш бебето до годинка сами на кърма... не може.
Милумил е по-сладък, по-ароматизиран и по-гъст, за неящни, за прекалено ящни и за лесно повръщащи, иначе си е нормално АМ  Peace
Преаптамил и аз го уважавам много, но за съжаление в много малко страни го внасят - има си го в Германия и в Швейцария, за други не знам  Sad
Виж целия пост
# 12
Като давах мляко с биберони на Авент, сина ми също не искаше да пие.Сменях ги...каво ли не правих, но резултат нямаше.Въртеше се като червей в ръцете ми, но никой не ми вярваше, че причината е биберона.Един ден се ядосах, изхвърлих всичко в кофата и купих шишета на Чико.Детето започна да си яде нормално, без никакъв проблем.Не знам защо се получи така, но според мен на Авент бибероните са доста твърди, а и от няколко майки от форума разбрах, че са били със същия проблем.
Виж целия пост
# 13
Не сменяй млякото, по-добре педито, но не и млякото.

Бибероните на Авент о мое мнение са отврат, все едно нямат дупка  Close едва пускат.

Може да е просто период, може да иска да си разреди храненията, според мен - смени биберона.

Аз давах с Чико, малко са по-широки, ама да видиш как си ядеше девойката  Grinning
Виж целия пост
# 14
Аз също не мога да изкажа точен отговор последван със съвет защото това и нещо което трябва да ти каже педито  Peace.....но мисля че Милумил ще е най-одачно защото е на същата фирма и е за злояди деца.....НО това е само мое си мнение по въпроса и не действай без компетентна консултация Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия