Мъчно ми е ... (и пак за циганите)

  • 1 465
  • 25
http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=99430&cid=1&eid=879

ужасно ми е мъчно за тези дечица Sad



Виж целия пост
# 1
Отвратително е Sad

Трябва да ги лишават от родителски права и да им отнемат децата. Всичко мога да преглътна, но насилие над деца и неглежиране просто ме отвращава.
Виж целия пост
# 2
що на ромките не им дават помощи във формата на противозачатъчни, ако това им е проблема  newsm78
Виж целия пост
# 3
  Имаме доста тромава социалната система. Ако циганите проявяваха същата по сила изобретателност в научната област щяхме да сме Швейцария на Слънчевата система. А за децата не ми се говори...За това как се чувстват и на какво се учат. И тия кокошки се водят "майки" Twisted Evil
Виж целия пост
# 4
аз се питам, има ли друга етническа група (народност, националност, раса ако щете), която да е така лишена от основни човешки инстинкти като майчинския, например? мисля, че не. и се чудя защо при тях е така...

онзи ден, в градинката на Младост 1, циганки се опитаха да отмъкнат количка с бебе под носа на пиещите кафе родители. не ми го побира умът това нещо.
Виж целия пост
# 5
... Трябва да ги лишават от родителски права и да им отнемат децата. Всичко мога да преглътна, но насилие над деца и неглежиране просто ме отвращава.


И аз така мисля! Нечовешко е  Confused
Виж целия пост
# 6


Трябва да ги лишават от родителски права и да им отнемат децата.
To4но това за няколко години Ще реши този тип проблеми.ЗаЩото загубят ли доходи от родителството си,Ще спрат да се роят толкова.
Нагледала съм се на такива ситуации в болницата_имахме си и три "абоната",използвани само за детските,а гледани от ДО и държавата.
Другите пък_болни,пребити,неваксинирани,въшлясали,направо ги оставят и когато им скимне,4е Ще им трябват за просия си ги вземаха.
Ами докато държавата не изработи подходяЩи закони,така Ще е.Като дава,те пък се възползват.Децата никой не ги мисли тях.
Виж целия пост
# 7
ЗаЩото загубят ли доходи от родителството си,Ще спрат да се роят толкова.
Ами докато държавата не изработи подходяЩи закони,така Ще е.Като дава,те пък се възползват.
Доходи от родителство? Надали това им е причината да раждат!
Току що се връщам от среща на клуба на многодетните майки.
Мога ли да попитам какво дава държавата, че да се възползваме и ние  newsm78

О! Сега виждам,  че цитирам живущ в Испания. Може би там нещата стоят другояче  Money
Виж целия пост
# 8
Мога ли да попитам какво дава държавата, че да се възползваме и ние  newsm78

Виж сега, дава държавата, но ти не се възползваш. Първо по 18 лв. /ли беше? newsm78/ на дете. В твоя случай това е 18х4=72лв. За теб нищо, но за едно ромско семейство - много. Има помощи за за какво ли не. Само трябва да висиш в общината, да попълваш разни бланки и да се редеиш на опашка. Да не говорим, че те /ромите/ не плащат наем, данъци, ток, вода, парно, в гр. транспорт се возят безплатно...

За мен това е огромен социален проблем. А най-лошото е, че не ромите се социализират, ами че все повече се увеличава броя на българите, които изпадат до състоянието на 'бял боклук'. Какво бъдеще очаква децата ни - не ми е много ясно.

П.С. Поправих си сметката - ужас личи си, че съм завършила математическа гимназия - не мога да сметна 18 х 4....срам, срам....
Виж целия пост
# 9
ЗаЩото загубят ли доходи от родителството си,Ще спрат да се роят толкова.
Ами докато държавата не изработи подходяЩи закони,така Ще е.Като дава,те пък се възползват.
Доходи от родителство? Надали това им е причината да раждат!
Току що се връщам от среща на клуба на многодетните майки.
Мога ли да попитам какво дава държавата, че да се възползваме и ние  newsm78

О! Сега виждам,  че цитирам живущ в Испания. Може би там нещата стоят другояче  Money
Aйде не пръскай толкова.
Говорим за България,ако не ти е ясно. Wink
Говорим и за малцинствата,на които на4ина на живот е коренно разли4ен от нашия.
И,да раждат за да си използват децата докато могат и да прибират парите,които държавата им дава като родители,а всъЩност родител на децата им става самата държава.
Работила съм с такива хора,знам им на4ина на действие.
Виж целия пост
# 10
Isa, възползвам се и взимам 78 лв. детски. За друго не се сещам, затова питам.

Марица, не зная какъв е проблемът на ромите, та да раждат, но силно се съмнявам, че е заради това да вземат жълти стотинки от държавата.
Между другото не разбрах с какво те изпръсках.
Виж целия пост
# 11
wright, не можеш да си представиш колко много такива вземат общински жилища и веднага ги продават на пазарни цени, след няколко месеца са изпили и изяли всичко, пак са без пукната стотинка, мизерстват и нямат с какво да хранят децата си  Crazy
Виж целия пост
# 12
 Ужасно слаба социална политика и никакъв приоритет към децата и техните права=на слаба и нестабилна държава, за това сме на това дередже (много ми е кофти да го напиша, но е факт).  И още нещо, единствения начин за контрол, това е санкцията, няма друг.
Виж целия пост
# 13
Това е ужасно, отвратително! Това ли трябваше да прочета преди лягане Sad? И битото и изпотрошено бебе!? Лелеее... Тези цигани, защо не им се отнемат децата и да ги дават за осиновяване, ако не в Бг, то в чужбина... ще им се радват хората. Как така няма закон за това ужасно гледане на тези беззащитни деца? Значи ще седят в тези железни креватчета до откат и ще чакат дъртата циганка да се сети да го потърси... Възмутена съм за пръв път така дълбоко от нещо видяно в нета #Cussing out.
Няма ли някакъв закон да се измисли за отнемане на родителски права? Или за вземане на детето в детско заведение, без съгласието на пишман-родителите Sick-отвратяги?
Виж целия пост
# 14
Говорим и за малцинствата,на които на4ина на живот е коренно разли4ен от нашия.

Писна ми от двойнствения стандарт на циганите - когато им оттърва - български граждани са и искат да влязат в Европа и т.н. Когато обаче не им оттърва - видите ли били дискриминирани! Имам чувството,че единствените дискриминирани в България това са самите ...българи! И БЪЛГАРКИ най-вече! Защото точно заради подобно безотговорно отглеждане на деца от циганите, действително грижещите се за децата си хора и искащи те да станат достойни хора,възпитани и образовани - страдат!
 Знаете ли какво означава в момента  клуба на многодетните да започне борба за едно истинско уважение към жената,която съвсем съзнателно е решила да роди, отгледа, възпита и образова повече от 2 деца? Защото ни е писнало от пренебрежително отношение и сравняването с циганите,когато разберат,че имаме повече от 2 деца!

р.р. Съжелявам и искрено съчувствам на изпотрошените и изоставени деца,които се описват в материала! По същият начин ми е болно и за всяко дете в същата ситуация независимо дали е българче, китайче, сингапурче, циганче или пр. държава!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия