Вече не знам какво да правя

  • 962
  • 18
Категоричен отказ от зеленчукови пюрета и не само,жълтък не иска , месно пюре не иска.
В момента , в който и подам лъжицата и усети, че не е плодово пюре или каша и се мъчи да повърне ако успея да натикам малко храна в устата , при следващата лъжица успява да повърне всичко , което и е било в корема.
Пробвах разредено с мляко да го давам, пак не го иска.
А в шише не мога да го разбия хубаво за да го изпие , запушва биберон-ата
Какво да правя не може само мляко да яде вече?
Виж целия пост
# 1
за жълтъка не е болка за умиране
за да използваш шише добавяш водица и по-широка биба
пробвай да не й даваш няколко дена и после пак предложи с цел забравяне
Виж целия пост
# 2
Пробвала съм да не давам няколко дена , същия резултат.
Виж целия пост
# 3
Изчакай! Детето явно не е готово за твърди храни. Нищо лошо няма да се случи ако спреш всякаква твърда храна и я оставиш само на мляко за 2-3 седмици. След това - опитай отново без да я насилваш.
Виж целия пост
# 4
Май не е проблема в твърдата храна според мен, плодовото и кашата ги яде с кеф и отваря уста.
Дали да пробвам с домашно пюре?
Или да пробвам различни марки пюрета?
Виж целия пост
# 5
Пробвай различни марки, мисля си, че домашното пюре също е добра идея. Аз готвя на бебка и определено повече харесва моето, отколкото купените. Яде ги, но на моите им се наслаждава....

Ако ще даваш от шише, пробвай с биба от рода на 3-позиционните на Чико, или Авент - на 3 позиция. Или направо с тези, които са изрязани като триъгълник (не точно).

Явно проблемът не е толкова в твърдата храна, колкото в зеленчуците. Явно и харесват сладки неща. С какво започна захранването?
Идея: Можеш да и дадеш тиква, после тиква с картоф, после да намаляваш количеството тиква за сметка на картофа, може пък да свикне. А после да добавиш нови зеленчуци. Морковите също са сладникави.
Възможно е и да не харесва консистенцията на зел. и месни пюрета. Плодовите са много по-гладки и редки. Пробвай да разредиш с вода/мляко, или да пасираш пак. И опитай домашни все пак!
Виж целия пост
# 6
Аз давах зеленчуковите пюрета в началото с шише, защото трудно се научи с лъжица. Смесвах пюрето с мляко да го разредя и направих по - голяма дупка на биберона. Ако искаш пробвай първо малко пюре в млякото, ако го хапне постепенно добавяй.
Виж целия пост
# 7
Преди време беше пуснала тема за домашната храна, храната в кухнята и готовите пюрета. Там бях написала, че моето дете (по наблюдения не само то) не харесва фабричните пюрета в бурканчета, домашно приготвената храна винаги е яла с охота. Като беше на 7 месеца, взех на почивката за всеки ден пюре, все различни, и месни и постни обаче не! Ядеше храната, която даваха в хотела (то добре поне, че с децата ходим само на AI, предимно в Турция). Бурканчетата само ги отварях и хвърлях, изобщо не ги помириса даже!
Пробвай с домашно картофено пюре, или както simka е написала картоф+тиква/морков. Може и леко да го подсладиш, като начало.
Виж целия пост
# 8
Ние имаме същия проблем с пюретата. Само, че ние ядем от купените само спанак яхния baby_neutral /толкова е гадно/. От скоро сме записани на млечна кухня и пюренцата от там не ги яде, а са къде-къде по-вкусни. Такива гримаси прави, че и на мен ми се отщява. Толкова се инати, че дори и вода не иска да пие, за да не преглътне пюрето, което му е останало в устичката. Започнах друга тактика - след като е изял едва 5-6 лъжичи пюренце го  храня чак след 3.5 часа, колкото да не е съвсем гладен. Мислех си, че ще ги поеме ако е по-гладен, но не. Не иска инатът и това е, способен е да не яде цял ден. Надявам се с времето да ги поеме, мисля, че малко по малко свиква.
Виж целия пост
# 9
Мимка, ти първо с плодовите ли си почнала? и кашата?
Може би затова отказва зеленчуците, аз точно поради тая причина първо почнах с тях. Peace
Виж целия пост
# 10
Опитай се да даваш плодови пюрета без захар - продават се такива, и след седмица почивка опитай с по сладникавите зеленчуци - тиква, морков и тн
И не я насилвай - няма да прояде насила, яде се когато си гладен, а чувството на глад идва когато падне кръвната захар - ограничи захарта - сокове и всякакви други подсладени неща който даваш...
Не ти препоръчвам да даващ пюрето с биберон, и от това ще страдаш по късно...
Само АМ седмица- две не мисля че ще е проблем Wink
Едва ли ще стане от раз, но постепенно и без сила мисля че ще успееш  Peace
Виж целия пост
# 11
Ако искаш, пробвай както правих аз (имахме същия проблем)....
Допълнително пасирах пюрето (зеленчуковото или месното), за да няма финни частици и добавях към него една трета плодово....става отврат, но тя си го ядеше с шише с огромна дупка....постепенно намалях плодовото пюре....
Виж целия пост
# 12
   Нормално е да му харесват повече сладките неща, а вкусът на соленото му е непознат и странен, но ти продължавай да предлагаш. Ще ги прояде. Но и при готовите пюрета има разлика - напр. попаднах на пуешко на ХИП, което беше толкова солено, че го харесах и аз на вкус! А това не е нормално - все пак децата за запознати със сладкото от млякото, но солта - не.
 От месните пюрета проядохме телешкото първо (като преди това опитах с пиилешко и пуешко безуспешно).  А зеленчуците и при нас не бяха на почит, но ги въведох с картоф с тиква, после картоф с морков и т.н.
   Последно - мисля си,че като има готовност да опита нови неща - ще ги прояде.
Виж целия пост
# 13
Да, домашни прави, картофче + ябълка като начало, а после картоф + морков  Peace
За месо и жълтък е рано, София и на 8 месеца повърна месото, но от 9-ти ядеше месните с голямо желание  Peace
Жълтък на 1г. и 7м. дадох, не отказа  Wink
Виж целия пост
# 14
Мимка също е вариант плодово зеленчуково да даваш има и готови
пробвай и домашни Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия