Менструални болки

  • 9 797
  • 13
Имам много силни менструални болки и от 2-3 години не мога без аналгин,вече и аулина не ми действа Tired,някой имал ли е същия проблем?Ходих по лекари ,но ми казват ,че не е сериозно,а аз се страхувам ,че скоро и аналгина няма да ми действа Cry ConfusedЗа мой потрес и 2 ден от цикъла ми е зле ConfusedКак се справяте вие?
Виж целия пост
# 1
3х2 дневно Но-шпа... опитвала ли си така?
Виж целия пост
# 2
И при мен нещата са ужасни направо. След като родих спряха да ме болят яйчниците, а сега ме боли глава. Болката е като при мигрена, само от едната страна и е ужасна. Продължава около 2- 3 дни. Последния път ми помогна Садалгин нео, Ацефеин и Аналгин - не. А този месец пиех в критичните дни витамин Ц, но и това не помогна.
Не знам на какъв лекар да отида вече...
Дайте идеи....
Виж целия пост
# 3
За менструалните болки: трикът е да пиеш каквото пиеш още преди да почне да те боли корем. Иначе си имаше май специални лекарства за дисменореята, ама...забравила съм...
За мигрената: ако е истинска мигрена, от тежките случаи, има си доста лекарства, но е желателно лекар да ти ги предпише, а и да установи със сигурност мигрената. Аз също имам този проблем, на невролог не съм била, засега се спасявам със Солпадеин и в краен случай Аулин.
Виж целия пост
# 4
И аз съм със силни болки първия ден от цикъла + мигрена. На мен страшно много ми помага Нурофенът. Преди това бях пробвала какво ли не, но откакто го ползвам него нямам оплаквания  Naughty
Виж целия пост
# 5
Аз имах същия проблем откато се помня до преди 3 години - силни болки, нередовен цикъл който трае 5- 8 дни обилни кръвотечения. Така бях като момиче, 2 деца родих и все така /вече съм на 44/. Само като наближеше цикъла и ми причерняваше. Преди 3 години получих силни кръвотечения и в началото ме уплашиха, че е миома на матката, но в последствие се оказа, че е слузест възел и освен силните болки и силните кръвотечения поддържах температура 37,2-37,4. Изписаха ми антибиотици след пробното абразио и ефект никакъв, даже ги повторих , но уви без резултат, а това продължаваше вече 3 месеца. Тогава като заведох дъщеря си на хомеопатичен лекар реших да попитам дали с хомеопатия може да се реши  моя проблем защото вече не можех да търпя тези денонощни болки които не се повлияваха нито от но-шпа, бускулизин , аналгин и т.н.. Започнахме лечението и понеже ми беше изписано 1 единствено лекарство/тогава още нямах голяма представа от хомеопатичното лечение/ се усъмних , че би ми помогнало, но за мое учудване то ми помогна и то доста бързо. Освен това за мое голямо учудване цикълът ми стана редовен 28+-2 дни и трае само 3 дена без болки с нормално кръвотечение /въобще пълен разкош/. Затова съвета ми е да опиташ с хомеопатия.
Виж целия пост
# 6
Аз имах същия проблем откато се помня до преди 3 години - силни болки, нередовен цикъл който трае 5- 8 дни обилни кръвотечения. Така бях като момиче, 2 деца родих и все така /вече съм на 44/. Само като наближеше цикъла и ми причерняваше. Преди 3 години получих силни кръвотечения и в началото ме уплашиха, че е миома на матката, но в последствие се оказа, че е слузест възел и освен силните болки и силните кръвотечения поддържах температура 37,2-37,4. Изписаха ми антибиотици след пробното абразио и ефект никакъв, даже ги повторих , но уви без резултат, а това продължаваше вече 3 месеца. Тогава като заведох дъщеря си на хомеопатичен лекар реших да попитам дали с хомеопатия може да се реши  моя проблем защото вече не можех да търпя тези денонощни болки които не се повлияваха нито от но-шпа, бускулизин , аналгин и т.н.. Започнахме лечението и понеже ми беше изписано 1



единствено лекарство/тогава още нямах голяма представа от хомеопатичното




лечение/ се усъмних , че би ми помогнало, но за мое учудване то ми помогна и то доста бързо. Освен това за мое голямо учудване цикълът ми стана редовен 28+-2 дни и трае само 3 дена без болки с нормално кръвотечение /въобще пълен разкош/. Затова съвета ми е да опиташ с хомеопатия.
А би ли споделила какво е лекарството Rolling Eyes и все още ли го вземаш Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Ифа, хомеопатията е индивидуална за всеки човек.
Трябва да се консултираш с хомеопат, който ще ти даде това, което е най-подходящо за теб.
Просто това е специфичното при хомеопатията Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Аз също ставам много зле, особенно първия ден - адски болки в яйчниците, преди ми помагаше само течен аналгин, но от както родих спря да ми действа, а положението е по-зле. Сега ми помага единствено Нурофен - за болка, страшно съм доволна ! Опитай, може да ти помогне, виждам, че и други са доволни !
Виж целия пост
# 9
Понагаше ми Панадол екстра и Необруфен 600.Откакто родих нямам болки и цикълът ми е по-редовен ,и не така дълъг и обилен.Преди да родя бях с адски болки по 2 дни,лекарите ми предписваха едиствено противозачатъчни.При мен бе породено от хормонално нарушение и 2 кисти.
Виж целия пост
# 10
На мен за сега ми действа Спазмалгон за менструалните болки , но както е казала
За менструалните болки: трикът е да пиеш каквото пиеш още преди да почне да те боли корем.

При съвсем първите симптоми - главобол както е при мене и започвам 3 х 1 хапче Спазмалгон и така не го усещам до такава степен да ми е лошо когато дойде. А за главоболието взимам  Проалгин . По принцип имам често главоболие но когато е предменструално е малко по различно някак си и аз си знам че е от това Peace А иначе съм ходила на гинеколог точно за тези болки , та той ми каза че имам тесни канали ( имам силно течение с  съсиреци ) и затова ме боли . Не се лекува Naughty
Виж целия пост
# 11
Аз бях така преди да родя, сега слава богу не ме боли. Помагаше ми Но Шпа и Саридон. Имаше едно друго много силно лекарство - Белдипин, но май са го спрели от производство.
Виж целия пост
# 12
То и Саридона май вече го няма Thinking
Иначе си спомням че беше много ефикасен.
Виж целия пост
# 13
На мен ми предписаха билков продукт EVECARE на индийската фирма Hymalaya. Аз съм доволна хем болките ми понамаляха, хем съвсем точен ми стана цикъла. Не задържам и толкова вода точно преди да ми дойде, както беше преди.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия