Много лесни и вкусни картофи за гарнитура

  • 14 220
  • 9
Това е рецепта на кумата ми, която ми каза, че записала от дипломатическа съпруга.Тъй, че момичета- ще опитате "дипломатически" картофи Wink

1 кг картофи, нарязани на тънко- около 5мм.се подреждат в тавичка.Посоляват се и се заливат с 250 млл сметана.Пекат се 1 час на 200 градуса до зачервяване.Ако сметаната е малко по-малко добавете вода.(или преварително разбийте сметаната с много малко вода)
Много са вкусни.
Виж целия пост
# 1
Също толкова хубаво се получава,ако вместо смутана се наредят кръгчета топено сирене и се залее с една чаша бира.
Виж целия пост
# 2
Ще опитам.Само забравих да спомена, че не се слага никаква мазнина.
Виж целия пост
# 3
Tova e super vkusotiia.

As oba4e slagam i malko masalze,s koeto namasvam sada i sled tova sled vseki red slagam sol i peper.
Виж целия пост
# 4
Направих картофите. ДОбавих (след опичането) и малко пилешко от предния ден. Станаха много вкусни и 'благички' Simple Smile
Виж целия пост
# 5
В момента ги готвя, като реших да добавя и малко беконче Sunglasses Мммммммммммммм, още от сега ми миришат страхотно Grinning

Браво, Теди за чудесната рецепта и на всички други за техните допълнения #Milti
Виж целия пост
# 6
Здравейте,
в другиден имам именден и си мислех, че тази гарнитура е подходяща, самоче не ми е ясно заквасена сметана ли се слага?
Виж целия пост
# 7
Да, купи си направо от тази на Данон и можеш само леко да я поразредиш с водичка, че е много гъста
Виж целия пост
# 8
Аз си купувам едни чуднички картофи с подправки в торби от 2.5 килограма замразени от Метро. Мисля, че са на McClainи ли нещо такова. На торбите пише, че се пържат, но аз ги пека в предварително загрята фурна за около 20 минути без никаква мазнина. Стават чудесни и през това време мога да обърна по-сериозно внимание на салатките и мръвките. Не е необходимо тавата да е тефлонова.
Виж целия пост
# 9
Вече 2 пъти си правя от твоите дипломатически картофки и са ммммммммммм много вкусни!!! Simple Smile
Браво!
САмо че им правя подобрение - слагам около200-300 г печурки, предварително задушени.
Добавям и копър
 Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия